Bıktım Artık Mantar Sorunundan

busraelif7

Ne yaptıysam geçmedi kedimin kulağındaki mantar, ecosinle yıkadım kalan ecosinle tüm evi sildim, funit kapsül kullandım aşısını vurdurdum, kremler sürdüm yok yok yok :( yeter valla bıktım kaç aydır gittikçe de büyüyor yok mu şöyle kesin çözümü budur diyebilecek biri...

17 CEVAP

Renklipati

İlk aldığım zaman kızımı sokaktan ağzının kenarını kaplamıştı mantar Aşı dedi veteriner yaptırmadım böbrekleri etkiliyor diye,bir eczacı bayan arkadaşım vardı ona sordum bana batiodin (batikomdan)daha etkili dedi..onunla günde 3kere temizleyip termancy krem sür dedi yalamasın dikkat et dedi,en önemli si bağışıklık sistemini güçlendir dedi,mantarı etkileyen en önemli unsur bu bağışıklık düşünce artıyor yayılıyor..birde mama ve su kabını günde bir kere sirkeli suyla yıkadım temizlik önemli böyle ce atlattık şimdi 1 yaşını geçti Allaha şükür bir daha tekrar etmedi o zaman lan 1,5 aylık civarında idi

Warriorsans

Geçmiş olsun :( mantar çok kötü bir illet gerçekten… ne yapılabilir bilmiyorum inşallah biran önce geçer 😢🤲

Palyaco

Sirke ile silin kurusun ardından baticon sürün kurumasını bekleyin ardından trivazol sürün bu arada kendisini yalamasin

Palyaco

Sade trivazol ise yaramaz ama evet biraz zor surdurmuyorlar

busraelif7

@renklipati Termancy diye bir krem bilmiyorum yanlış yazmış olma ihtimaliniz var mı? Batiodin de iyot çözeltisi ve baticonla hemen hemen aynı belki o an elinde olan baticondan daha yüksek bir konsantrasyonda olduğu için öyle demiştir gerçi öyle olsa bile oğlum dünyaları yıktığı için çok zor sürmem, yine de deneyeceğim sağolun

Renklipati

Trosyd kremini adı şimdi baktım

Renklipati

Batikomdan daha etkili demişti dezenfekte konusunda bende vardı batikom aslında o batıodin tavsiye etmişti aldım yakıcı değil, pamukla sürdüm hep belki sizde de yarar ben öyle kurtuldum krem ve batiodin birde bağışıklık güçlendirici mutlaka kullanın, ben suyunada animosal damlattim bir süre oda çok fayda etti

nefeskedi

Ben bir de kedinizi ve kendinizi stresten uzak tutmanız ve bağışıklık güçlendirici kullanmanızı önereceğim, veterinerinize danışarak tabi. Ayrıca instagram üzerinden sürekli kedisi mantar geçiren birine rastlamıştım. Paylaşımı 1-2 yıl önce olunca şu anki durumunu merak edip sordum. Tahılsız mama yerine düşük tahıllıyı daha çok kullandığını, sık sık yaş mama verdiğini ve bunun kedisine yaradığını söyledi. Yaş mama olarak deri ve tüy sağlığı özelliklileri tercih ediyormuş. Diğer önerileri stres ve ev hijyeniydi. Biz atlattık şükür. Ben de kedime yaş mama olarak n&d skin coat almaya başladım, 3 ya da 4 çeşidi var sanırım ne kadar yarıyor emin değilim ama içeriği iyi diye böyle devam edeceğim.

busraelif7

Teşekkür ederim ben de bilmiyorum çok yıprandım artık :(

busraelif7

@palyaco trivazol uzun süre kullandım yok geçmedi, sirke ve baticon sürdürmüyor saldırıyor ama denemeye çalışırım

busraelif7

Teşekkür ederim denemeye çalışıcam

sennuraksoy

Çok geçmiş olsun inşaAllah çabucak geçer 🤲🏻

duman_cat_world

CLEAPET NANO SPREY derdinize derman olacaktır, bir tanıdığımız çok memnun kaldı veterineri tavsiye ediyor ve yorumları de çok olumlu. Mantar, uyuz ve egzama için kullanılabiliyor.

busraelif7

@nefeskedi bağışıklık için her kış kullanıyordum zaten yine kullanıyordum, mantarı veterinere gittikten sonra oldu :( maması zaten n&d kullanıyorum yaş da her gün yiyor stresi de yok çok keyifli oyuncu bir kedi. Dediğiniz gibi sürmeye çalışacağım

e234567

kulağındaki mantar nasıldı? bende şüpheleniyorum da açıklayabilir ya da görsel paylaşabilir misiniz