Geri Gelir Mi ?

akitalove

Muhabbet kuşum kaçtı daha 3 ayaa yakın bendeydi diger kuşumda kacti amaa ben cagirinca geri geldi diger kusum ise kacti gitti geri gelme ihtimali var mı onun icin uzuluyorum disarida yasayamaz

11 CEVAP

KedimVar

Üzgünüm ama sanmıyorum geri geleceğini. Teyzemin kuşu da böyle kaçmıştı. Aslında teyzemin omzundan hiç ayrılmaz. Teyzem kapıdan çıkmış o da teyzemin arkasından uçmuş omzuna konmak için. Ama karanlık olduğu için yanlış yöne uçmuş ve kaybolmuş. Bütün gün dışarıda aradık. Teyzem çok üzüldü ismini seslenmiş hemen dışarı çıktığını görür görmez ve kuşu da karşılık vermiş ama karanlık olduğu için teyzemi bulamamış geri. Siz yine şanslısınız hava aydınlık. İsmini seslenerek her yerde arayın. Sesinizi duyup gelebilir. Umarım bulursunuz. Bir de iyice dinleyin etrafı. Belki sesini duyarsınız ve bulursunuz. :((

akitalove

Sesini duyuyorum ama bana alışık degil öbür kuşumu cagirdigimda geldi kondu kafamıza ama öbürü karsı balkonda oturdu tam almaya giderken uctu gitti ordan arka taraflara dogru

akitalove

Suan beyaz renkte oldugu icin goremiyorumda nerede oldugunu

KedimVar

Muhabbet kuşu sesi açın telefondan. Kafesini de yanınızda taşıyın, diğer kuşu başka bir yere koyun. Sesi duyunca gelir kafese girer. Çok geç olmadan yapın.

akitalove

Hoporlerden bile caliyo suan kuş sesi cikicam zaten disari hazrlaniyorum

ceren_6

kafesi dışarı çıkarın gezin kuş sesi açın kedimvarın dediği gibi size yakın yerlere konunca elinizde bir kapta su olsun kuşa dökünki uçamasın yakalamak kolay olur kargalar ve diyer kuşlar saldırmadan acele edin

KedimVar

Kuşa su dökerse kuş korkudan bir daha kaçar. Hem suyu dökene kadar kaçar zaten. Ani harekette bulunmaması lazım. Kafesin kapısı açık olursa kendiliğinden gider zaten.

KedimVar

Geldi mi geri?

akitalove

Yok hic bi yerde bulamadim of yaa

KedimVar

Çok üzüldüm sesini duyuyordunuz sandım gelir. :((

akitalove

Perdenin altindan uctu gitti ne oldugunu anlayamadim bile :(