Biliyorum Bıktınız Ama Kum Önerisi

Bulut☁️

Sitede olan önerileri okudum birinin beğendiğini diğeri beğenmememiş proline natural kullanıyorum ama aşırı derecede tozutma olmaksızın dibine yapışıp her yere dağılıyor.. palet kum düşündüm ama alışma süreçleri zor oluyormuş benimki kesin alışmaz o yüzden o taraflara hiç girmiyorum. Topaklanan minimum tozsuz normal kum için kimi vancat önermiş kimi lindocat,mırmır,pumcat vs diğerleride beğenmemiş çok tozutuyor demiş. Arkadaslar herkesin kullandığı aynı değil mi kimine tozutup kimine nasıl tozutmaz dşxkznsn kokması falan önemli değil kedimin sağlığı için tozutması olmayan kum arıyorum kullandığınız ne önerirsiniz??

17 CEVAP

emre536

Kimi kediler kumu daha fazla eşeler kumda oynamayı sever kimi kedi hemen yapar çıkar bunda da kaynaklı olabilir bu durum , ben vancat kokulu kum kullaniyorum ve memnunum bunun için değiştirmediğimden diğer kumları bilmiyorum kullanmadım sadece kullandığıma yorum yapmaya çalışırım elimden geldikçe , üç kedi tuvaletim var yeri geliyor kedilerimin çoğu bir tuvalete giriyor ona rağmen koku yok tozma yok benim için kum ince olsun kokulu olsun yeterli ,kalın taneli ve kokusuz kumlar iyi değil tozutuyor bana gore

beyzathemoc1

Hiç şüphesiz pelet cats lucky green kullanıyorum ben aşırı memnunum alıştırma süreci evet zor ama değiyor inanın eve dağılan kuk derdi yok koku yok pati çatlakları yok kedide alerji ve akciğer problemi yok uyurken kedide tıkanma yok benim alerjim vsr bide toza kum temizlerken kötü oluyorum o dert yok patiye tırnağa yapışan çamur gibi bentonit yok her gün çöp atma derdi yok kabı boşalt yıka derdi yok daha saymama gerek yok bence bizimilerin fena inadı var 1-1 buçuk ayda alıştılar yavaş yavaş 1 avuç 1 avuç pelet atıyorsunuz kendi kumunun üstüne (2-3 günde bir atın eğer sıkıntı çıkmazsa sıklığı ve miktarı arttırırsınız)

Warriorsans

Fiyat konusunda sorununuz yoksa oliviacat öneririm zeytin çekirdeğinden üretilen bir kum ve 0 tozutmazmış. Ayrıca uygun fiyatlı bir bentoitle karıştırılarak kullanılınca ekonomik denge sağlanabilir. Uygun fiyatlı şimdiye kadar denediğim en başarılı bentoit eaysyclean markasının bentoit kumu oldu ben en son 20 lt 25 TL ye aldım ve topaklanması vs her şeyi başarılı tozutması da ideal seviyelerde eğer oliviacatle karıştırılırsa bentoitin de tozunu alacaktır.

D-O

Ben ever clean kullaniyorum fiyati disinda memnunum :D
Twitterda gecen gun ever cleane en yakin kukun reflex kum oldugunu okudum isterseniz onu da bir arastirin. Lindocat mirmir ve prolineden cok daha az tozutuyor, hic tozutmuyor denemez ama kiyasla daha az.
Kum konusunda oneri deneyim okumak cok kafa karistirici oluyor herkes baska sekilde deneyimliyor, YouTubeda kum denemesi yapilan videolar var bence onları izleyin gozunuzle gorun :)

Bulut☁️

@ D-O ever clean beni aşıyor ne yazık ki reflexide arastırdım dediğiniz gibi herkes başka bir şey söylemiş bu gidişle tertemiz delircem:D

D-O

Ben cok uzun sure lindocat pembe paket pudrali kullandim ilk koyarken tozutuyordu. Koku hapsetmesi de fena degil ama topaklanmasi özellikle son paketlerde bayagi kotuydu hep parcalaniyodu. Ama aylarca kullandigim bir markaydi yani isterseniz bi deneyin :D
Sonra proline denedim toz ve koku oldu, mirmir aldim ilk gun dedim heh tamam aradigim kumu buldum ertesi gun baktim koku var toz var :D boyle boyle ever cleane gectim ama arada lindocat alip karistirdigim oluyor cunku ever clean cok pahali. Aranan kumu bulmak zor valla

Bulut☁️

@ D-O kedim uzun tüylü olduğu için tuvaletten çıkıp yanıma gelince üstüne sinen kokudan anlıyorum nerden geldiğini bunada bir çözüm arıyorum ama kokulu kumlar zararlı diyorlar elimden bir şey gelmiyor prolinedan devam etcem sanırım yeter bu kadar ckxkdkx🥲

Marsrellaa

Ben vancat marka kedi kumu kullanıyorum aynı zamanda nalburlardan normal kum alıyorum ve %50 şeklinde karıştırıyorum çok memnunum sana tavsiyem asla parfümlü alma daha kötü kokuyor ve her akşam kumunu temizleyip çok az karbonat dök koku baya azalıyor

Biopetactive aktif karbonlu tozutması yok denecek kadar az

Palyaco

Ever clean ayarında bir kum pisy cat aktif karbonlu koku hapsetmede kral topraklanma super toz sıfır hiç toz yok herkese tavsiyem

Bulut☁️

@ emre536 ince taneli kumlar zararlı diye bir şey görmüştüm kalın taneli tercih edin diyorlardı?

Bulut☁️

@ Warriorsans dediğiniz kuma baktım hem 7lt için 100 lira bana aşırı gelir tozutma az olmasına rağmen kendine has kötü bir kokusu var diyorlar kediler için kokulu kum zararlı diye duymuştum siz kullandınız mı?

simbakedi

şöyle ki mesela ben feles kullandım zamanında gerçekten tozsuzluk konusunda üstüne tanımazdım. sonrasında az tozlu denilen lindocat'e geçtim ama bana aşırı tozlu geldi bugüne kadar tozsuz kullandığım için. bence de en iyisi pelet. geçebilirsem çok iyi olur benim için de. deniycem geçmeyi. ayrıca topaklanma falan kedinin çişine göre de değişiyor. tartışmasız en iyi ever clean, o da mamadan pahalı :D o yüzden kalan kumları da mama gibi denemeniz gerekiyor bir nevi. ben bu sitedeki sandy kumdan memnun kaldım mesela kokusu dışında, başkası dedi ki kokusu ağır değil. bizim burnumuza göre bile değişiyor kajlsdlkasjda

Bulut☁️

@ simbakedi etrafa işemeye başladı bile palet kuma geçemem şu an cxkdkjx

Bulut☁️

@ Ebrugurkaracayir teşekkürler bakacağım :) bu arada kumlarınızı nerden alıyorsunuz patlama gibi bir sorun yaşamak istemiyorum