Mama Fiyatları İnanılmaz Uçmuş Yaa!..

05tuba

Fiyatları görünce canım çok sıkıldı.. Böyle bir post açmak istedim :(
İki kedim bir köpeğim bir de bahçe kedilerim var.. Türkiye'de yaşamak resmen Darwin'in doğal seçilim savaşı. Güçlü ve zengin olan yaşar, zayıf ve her gün alım gücü düşen bizler ise.. Neyse ya..
Mamalardan %18 KDV alınmasın! Serbest piyasaya biri dur desin!

17 CEVAP

missAybuke

Keşke sadece mamalar olsaydı belimizi büken. Geçen lcw.ya girdim mont bakayım diye noluyor ya beymene mi girdik ne bu fiyatlar dedim inanamadım. Markete zaten her girmemde istikrarlı bir şekilde herşeye 3 5 tl zam. İşin kötüsü kanıksadık kimseden isyan yok şuan sokakları inletmemiz gerekiyordu başka ülkede olsa yer yerinden oynar.

dilanbulent

Kimi kime şikayet ediyoruz ki... Ülkenin durumu ortada. Her şeye zam geliyor, her şeye... Mamalara zam gelmesine de hiç şaşırmamak lazım. Ülkede neye zam gelmiyor ki mamaya şaşıralım. Bunlara oy veren mallar yüzünden biz de mağdur oluyoruz kurunun yanında yaş da yanıyor. Site siyaset sitesi değil farkındayım ama katlanmak mümkün değil artık tahammülümüz kalmadı her geçen yıl daha çok fakirleşiyoruz sabrımız kalmadı

pisiannesii

ikinci kediyi sahiplenmeyi istiyordum ama vazgeçtim. çünkü ikinci kediyi sahiplenirsem eminim ki kedime şu an sağladığım standartları sağlayamayacağım.
kedi maması nasıl lüks tüketim olabilir anlamıyorum.

AslanPati

@Palyaco. Zam gelmeyen mama mı var hocam ? :)) Hepsi uçuşa geçti.

05tuba

Vicdanımla cebim arasında mekik dokuyorum. En adi, en kıytırık mamaların bile fiyatlarını görünce şok oldum.

Palyaco

Zam gelmeyen mystic exclusion royal canin bozita sanabella

blue_hpood

zaten pahalıydı, 500 lira kuru mama mı olur? adam bunu 40 dolara falan alıyor. ben işe gidiyorum, kazandığım paranın yarısı kedime gidiyor. üstelik kuru, öylesine mamalar. 40 dolar be! 40 liraya n&d, acana falan aldığınızı düşünsenize, kuru mamayı ağzına sürmezdim berlinin!

simbakedi

bu baslik su cesitlerde de acilabilir: mont fiyatlari cok artmis, tavuk fiyatlari cok artmis, ekmek fiyatlari cok artmis… fiyati artmayan tek sey yok ulkede. kendimizden kisip kedilere, kopeklere bir seyler aliyoruz. artik bizim bile kisacak yerimiz kalmadi yani. umarim ulke eski haline doner yoksa buradan gitmek icin her seyi yapmaya hazirim yani

05tuba

Alın benden de o kadar..

Bazen öneri almak için soru başlığı açıyorum, önerileri gördükçe moralim bozuluyor çünkü şunu kullan(mama,vitamin,güvenlik ürünleri gibi) diyorlar fiyata bi bakıyom haftalık harçlığım ondan az.Veterinere gitmek bile sıkıntılı bir durum sağdan soldan yardım aldığım oldu. Ben de isterim kedime prensesler gibi bakmak ya da önerileri dikkate alıp yapmak ama kimse kusura bakmasın öğrenciyim kendime zor bakıyom böyle diyince işte neden sahiplendin bakamayacaksan diyeceksiniz, açıkcası sağır bir kediyi kurtamış oldum sokaktan ve derin bir bağ kurdum onla bırakamam şu saatten sonra, ben elimden geldiğince kendimden kısıyorum imkan yaratmaya çalışıyorum. Demek istediğim şu öneri yaparken lüks(aslında lüks olmaması gerekiyor kesinlikle) olanın yanında alternatifleri de sunabilirseniz hoş bir hareket olur hepimiz aynı imkanı sağlayamayabiliriz.

Palyaco

Zam gelmeyen mamalara yönelin derim

Aliye87

İzzetine değer veriyorsa bir halk, ayağa kalkar, devirir... Bunun başka temel bir çözümü yok. İnsanın kendi izzetine ve özgürlüğüne ne kadar aşık oldup, bununla ilgili ne kadar mücadele verebileceğiyle ilgili bir şey bu konu.

Bulut☁️

Sadece mama olsa iyi yakında ekmek alamayacağız eskiden şakasına aman peynir ekmek yer doyarız derdik şimdi o bile lüks oluyor ne yapacağımızı bilmiyorum cidden olan kedilerimize oluyor bizde isterdik en iyilerini yesinler oynasınlar en iyi şekilde barınsınlar ama mümkün mü

05tuba

Off.. Ülke bitik resmen.. Üretici, çiftçi... Ama en çok neye üzüldüm biliyor musunuz.. Büyükbaş hayvan bakanlarla geçinen insanlar artan yem ve mazot fiyatları yüzünden hamile hayvanları kesime götürüyorlar.. Aman ya Rabbim kalbim sıkışıyor.. Nasıl bir zamana denk geldik. Kafayı sıyırmamak elde değil.. Sebep olanların yatacak yerleri yok. Allah biliyor ya kurban bayramlarını da sevinçle hiç karşılayamam. Dinimiz hamile hayvanın kurban edilmesini mekruh kılmışken, insanların yokluktan, borçtan dolayı iki canlı hayvanları kesime göndermeleri ;((

Warriorsans

Kesinlikle öyle.. sokak hayvanlarının maması bitmişti Micho geçen hafta 233 TL ye çıktı diye çüş demiştim 2 gün önce baktım 320 TL olmuş sonra fiyatı 288 e çektiler şu an nasıl bilmiyorum. Mystic aldım bende 208 TL ye 15 kg ancak 1 ay gidecek tekrar bu fiyata mama bulabileceğimi de sanmıyorum.. artık Türk mamalarına yöneleceğim evdeki kedimde de