Yeterince Hayvansever Miyiz?

gozdecoskn

Arkadaşlar merhaba,

Zaman zaman rastladığım bir durum vardı. Çok dikkate almayıp es geçiyordum. Çokta sevdiğim birisinin peti için de aynı şey söz konusu oldu. Başta dikkate almadım ama durumdan da rahatsız oldum.

http://sosyal.petlebi.com/u/anlmmk/16380/37826?#start

Paylaştığım linkte yorumlar var. Yani bir petin altına gidip çok tatlı şeker dersiniz anlarım. Fotoğraf hoşunuza gitmiştir, hayvanları çok seviyorsunuzdur. Bir çok neden olabilir. Ama bir petin altına gidipte bu ne kadar da çirkin köpek, siz birinciliği hak etmiyorsunuz bla bla (ki silinen yorumlarda var) yazmak doğru değil. Sanki kainat güzeli oldu da 5 milyon dolar kazandı hak etmiyor :) !?? Neyi hak etmiyor. 1 paket ödül maması parasını mı ?

Güzellik görecelidir. Herkesin bebeği kendisi için güzel. Ki Merkür benim hayatımda gördüğüm en tatlı bebeklerden..İsmini ben verdim

11 CEVAP

nyancat

Böyle yorum yapan insanların çoğu gösterişçi zaten petshoplardan inanılmaz fiyatlara kedi köpek alırlar cins olsun güzel olsun çirkin olmasın orda amaç bir canlıya kucak açmak değil onların hayvan sevdiklerine de inanmıyorum

Tbusratoptas

Bilinçli bir insan değil ,
çekememezlikten kaynaklanan bişey.
Üzmeyin lütfen her hayvan tatlıdır sadece kendı petleriniz daha tatlı gelir :) iyi günler

miasugok

Ben bu yorumlara denk gelmiştim hatırlıyorum. Sitee yeni üye oldum ve bilgiye ihtiyacım var bu sebeple atılırım falan diye çemkiremedim tuttum kendimi. Bu başlığı açmanız beni aşırı rahatlattı. Ayrıca yine burda kedisi için en doğru mamayı bulmaya çalışan bir arkadaşa alakasız bir şekilde 'maddi durumunuz müsait değilse kedi sahiplenmeyin' diyen biri de vardı. Yorumu görmezden gelinince ben de doğru olan bu galiba diye düşündüm. Gerçekten bazen düşünemiyoruz, sosyal medya diye galiba, karşımızdakinin can olduğunu unutup içimizdeki bütün kötülükleri kusuyoruz.

zzzehra

Bir canlıya çirkin diyen insanları anlayamıyorum.Ayrıca ''haketmedi'' de ne demek? Altı üstü bir yarışma ve birincileri de bizler seçiyoruz uygun görülmüş ki birinci olmuş.Hem zaten 25 TL kazandı bir kaç oyuncak alınır mutlu olur Merkür.Bu kadar kıskançlık çok fazla...

gozdecoskn

Güzellik görecelidir. Herkesin bebeği kendisi için güzel. Ki Merkür benim hayatımda gördüğüm en tatlı bebeklerden..İsmini ben verdim

gozdecoskn

Zor bir süreç atlattı. İlk sahibi esyalarını satıp köpeğide arkadasımın kucagına verdi gitti.

Bu tür yorumlar yapmamaya özen göstermeye davet ediyorum, HAYVANSEVERLERİ...

Sebooo

Hemen patiledim :) çok duyarlı bir talep olmuş. umarım gerekli kişilere mesaj ulaşmıştır.

Bu arada sigorta bilgilendirmesi için teşekkür ederim (:

gozdecoskn

Umarım ilerleyen zamanlarda bu kişilerin sayısı azalarak biter !

zzzehra

Ayrıca çok da sevimli :D

gozdecoskn

Bilmiyorum bana hem vahşi hemde canice geliyor :)

gozdecoskn

Ben aslında ilk yoruma şakayla cevap verdim. başka üyelerin petlerine gelen yorumlara da verdim ama sık rastlamaya başladım. Hiçte hoş bir durum değil. beni rahatsız etti. Bence sizde böyle aksaklıklar gördüğünüzde çekinmeden yazın :)