Acil (Şehirlerarası Otobüs Evcil Hayvan)

Busraskanli

Merhaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim çok acil. Şuan da şehirlerarası otobüsteyim Buzlu firması. Kedimle birlikte yolculuk ediyorum. Az önce muavin gelip 'artık otobüslerde yolcu yanında evcil hayvan taşımak yasaklandı yolculardan şikayet gelirse bagaja alıcam' dedi. Bunla ilgili bir bilginiz var mı? İnternette yasak olduğuna dair bir sonuç bulamadım. Asla bagaja veremem. Şimdiden teşekkür ederim

9 CEVAP

hannnngggg

ben öyle birsey duymadım ama asla bagaja vermeyin diretin gerekli yerleri arayacagınızı falan söyleyin pasaportunu falan gösterin size ters mi yaptı cıngar çıkarın derim ben öyle yapardım bagaja verilipte ölen cok hayvan gördüm sosyal medya da kliniğe giderken mesela toplu taşıma kullanıyorum kedim ile beraber o zamanda aynı şey yine otobüse metroya biniyorum ne farkı var ki uzun yol ile otobüs aynı otobüs hayvan aynı hayvan sacmalık yani bu böyle birsey yok bence uydurmuş gibi geliyor varsa da belge getirsin yasaklandığına dair

Aliye87

Ve tabii ki böylelerinin insafına da bırakmayın işinizi.

Busraskanli

@hannnngggg çok teşekkür ederimm🙏 aşı karnesini gösterdim bagaja vermeyeceğimi söyledim yapacak bir şey yok diyip gitti... Ama gelip bagaja koymayı teklif ederse gerekirse otobüsten inerim yine de vermem. Umarım bir sorun olmaz:(

duman_cat_world

Ben de öyle bir şey bilmiyorum arkadaşlsr bilenler yardımcı olsun lütfen 🙏

Muavin vicdansızın tekiymiş.

Aliye87

Özel kafeslerindeki kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar sadece bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Tehlike yaratabilecek yanıcı, yakıcı, parlayıcı, patlayıcı, zehirli, bulaşıcı, radyoaktif ve benzeri nitelikte eşya, kargo ve bagajlar, bagaj bölümü de dahil olmak üzere otobüsle taşınamaz.

Sitelerinde yolcu taşıma kurallarında geçen bilgi. Başka firmalar sorun yapmayabiliyorlarmış. Değiştirme imkanınız varsa firmayı değiştirin diyeceğim ama malesef yoldaymışsınız :/ İkili boş bir koltuk bulunuyorsa kedinizle orada oturmayı teklif edin, herhangi bir şikayeti önlemek adına. Bilet aldığınızda da mutlaka firmalara yanınızda evcil hayvan getireceğinizi belirtin. Yolculuk günü işinizi şansa bırakmayın. 🙏

Aliye87

Sevgili @Busraskanli,

Yasa diye bir şey duymadım, sadece şöyle bir tavsiyede bulunuluyor: Evcil hayvanları olanlarin otobüs bileti almadan önce firmanın resmî sitesindeki yolcu taşıma kurallarını mutlaka okumaları öneriliyor. Yani yukaridaki alintiiladigim kurala gore, o sahsin yaptığı uyari, zaten sitelerinde gecen bir sey. Ona da pek bir sey denemez aslında. Sıkıştığı yerde, kurallarimizda geciyor, okumaliydiniz gibi bir sey diyebilir. Ama bundan sonra mutlaka firmalarin kurallarini takip edin Sevgili Büşra... Her firma bunu yapmiyor diye biliyorum. Bunlardan bir daha bilet almazsınız. İnsallah yavrunuzla sorunsuz ve yan yana bir yolculuk gecirirsiniz🙏🧡

Busraskanli

@Aliye87 çokk teşekkür ederim💖 umarım bir sorun yaşamayız iyi günler dilerim🙏🐾

Busraskanli

@Aliye87 çok teşekkür ederimm🙏 yasayı bildiğimden ve böyle bir sorun hiç yaşamadığımdan sorun yaşanacağını düşünmemiştim. Otobüs firmaları yasaya uymak zorunda değil mi?

Busraskanli

@duman_cat_world çok teşekkür ederiim🙏