Meo Sıvı Ödül Maması Ve İshal

kittenlove01

merhaba arkadaşlar, kedime meo sıvı ödül mamalarından aldım 4 adet. kızım cok sevdi yas mamadan bile cok seviyor. ben evde yokken hee mutfağa gittiğinde annem vermiş kıyamayıp maalesef... 2 gündür ishal günde 1 kez tuvalete gidiyor ama baya bi kaka temizliyorum ve sanki sıvı baya kakası. ama normal istahı oyunculuğu yerinde keyifsiz değil. ciddi bir sey olmadığını düşündüğüm için veterinere gitmek istemiyorum çünkü daha yeni iyileşti 7 gün boyunca veterinerdeydik geçtiğimiz haftada. cok stres oluyor. evde bunu geçirebilmemin bir yolu var mı? baska hastalık belirtisi olmadığından meo sıvı ödül mamasından olduğunu düsündüm.

16 CEVAP

Lils

Benim kedime de yaramadı meo. Sindirimi hassas kedilere ishal yapabiliyor. Kefir vermek çok işe yarıyor. Geçene kadar her gün 1-2 tatlı kaşığı verebilirsiniz

Gimlihanim

Biraz fazla kaçırmış ödül mamasını. Kefir veya yoğurt ile desteklerseniz zamanla düzelir umarım. Tabi bir de ödül mamasını kesmelisiniz.

duman_cat_world

Günde bir kere kaka bana normal gibi gelmedi pek, benimki 2 kez yapıyor.

Ancak ishali birkaç güne geçer diye düşünüyorum probiyotik olarak sade şekersiz kefir verebilirsiniz☺️

kittenlove01

evet her seyi normal bugun patates hasladım kısa zamanda gecer diye umuyorum, mamayı da kestik tabii:)) kızım normaldr de günde bir kez kakasınu yapıyordu o yuzden cok takılmadım ona. tavsiyeleriniz icin tesekkürler hepinize ❤

teddybal

Günde bir kere kaka normal; sürekli gidip su gibi, akışkan kaka yapsaydı sıkıntılı olurdu, tavuk göğsü ve bir patates haşlayip(yağ, tuz eklemeden) tavuğun suyuyla rondodan geçirip verin hem severek yer hem de mama kaynaklı ishalini keser.

kittenlove01

cokkk tesekkür ederim icimi rahatlattınız. evet sindirimi hassas gastrointestinal mama kullanıyoruz:/

SVL21

Geçmiş olsun 💐

diablerose

bi sure sadece royal canin kuru mama verin gecer. bu mama eşittir kuru kaka. ciddiyim.

teddybal

Merak etmeyin normal zaten kedilerin çoğunluğu günde bir iki kere kaka yapar.
@diablerose haha öyle mi, proplan kitten da öyle, o kadar mama denedim en katı kaka bunda gördüm, sağ olsun taş gibi çıkarıyordu bizimkiler, ishalli kedisi olana öneririm bu mamayı cidden :)

Palyaco

Fazla verilirse ishal yapar meo sıvı ödül buna vanpy de dahil 3 günde 1 tane idealdir 1 yıldır böyle kullanıyorum ishal hiç olmadi

simbakedi

bizimki de wanpyi fazla kaçırınca olmuştu. bir dahakine daha dikkatli olursunuz önemli değil. hal ve hareketleri yerinde çünkü.

diablerose

royal canin kisir mama

kittenlove01

ben de royal canin gastrointestinal kullanıyorum baska markalar iyi gelmedi bize. kurı mama pek sevmiyor ama olsun:)

Jarvis12

Merhaba, konunun üzerinden baya bi geçmiş ama benzer problemi yaşadığım için buraya yazmak istedim. Kedim meo sıvı mamalara bayılıyor ama bizde de ishal sorunu ortaya çıktı. Kısırlaştırmadan önce böyle bir sorunumuz yoktu, kısırlaştırma sonrası ne zaman meo yese ishal oluyor.Sonrasında kuru mama veriyorum hemen düzeliyor ama meo'yu vücuttan atana kadar birkaç kere ishal yapıyor kakasını.Çok sevdiği için toplu alıyordum meo'ları,şimdi artık vermiyorum,kalanları da azar azar kuru mamasına sos olarak haftada 1 falan vereceğim mecburen.

cat_expert

Kedim 10 aylık olmak üzere 3 aylıktan beri me-o sıvı ödül maması kullanıyoruz ishal gibi bir durumla karşılaşmadık, 10 günde bir veriyorum.