Brit Care Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanan Var Mı?

Nohutgofret

Fiyat-Performans olarak uygun olduğunu görüyorum, kullananlar memnun mu ? Bir de tabii birçok çeşidi var Urinary Tahılsız Tavuklu, sensitive tahılsız tavşanlı, sensitive hypo alerjenik sindiirm sistmi destekleyici ve dahası.. hangisini tercih etmeliyim bilemedim :/

18 CEVAP

Busraskanli

Ben üriner mamasını kullanıyorum. Genel olarak kedilere ishal yapmış fakat benim kedilerimde böyle bir sorun yaşamadık. Ben 2 günde 1 kefir veriyorum o yüzden de olabilir. Şuanlık gayet memnunum, mamalar bünyeye göre değişiyor aslında sizin kedinizde nasıl bir etkisi olur bilemiyorum😊

Lils

Size önceki soruda yazmıştım biraz daha ayrıntı vereyim. Ben ördekli ve tavşanlı olanları denedim. Şu an tavşanlı kullanıyoruz. Kuzenimin kedisi de brit care tavşanlı kullanmaya başladı 20 gün oldu yaklaşık. Onun kedisi bayıla bayıla yiyor. Reflex ile karıştırıyorlar (eski maması reflex) ayırıp brit care yiyor. Ördekli dikdörtgen şeklinde ve daha açık renk tavşanlı ise yuvarlak ve koyu. Ben ördekliyi daha çok sevdim açıkçası daha içime sindi. Kefir desteği verebilirsiniz geçiş sürecinde probiyotil desteği iyi geliyor

Busraskanli

@Nohutgofret
Testerlar da çok küçük oluyor aslında anlamak zor olabilir :( ben 2 günde bir göz kararı yaklaşık 1-2 tatlı kaşığı veriyorum😊

Nohutgofret

@Lils iade edilebileceğini ilk kez duydum deneyeceğim umarım ishal olmaz ve mama tercihi konusu artık netleşir çünkü acana'dan sonra hem daha uygun hem de içeriği daha kaliteli bir mama bulma epey zor oldu

Nohutgofret

@Busraskanli Evet aynen denemek lazım aslında burada tester'ları satılıyor alacağım galiba :) kefiri ne kadar veriyorsunuz peki onun da çoğu zararlı olmalı bir kaşık falan mı?

dilanbulent

Petlebi'den 2 ay kadar önce hediye olarak geldi. Çok kaliteli bir mama olduğu gerçek fakat çoğu kedide ishale yol açıyor. Yeni mamaya alışma sürecinde ishal görülebiliyor kedilerde fakat bu mamadaki problem öyle bir şey. 10 gün boyunca ishal olan kedi var, 10 gün alışma süresi için uzun bir süre... Kedileri ishal etme oranı normal değil yani, o yüzden ben para verip almazdım şahsen.

Elimde Hills var kampanyada almıştım. Hills ile BritCare'i karıştırarak veriyorum. Ama yarı yarıya bile veremiyorum, mesela yarısını Hills yarısını Britcare koyup karıştırınca yine ishal oluyor kedim. O yüzden Hills'i yüzde 70, Brit'i yüzde 30 koyuyorum diyebilirim.

Ama fikrimi soracak olursanız: ben param olsa bu mamayı almazdım direkt gidip Hills veya Proplan alırdım. Hem şikayet oranları çok daha az. Hediye gelmese hiç alıp kullanmazdım Brit markasını...

Lils

Mama iade garantili bu arada. %10 dan az kullanırsanız iade edebilirsiniz. [email protected] bilgi için buraya mail atabilirsiniz. Genelde birkaç gün içinde yanıt geliyor.

Palyaco

Benim kedide ishal yapmıştı 1 hafta uğraştık

Topacc

Denediniz mi, ishal yaptı mı acaba?

Nohutgofret

@Dilanbulent teşekkürler öncelikle, hillsin yavru kedi mamasını yedirmiştim bebekken ancak kısır kedi mamaları arasında içerik açısından tavsiye edilen ilkler arasında değil hills, proplanı pek bilmiyorum acana kullanıyorduk o da epey üst segment olunca artık bütçeyi zorlamaya başladı. Brit de kediden kediye değişebilir gibi ishallik durumu bi deneyeceğim şayet ishal olmazsa ondan devam ederim içeriği sağlam ve fiyat olarak da fena değil

Nohutgofret

@Palyaco birçok kişide aynı şikayet. Deneyeceğim bakalım inşallah bizde olmaz da alırım çünkü geç içeriği iyi hem de çok pahalı değil diye biliyorum

Palyaco

Birdaha kullanmicam tek mamadir ishal sorunu tüm serilerinde

latte9

Ben şuan kitten olanını kullanıyorum inanılmaz derecede yavru kedimin dışkısı kokuyor değişiklik yapacağım

prds33

Ben tavuklu kısırlaştırılmış olanını haziran ayı sonunda aldım. 10 gün falan kedim ishale yakın cıvık dışkı yapmaya başladı. İlk baş severek yerken birden sevmemeye başladı. Aç kaldığı için yiyordu. Sonra yemeyi tamamen bıraktı. Üstelik kabız oldu:S Haşlanmış bezelye, tavuk göğsü, zeytinyağı vs verdim. 6 gün sonunda yapabildi. Şuan başka bir mamaya geçtim. Yani her kedide farklı bir etki gösterebilir.

teddybal

@Topacc ben brit care kısır olmayanlar için hassas sindirim mamasını kullanıyorum kedilerimde ishal veya yumuşak dışkı olmadı şimdi yavaş yavaş brit care hassas sindirim kısır mamasına geçiş yapıyorum bakalım umarım onda da sıkıntı olmaz, olmaz diye tahmin ediyorum, inşallah olmaz😅