Kuş Sahiplendim

Phoenix3

Merhaba, kedi, balık, hamster ve güvercinlerden oluşan küçük hayvanat bahçeme bir de muhabbet kuşu eklendi dün. Babamın bir arkadaşı kendine papağan aldığı için bu 2 aylık miniği bana verdi. Soruma geçmeden önce şunun tipine bir bakar mısınız kahkülü falan var çirkin ama sempatik bir oğlancık ifbdhxbehd Bide her an 50 kr isteyecekmiş gibi duruyor jcndhxbs Neyse, ele alışık, 2 aylık dediler, pek ürkek bir kuşa benzemiyor. 2-3 gündür bende ama ben kendim vermediğim sürece hiç yem yemiyor veya su içmiyor, yeni olduğundandır diye düşündüm. Onun dışında bazı garip hareketleri var. Mesela ilk gün gagasını açıp açıp kapatıyordu sürekli. Bugün de uyuklarken sanki boğuluyor gibi ses çıkartıyor ama kendince horluyor da olabilir bilemedim. Kuş bakmıştım önceden de ama tavsiyeleriniz varsa dinlerim 🥰

6 CEVAP

Miscatt

Merhaba hayırlı olsun🙏🏻
Gerçekten de 50 krş yok mu tırrek diyecek bi havası var 😅😅😅
Benim de muhabbet kuşum var ara ara ağız açma hareketini yapar ben bi sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Ama elimde yiyor demişsiniz alıştırmayın derim acıkınca illa ki yemliğinden yiyecektir. Su içmemesi kötü emin misiniz belki siz görmeden içiyor olabilir ? Çünkü bi iki gagayla su ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Bulut☁️

Hamster balık kuş kedi hayalimi yaşıyorsunuz resmen :’)

Warriorsans

Merhaba gaga açıp kapama hareketi genelde yorulduklarında stres olduklarında yada bunaldığında susadığında falan oluyor diye biliyorum. Yemlikten yememe olayını zamanla aşacaktır. Sağlıklı uzun mutlu bir ömrü olsun

Phoenix3

Teşekkürler 🥰 Gaga açma hareketi strestenmiş sanırım evet. Çünkü ilk geldiği gün yaptı sadece sonrasında bir daha yapmadı. Ama uyurken çıkardığı o garip ses hala duruyor dünkü kadar sık olmasa da onu çözemedim hala. Odaya alışması için çıkardığım zaman yüksek bir yere yem kabının kapağını açıp koyduğum zaman biraz yiyor ama tekrar kafese taktığım zaman henüz yerini öğrenemediğinden yemiyor sanırım. Su içerken hiç denk gelmedim ama belki ben görmeden içmiştir

orhdoner

Merhaba çok tatlı hayırlı olsun yavrunuz ❤️ Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏

duman_cat_world

Hayırlı olsun, ben o tipi yerimmm🤩