Kedi Mama Kabı Önerisi

Szrcanx

Herkese merhabalar dumanıma mama kabı arayışı içindeyim odunconcept in ikili Çelik mama kablı olanına baktım 70tl civarında kullanan veya kullandığınız farklı kablar varsa paylaşmanızı isterim tavsiye de edebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim

23 CEVAP

hannnngggg

instagramda püsküllüsacaklıdukkan var paraya kıyıp oradan özel tasarım yaptırmıştım istediğim renklerde cok ama cok memnunum estetik görünüşe çok önem veriyorum istediğiniz renklerde tasarlayabiliyor betondan yapıyor kendisi el emeği içerisinde çelik tasları oluyor boyutları da değişiyor kendisi çok anlayışlı bir hanımefendi bir göz atabilirsiniz

theyusra

@edadnzmr ikili olması bir sorun yaratmaz mı? :D kediler su içerken mama kokusu almaktan nefret bir kere en başta, ikisinin arasında en az 2 metre mesafe olmalı.

siz hiç doğada yerden yüksekte yemek yiyen hayvan gördünüz mü Allah için? sizin gibi bu kapitalizm oyunlarına kanıp yükseltili mama kabı kullandıktan sonra soluğu veterinerde alan kaç tane insan var haberiniz var mı? yükseltili mama kabı yemek borusunun şişmesine ve boruda mama birikmesine sebep olur, ayrıca eklem sağlığını korur da tamamen bir algı oyunu onların öyle bir şeye ihtiyacı yok, bana hayvan bakma konusunda hiçbir bilgi birikimine sahip olmayan Türk kaynaklarıyla gelmeyin lütfen :)

Warriorsans

Benin önerim yok çünkü bayılarak aldığım mama kabı hüsran çıkmıştı ama buradan da uyarayım oradan alan olmasın t r e n d y o l dan minihediye satıcısından mama kabı parti desenli ahşap Çelik kaseli kedi köpek mama ve su kabını aldım sadece 2 günde su kabı paslanmaya başladı satıcıya bunu belirttiğimde hemen yeni kaseler yollayalım dediler adresimi aldılar asla göndermediler tekrar yazdım özür dileyip göndereceklerini söylediler ve iade sürem geçene kadar beni bu şekilde oyalamış oldular kap da elimde kaldı şimdi içine farklı bir kase koyup kullanıyorum ama birde tavsiyem mama ve suyu yan yana koymamanız yada koyarsanız da ayrı yerlerde yine su bulunması. Benim mama kabım 2 Li bir tarafına mama bir tarafına su koyuyorum ve seramik bir kasede odanın diğer ucuna başka bir su kabı koyuyorum kedim hep seramik kaseden içmeyi tercih ediyor

theyusra

yükseltili ve ikili mama kapları kediler için sağlıklı şeyler değildir. ikisi ayrı olacak şekilde ve yüksek olmayan şeyleri tercih etmelisiniz. malzemesi paslanmaz çelik veya seramik olmalı, aslında seramik daha sağlıklı ama kırılabildiği için çelik tercih ediliyor genelde.

edadnmzr

@theyusra paslanmaz çelik konusuna katılıyorum ama ikili olması bir sorun yaratmaz ve yerden yüksek olmasına neden sağlıksız dediğinize anlam veremedim. Bunlara bakar mısınız:
https://www.*********.com/blog/icerik/mama-ve-su-kabi-secimi
https://www.odunconcept.com/urun/ahsap-kedi-mama-kabi-pati
Odun concept kedilerin ölçülerine göre yüksekliğini tasarlamış ve asıl kedilerin eğilip yemek yemesi yanlıştır. 2.linkteki Resimlerde göreceksiniz

duman_cat_world

Kedimin adaşına güzel bir mama-su kabı tavsiyesi verelim o zaman:)

Instagram @puskullusacaklidukkan’in çok güzel renkli, el yapımı, beton mama-su kapları var. İçerisindeki çelik kase çıkarılıp yıkanabiliyor. Paranız varsa çok güzel bir tercih👌

Ben Duman’a yaş mama kasesi olarak @stilinbu_tasarim’dan mama kabı alacağım, cok güzel duruyorlar. Ancak biraz pahalı 80-90 lira😬

irmtnc3

İlk ikili mama Kabı aldık ama 2 ay sonra kuru mamalarını sürekli suyun içine atmaya başladı öyle olunca İK EA daki kare cam kapları kullanmaya başladık biz kase olarak kullanıyorduk Odin hanıma mama Kabı yaptık Diğer mama kabını da tavşanıma mama ot olarak kullanmaya başladım
İkili önermem ve çeliktense cam seramik bence daha iyi bana metal kokusu geliyormuş gibi oluyor özellikle su bölümünde

edadnmzr

Ben dediğiniz odun concept mama kabını kullanıyorum çok memnunum. Yapısı bayağı kaliteli. Kaplar da çelik hiç zarar gelmedi. Buraya attığım kedimin fotoğrafında da gözüküyor bakabilirsiniz:)

Miscatt

Merhaba
Bende ********dan aldım Hural ahşap dekarasyon yükseltili seramik mama kabı
https://ty.gl/e5yk8l81xz
Gayet memnunum.

Halleythecat

Ben ikili kullanıyordum bizimki biraz pasaklı ve hareketli olduğundan mamalar su kabına su mama kabına dökülüyordu. Bir de yan yana olunca suya mama kokusu sindiğinden içmeyi daha az tercih ediyorlarmış. T r e n d yolda çelik tekli mama kabu buldum. 2 tane sipariş etmiştim i çok beğendim 3 tane daha sipariş ettim. Fiyatı da 19.90
Bi bakın derim
https://ty.gl/u33p7uyoxo

edadnmzr

@theyusra dediklerinizi bir uzmanın ağzından yazılmış bir kaynak gösterin bana o halde. Ben bu konuyu çok araştırdım.
Dışarda yerden yüksek yemek yiyen kedi gördünüz mü derken :d dışarıdaki kedilerin böyle bir şansı mı var sizce? Dışarıdaki kediler çöpten yemek yiyorlar diye kedimize atılacak yemek verelim o zaman. Yükseltili mama kabı kullanıp soluğu veterinerde almak mı? 1 yıldır kullanıyorum herkese tavsiye ederim arkadaşlar :)

Salihaylmz

Ben bu konuda porselenci gezip almayı daha çok tercih ediyorum
Yaş mama için geniş düz tabak
Kuru mama için kaseden daha geniş derin olmayan bir porselen kase aldım severek kullanıyoruz
Yıkarken de sirkeli su ile yıkıyorum tertemiz oluyorlar

sudedagidir

Merhaba. Odunconcept ikili çelik kabı kullanıyorum. 1 yıldan fazla oldu çok memnunum. Çelik olması sağlıklı zaten. Üçgen tahta pati desenli olan daha kullanışlı. Kesinlikle öneririm. Çelik kapları sadece suyla temizlemeye özen gesterin

parskedy

https://ty.gl/s76ivg6565 merhaba, bir kedim varken bunu kullanıyordum mama ve su kabı olarak. ikinci kedimi aldıktan sonra normal porselen kap aldım ama onlara su koyduğumda sürekli devirdiler. o yüzden şu an bu linkteki iki kabı da su kabı olarak kullanıyoruz, diğer aldıklarıma mama koyuyorum.

Gimlihanim

Odun concept ikili çelik kaplı olan mama kabını kullanıyoruz. Memnunuz da. Ancak şuan alacak olsam @duman_cat_world ün önerdiği sayfalardan birinden alırdım. Benim de uzun zamandır aklımda olan sayfalar. Mama kabımızı biraz eskisin onlardan alacağım