Kedinizi Hava Almaya Çıkarıyor Musunuz

Vejnurs

Herkese selam bi alışveriş sitesinden kedim için tasma bakarken göğüs tasmalarına denk geldim fotoğraflı yorumlara bakınca çoğu insanın kedisini bu tasmalarla sokağa çıkardığını gördüm benim kedim 7 aylık erkek tekir ve daha önce dışarı çıkarmadım hiç kuduz hariç aşıları tam ama hastalık kapar korkusuyla özellikle korona falan korktum hep şu sıralar kedimde dışarı kaçmaya çalışıyor sürekli acaba ara ara bu tasmadan alıp güvenliğini en iyi şekilde sağlayıp hava almaya çıksak mı beraber yarın vet de danışacağım ama sizlerin de fikrini almak istedim

40 CEVAP

Vejnurs

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim yani kafam karıştı biraz ama sanırım güvenli sakin bi yer olmadığı sürece çıkaramayacağım şehrin merkezinde yaşadığım için de zor gibi görünüyor

Tambirmerlot

sağlığı için sokağa çıkarmaktan çekiniyorum kendisi de aşırı korkak bir minnoş öyle keyif yapıp gezecek koşacak bir kedi değil pısar dışarda. biz o göğüs tasmalarıyla yazları balkona çıkıyoruz hem hava alıyor güneş görüyor hem de içim rahat ediyor.

kedililaa

Ben çıkarmıyorum. Sokağımda ve bahçemde inanılmaz fazla kedi var muhakkak onlardan enfeksiyon parazit hastalık geçer eminim o yüzden böyle bir riski göze almam. Bir de dayak yer benim kuzum kesin. Aslında bahçeli bir evim var çıkartabilirim ama aşırı kedi yoğunluğu sebebi ile riske atmıyorum adım başı kedi var çünkü😂🧡 Keza arabası, köpeği vs. içim asla rahat etmezdi çıkarsam..

zfrshn

Fileli balkon d vitamini için yeterli

Ev kedilerinin vücudu mikrobun m'sini görmediği için bağışıklıkları yeterince gelişmiyor. Bir de bunun üzerine bir ton bağışıklık güçlendirici/ vitamin kullanıp zayıf bağışıklığı iyice hazıra alıştırıyorsunuz. Sonra en ufak bir soğukta hasta oluyorlar, basit bir mama değişiminde bağırsakları elinize alıyorsunuz. Toprağa çıkmalı ve mikrop görmeliler. Aksi takdirde mikroplarla savaşmaları, sağlıklı olmaları imkansız.

Warriorsans

Ben o tasmalardan aldım 1 2 çıkarmaya çalıştım ama çıkmak istemedi yazın belki pikniğe vs o tarz bir yere gidersek şansı da yanımıza alırız ama onun dışında çıkarmama kararı aldım

patidostu17

kapımızın önünden 2 kedi sahiplendik birinci kedim ayağını yaraladı veterinere götürdük orada yatırdık tedavi gördü ayağı geçti içeri alışması zor oldu hadi dedik canı sıkılmasın tasma ile kapının önüne çıkaralım alıştı bir şeyi yoktu çıkıp geziyorduk en son bir kaçırdım çok hızlı koştu zor yakaladım yakalamasam da bana gelirdi çünkü daha önce balkondan girip çıktı bir de sürekli sizi beni çıkarın diye miyavlar benimkisi öyle yaptı sonra çıkarmadık

Bnde haftada 3 kere çıkıyorum bahçemizde oynuyor geri içeriye kendi giriyor yeni tasma aldım ama pek sevmedi gibi çıkartmaya çalışıyor Bnmki de 6 aylık

duman_cat_world

Merhaba benim kedim çok korkak bi kedi dışarıdan ve yabancı insanlardan -misafirler- korkuyor maalesef. O yüzden göğüs tasması alıp gezdirebilmem mümkün değil. Ancak balkonumuzda ve camımızda kedi sinekliği takılı durumda balkona hava almaya çıkarıyorum kuşları izliyor köpeklerin havlamalarını dinliyor🌸💙 Ancak kış aylarında çıkarmıyorum soğuk oluyor ikimiz de donuyoruz 😬

DilekTus

Dışarı asla çıkartmıyorum. sokakta fipli bir kedinin salyasını yalayabilir, zehirli sosis, salam yiyebilir (1 köpeğim böyle öldü gözümün önünde çırpınarak ve ağzından köpükler gelerek) araba çarpabilir ve kötü niyetli bir insan tekmeleyebilir. arabayla gezdiriyorum, omzumda parkta geziyoruz, asla kucağımdan inemez! inmek için dayatırsa boxla eve döner.