Erkek Kedilerin Kızgınlık Dönemi Kaç Gün Sürer?

Benim1kedimvar

Sanirim kedim kizginlik belirtileri gostermeye basladi. Ama vet hekimiyle kış ayı icin karar aldik. Zaten ailem kisirlastirmami istemedigi icin kendim ödeme yapacagim ve cogu ihtiyacina ben para yetistirmeye calistigim icin kisirlastirma parasi ancak 100 tl birikebildi.o yuzden kis ayinda yaptirmaktan baska carem yok . su an kedim deliler gibi hareket edip disi kedi istemiyor ama bu konuda elimden geldigince bilgi almak istiyorum .umarim derdimi anlatabilmisimdir

6 CEVAP

ilknrdaisy

Sürekli devam eden bir süreç dişi kediler gibi belirli bir periyodu yok. Erkek kediler her daim eşleşmeye hazır bicimdedir

ilknrdaisy

Kedim kızgınlık belirtisi gösterdikten 4 ay sonra kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdik ama bu durumdan pişmanım keşke daha önce kisirlastirsaydik diyorum, huy edindiği koku bırakmasını çiş yapma eylemiyle yer değiştirdi mesela kisirlastirdiktan 5 ay sonraya kadar her yere çiş yaptı. Çok şükür artık geçti, ama o süreç hepimizi yordu. Eğer kediniz 11-12 aylık veya ustuyse bence kisirlastirin

Benim1kedimvar

Güncel

Benim1kedimvar

Guncel

İlknur hanıma katılıyorum

Masisko10

Merhabalar kedim maşa şuan yedi ayı doldurmak üzere ve tahminimce kızgınlık döneminde.ilk bakltıgım kedi bu yüzden net bilgi sahibi değilm internetten ve veterinerden edindigim bilgiye göre 15 18 ay arasından sonra kısırlaştırma kedim için daha sağlıklı olucakmıs.ancak kedim hic huyu olmadığı kadar sert.hiç yanımızda olmak istemiyo süreklı uyuyo ve ben bu duruma çok üzülüyorm.en azından bu konuda 15 aylık olana kadar kedimi rahatlatacak yapabilecegim bir seyler var mı?bilgisi olan yardımcı olqbilir mi