Muhabbet Kuşu Burun

Cansuoz1

Merhaba, dedemlerdeki muhabbet kuşunun burnu bu hale gelmiş.. sebebi ne olabilir sizce? Ne yapmamız gerekir?

13 CEVAP

Miscatt

Merhaba geçmiş olsun 🙏🏻
Biz buradan bişey diyemeyiz veterinere götürmeniz gerekiyor. Senelerdir muhabbeti kuşu bakarım ilk defa böyle bişey gördüm.

Miscatt

En azından bi fiyat bilgisi alırsanız belki karşılayabileceğiniz bi mebladır.

dilanbulent

Başka veterinere gitmenizi öneririm. Çoğu veteriner şöyle yapar: eğer bir işlem yapıldıysa ve tedavi yapıldıysa, ekstra olarak muayene ücreti alınmaz. Etik değildir pek. Size sanırım paragöz birisi denk gelmiş. Ama kesinlikle bir veterinere götürmeniz gerekiyor....

Cansuoz1

Ben de ilk defa böyle bir şey gördüm, veterinerler ateş pahası emekli maaşı ile geçiniyoruz ne yapsak bilemedim içim razı gelmiyor bu şekilde de belki bilen vardır diye bir umut yazdım

Zegodogo

Vetler kuşlar için çok para almıyor oturduğunuz yere görevde değişir veterinere götürmede fayda var

Cansuoz1

En son hint bülbülünün ayağı kangren olmus 1 parmağını kestiler 100 tl muayene+ tedavi ücreti aldılar

Palyaco

Ilkkez böyle bisey gördüm bende 10 yıldır kus bakıyorum

Warriorsans

Tek kuş mu? Zarar görmüş olabilir mi fotoğraftan çok anlaşılmıyor ama abime de bir sorarım o anlıyor kuşlardan birde genelde veterinerden kuşlardan anlamıyor malesef

Warriorsans

Abim Eğer darbe görmediğine eminseniz mantar olma olasılığı yüksek dedi

Cansuoz1

2 muhabbet kuşu, 2 de hint bülbülü var dedemlerde. Ayrı kafeslerdeler, muhabbet kuşları genelde evde rahatça geziyorlar kafese geceleri kapatıyoruz karanlıkta zarar görmesinler diye yani kuşlar arasında bir kavga görmedik hiç, dedemler 24 saat evdeler onlara da sordum ne evde bir yere çarpmış ne de diğer kuş kavga etmiş

ovgulusoy

Mantara benziyor

Cansuoz1

Mantarsa eğer, diğer kuşlara bulaşırmı ya da insanlara

Minikmuezza

Mantar olma olasiligi yuksek.sulandirilmis elma sirkesine pamuk batirin ve tampon uygulamasiyla uygulayin.travazol krem surun cok az