Yaş Mama Tavsiye

NorthNight

Merhaba, vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Malum nedenlerden dolayı bu ay biraz topluca yaş mama almak istiyorum. Ama marka çeşitliliği fazla olunca hangisi kalite-fiyat açısından iyi onu bilemiyorum. Çok fazla bilgim yok her marka hakkında. Birde sevmeme ve rahatsız olma ihtimaline karşı (hassas sindirime sahip) aynı içerikten 5-6 kutu gibi çok sayıda almakta istemiyorum. Tek tek alınca da biliyorsunuz fiyatı bi tık farklı oluyor. Uygun fiyatlı, içeriği güzel marka tavsiye edermisiniz?
Vets plus denedik yemiyor onu.
Schesir sevdi ama fiyatı malum çok fazla alamam.
Proplan sevdi onun fiyatıda daha alabileceğim seviyede.
Belki güzel ve uygun fiyatlı bilmediğim markalar vardır yazarsanız sevinirim.
Teşekkür ederim 🌸

22 CEVAP

simbakedi

gourmet ve proplan fiyatını asla hak etmiyor. severek yiyorlar ama aynı fiyata nd daha iyi içeriği schesirle benziyor. kuru mamada sorun yaşasanız da sanmıyorum ki yaş mamada yaşayın benimkinin en sevdiği yaş mama hatta. gimcatler baktığım kadarıyla 10tlye yakın, felicia konserveler de öyle o yüzden o fiyata nd daha mantıklı geliyor

hannnngggg

proplan yas mama almanızı o içeriğe göre önermem %10 hayvansal ve türevler diyor hoş degil bu oran onun yerine
nd lezzet açısından bir çok cesidi mevcut,
nutrifeline yine zeytinlisini bile bulabileceğiniz bir marka, hindili tavşanlısını kedim cok beğeniyor,
gimcat yine güzel ben seviyorum
me-o yine %40 gibi bir et içeriğine sahip çeşidine gore değişiyor güzel içeriği,
vets plus ı benim kedim de yememişti

hannnngggg

bu markaların yas mama içerikleri cok zayıf kalıyor proplan royal canin gourmet gibi içerisinde taze et oranı az bulunuyor ve fiyatları da yüksek haketmez bence yas mama içeriğinin en az %40 ının et olmasını kalanınında et suyu olmasını bekliyorum ben

simbakedi

nd yaş mamalar a mazon prime ürünü olarak çok uyguna geliyor diğer yerlere nazaran

hannnngggg

nd nin tek bir cesidi kuzulu ve yabanmersinli olanı geçenlerde ******’da 7 tlye düşmüştü şimdi göremedim o fiyattan 😢

orhdoner

Pet z shop da 12 tane konserve 65 TL ye aldım ben bayagı uyguna geldi et oranı da yüksek bakabilirsiniz.

orhdoner

Merhaba şuanda kampanya var felicia konserve olanlar pet z shop sitesinde arkdaşım da aldı çok severek yiyor yavrusu bakabilirsiniz isterseniz siz de ben aldım bugün uyguna geldi bayagı 🙏🥰

Aliye87

Merhabalar, Felicia'yı denediniz mi acaba? Kısırlaştırılmış kediler için de seçenekleri var. A mazon'da N&D yaş mamalar da neredeyse yarı fiyatına düşmüştü, kampanya hâlâ devam ediyor ve kediniz bu markayı seviyorsa değerlendirebilirsiniz.

NorthNight

Dediğim gibi benimki sadece önyargı 😅
Aslında hiç yoktan 1-2 kutu alıp deneyebilirim. İçerik konusunda da marka çok olunca her site de içeriği görmek kıyaslamak biraz güç oluyor. Öyle olunca da burada sizlerin yorumları çok fayda sağlıyor teşekkür ediyorum

teddybal

Felicia 12li satılıyor ama, sevmezse elinizde kalabilir mümkünse bir petshoptan bulup deneyin severse çoklu alın bence. Gimcat, Nd, Nutri Feline, Reflex Plus'ın essential serisi güzel. Me-o da fiyatına güzel icinde %45lerde et var ama içinde koruyucu/renklendirici/soya gibi şeyler var uzun vadede zararlı olabilir, konservesi daha güzel poşet olanlardan, arada bir verilebilir.

orhdoner

Felicia poşet de satılıyor tek olarak o da indirimde pet z shop da gene bakabilirsiniz onu yazmayı unutmuşum 12 Li almak zorunda değilsiniz

Warriorsans

Felicia konservelerine bakabilirsiniz schesir gibi içeriği ams fiyatı daha uygun

Gimlihanim

Nd, felicia konserveler, nutri, gimcat olabilir. Schesir de şuan pet zz s hop ve ma r ka ma ma da 15-16 gibi fiyatlarda. Belki son bi alırsınız. Yine aynı siteler daha uygun gibi yaş mamada. Bir bakın derim.

NorthNight

Felicia hiç aklımda yoktu daha doğrusu marka çok olunca onu hiç değerlendirmedim mutlaka bakacağım. Nd kuru mamada sürekli kusmuştu o yüzden nd ye karşı bi tık ön yargılıyım😬. Ben daha çok gourmet gold, proplan, schesir, royal canin, gim cat arasında mekik dokudum bi kaç sitede fiyata falan bakıp kıyaslıyorum. Toplamda 15-20 kutu farklı marka farklı içerik şeklinde almayı düşündüğüm için (en azından iyi gelen sevdiği şeyleri tespit edeyim istiyorum) fiyatları da etken.

NorthNight

Teşekkür ederim bakacağım. Schesir 2-3 hafta önce 12,5₺ ye almıştım m arka ma ma dan keşke o zaman bi kaç tane daha alsaydım sanırım bi daha o fiyatı görmek mümkün olmayacak🥲