Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kuşu kafesten çıkartmak nasıl olur?

Efsnn
Efsnn

112


Merhabalar Çiko'muzu kafesinden çıkarmak evde uçurmak istiyoruz kısacası omzumuza konsun parmağımıza elimize alışsın istiyoruz bunu nasıl yapabiliriz acaba?


9 Cevap

jolom
jolom

1842


Kuşumuz Monşer'i yavruyken sahiplendim. Kafesindeyken onunla uzun uzun konuşuyorduk. Sonraları kafesinin kapısını açtık. Dışarı çıkmasına zorlamadan uzun uzun dil dökmelerimize devam ettik. Varlığımıza alıştığında yavaş yavaş elimizi kafesin içine sokup parmağımıza tünemesini sağlamaya çalıştık. Bir süre sonra parmağımızda dışarı çıktı. Hem odada turlayıp hem omzumuza, başımıza konmaya başladı :) Bu süreçte sabırlı olmak ve ürkütmemek önemli.


ddd1s
ddd1s

332


kuşu kafesinden çıkarmayacaksınız siz kafesinin kapagını açın o zaten kendisi çıkar çıkmak istedigi zaman


aysekusandost
aysekusandost

679


elinize yem dökun o gelir . cam ve kapuıları kapatın.


Albora1
Albora1

2870


parmağınız için kafesin içinde alıştırmaya bakın ve aldığınızdan 1-2 ay kafeste kalsın kafesinin yerini öğrensin konuşun hep sevin sonra açın kendisi kafese girecektir sizin yanınıza gelecektir :)


askim
askim

358


ama dışarıya çıkmak istemiyolar çırpınıyorlar ne yapmamız lazım


pelinoztavli
pelinoztavli

404


En sevdigi hic yanindan ayrilmadigi oyuncagi varsa onu eline alabilirsin ya da kapisinin oraya koyabilirsin genelde aynayi seviyorlar disari koyarsan onum yanina gelmek icin cikmak isticektir :)


aysekusandost
aysekusandost

679


kafesin catısını acın sonra elinizi iceri sokun ona dogru elinizi ona dogru götürün o dısarı cıksın sonra kondugu yere ıslıkla ,öpücük atarak gidin parmagınıza konana kadar devam edin birkere yapın alıssa yeter


petpati
petpati

1978


kafesin ağzını aç ve sonra çıkmasını sabit bir şekilde bekle yaramassa kafesin ağzı açık kalsın kuş sesi çıkart ve gelmesini bekle


damladamal
damladamal

1942


yeni aldıysan 2-3 gün yada 1 hafta kafeste durması lazım o aralar kuşunla konuş eğer yeni almadı isen eline yem alıp çağır sonra sana alışır (hiç durmadan yapman lazım belli saatler arasında)


fatmakaplan_571
fatmakaplan_571

2055


Siz açın kapağını o kendisi çıkar zaten ama çıktığında ilk birkaç gün evin belli köşelerine kaçar. Evi keşfetsin. Size ve evinize alışsın, siz uzaktan izleyin.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1315 Görüntüleme
9 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor