Merhabalar.

Puppy730

Müslüman üyelerin bayramını kutlarım ve bu özel günde kötü bir haber vereceğim için özürlerimi sunarım.
Fotoğrafta bilgileri yazılı veteriner, benim minik oğlumun hayati tehlikesini göz ardı etti ve bize, biricik oğlumun durumunun kötülüğüne dair en ufak bilgi vermedi. Kısırlaştırma ameliyatına almadan önce kan tahlili yapmadı ve ameliyata hazır olup olmadığını kontrol etmedi. Miniğimin ağır durumunu defalarca bildirdiğimiz halde bizi geçiştirdi, boş sözlerle içimizi ferah tutup oğlumun kötü durumunun her seferinde normal olduğunu üsteledi. Bu durumdan beni suçlaması, oğlumu beslemediğimi söylemesinin beni yıkışıyla meleğim son nefesini verdi. Ölümü yakıştıramadığım badem gözlü oğlum, henüz ben gidişine inanamazken ve bu suçlamanın şokundan çıkamadan gözlerimin önünde son nefesini verdi. Biliyorum, bu saatten sonra ne yaparsam yapayım, ne kadar tükenirsem tükeneyim, o adamı mahkemeye ne kadar verirsem vereyim benim miniğim tekrar bana kocaman masum gözleriyle bakamayacak, nefesime neşe katamayacak, göz yaşlarıma bir çare olamayacaktır. Ama benim çöküşüm sadece başka canların güvenliğinin ve ebeveynlerinin yıkılışına sebebiyet verecektir. Başka masum bakışların ısıttığı yürekler ve o miniklerin can güvenliği içindir çabam. Yanlış anlamayın, benim amacım asla meleğimin acısını masum bir insandan çıkarmak değildir. Eğer otopsi raporlarını görmeseydim asla kimsenin ekmek teknesine dil uzatmazdım. ELİMDE AÇIK VE NET OTOPSİ RAPORU VARDIR. BU ADAMIN UMURSAMAZLIĞI VE OĞLUMUN AMELİYATA HAZIR OLUP OLMADIĞINI ÖNEMSEMEMESİ, MASUM BİR CANIN SON NEFESİNİ VERİŞİNİN SEBEBİ OLDUĞU AÇIKTIR. OĞLUMUN GİDİŞİNİN ARDINDAN BUNLARI YAZMAK NE KADAR ZOR VE CAN YAKICI OLSA DA BAŞKA EBEVEYNLERİN VE PETLERİN BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAMAMASI BUNDAN SONRA ÖNCELİĞİMDİR.
14 Temmuz sabahı, meleğim arkasında sevenlerini ve en çokta beni yıktı.
Fotoğraflarını kaldırmayacağım. Hayatımda her şeyin, o benimleyken nasılsa öyle kalsın. Maalesef kendisi hariç bunlara. -Devamı cevaplarda-

41 CEVAP

dollfacepersian

Puppy730 ve Apovlitos
Kan testinin kısırlaştırma uygulamasına veteriner tarafından dahil edilmiş olması gerektiğini bilmiyordum. Ben o bahsini açmadan kendim söyledim,o da tabi yapabiliriz dedi.
Puppy730 Siz benim çok takdir ettiğim,beğendiğim bir hayvan seversiniz. Sahip olduğunuz bilgiler ile bana çok yardımcı olmuştunuz. Lütfen kendinizi suçlamayın,oğlunuza en iyi şekilde baktınız. Apovlitos'un dediği gibi veterinerin sizi bilgilendirmesi gerekiyordu. Ben önceki yorumumu sizi düşünmeden ve bilmeden söylediğim için özür dilerim

SelinTuksal

Ne acıtasyonu saçmalamayın. Burada hepimiz varkındayız durumunuzun. Evet açıkçası gece geç bir saat olduğundan sizin gibi günah konusunu düşünemedim, çok şanslısınız, bunun bir sınav olduğunu farkederek davranıyorsunuz. Allah kimseye kaldıramayacağı yük bindirmez inşallah. Ve inşallah yakın zamanda acınızın üstesinden gelerek yeni bir hayvan sahiplenirsiniz. İyi geceler, hayırlı bayramlar.

Puppy730

Anlayışınız için teşekkürler. Amin ama başka bir can sahiplenmek istemiyorum. Olsaydı kıskanırdı. Lucy bizim için bir istisna olmuştu. Ama oğlumu biliyorum. Başka bir köpeği benden kıskanırdı her zaman. Sağ olun.

Aydancat

İnanamıyorum ne kadar güzel pozlar vermiş öyle :) ne kadar da tatlı ve masum bakıyormuş yakışıklı :) allah brlasini versin o veterinerin dava edin mutlaka heryere başvurun sikayet edin gerekirse gidip camlarini taslayin

KedimVar

Ne kadar üzüldüm anlatamam :( bir an inanamadım Puppy nin öldüğüne. 3 yılcık ömründe siz onu hep mutlu ettiniz. Çok şanslı ve mutlu bir köpekmiş. Ben de kedimi kısırlaştırmaktan vazgeçtim. Ya benim de başıma böyle bir şey gelirse ben ne yaparım? İşte böyle düşününce sizin acınızı çok iyi anlıyorum, en azından anladığımı düşünüyorum. Eminim Lucy de çok üzülmüştür. Başınız sağolsun. :(( Allah o pisliğin belasını versin. Puppy gibi güzel bir köpeğin, belki başka kedi ve köpeklerin de ölümüne sebep olduğu için. :'((

Puppy730

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkürler ne diyeceğimi hiç bilmiyorum tavşanını kaybeden arkadaşım sana da çok üzüldüm eminim ona çok iyi bakmışsındır
Teselliniz için de teşekkürler. Ne diyeyim inanın hiç bilmiyorum. O adam cezasını alana kadar uğraşacağım. Bu arada o mahlukatın ismi alican. Dava açılınca size sonuçları bildireceğim

Puppy730

Doğru söylüyor. Ben akıl edemedim kan testini şöyle bir baktı alalım dedi. Benim ihmalim var, en çok buna yanıyorum. Bu ihmali yapabildiğimi gördüğüm için daha bir canın sorumluluğunu alabilecek kapasitem olmadığını da öğrenmiş oldum. Bu arada pet sahiplenmek isteyenler lütfen bu ihtimalleri de iyice düşünün. Ben oğlumdan asla pişman değilim ama onun yerinde olsaydım bu konu için kendimden şikayetçi olurdum. İnsanın ne kadar zor olsa da kendine dürüst olması gerekiyor. Her detayı düşünmek gerekiyor. BEN HER DETAYLA UĞRAŞAMAM DİYENLER ÇEKİLSİN BU NİYETTEN. Benim haberim yoktu bu olaydan sadece toparlanma sürecini araştırdım aklımın ucundan geçmedi kan testi. Bu hatamı hafifletmez elbette..

Kısırlaştırma önemli testis kanseri riski olabiliyor erkeklerde. Dişiler için daha önemli. Bu detayı yazmayı unutmuşum üzgünüm. Bu talihsizlik yüzünden ben de kısırlaştırmam demekle, bozulmuş serum yeyip ölen hayvanlara bakıp serumun bozuk olma ihtimali var diye tedaviyi reddetmekle aynı. Lütfen böyle düşünmeyin

dollfacepersian

KedimVar
Test yapmasını kendiniz söylemeniz gerekiyor. Sağlıklı görünen bir kediye durup dururken test yapmak istemiyor olabilir. Ben bu zamana kadar farklı veterinerlerde hep testi kendim istedim,öyle yapıldı. Umarım kızlarınız için böyle bir şey olmaz,şuan risk altındalar maalesef

Puppy730

Hayır, haklısınız. Ne olursa olsun bilmem gerekirdi. Rahata bırakmamalıydım özüre gerek yok. Ve teşekkür ederim. Gerçekten özür dilemeniz için söylemedim. Bu rahatlığım için suçum olabilir ama burada direk olarak veterinerin suçlu olmasının sebebi bir tek kan tahlili değil. Ameliyattan çıkınca görmeye gittik. Oğlum doğal olarak baygındı. O gece kalmasının iyi olacağını söyledi o şahıs. Sabah kliniğe geri gittik. Çok neşeliydi. Gâyet iyi gözüküyordu. Sadece aşırı derecede kusuyordu. İlk günlerde bunun normal olduğunu öğrenmiştim. Bize, oğlumu eve götürmeden önce kusmasının normal olacağını, endişelenmememiz gerektiğini kendisi de söyledi. Kusması dışında problem yoktu. İki gün sonra titremeler başladı. Hatta burada forum da açtım. Yine sürekli kusuyordu. Hiçbir şey yemiyordu. Şırıngayla beslemeye başladım. Sürekli aradık ve durumunu belirttik. Her seferinde normal dedi, kapattı. Antibiyotik tedavisi için her gittiğimizde soruyorduk. Kusuyor, titriyor normal mi diye. O kadar kusuyordu ki kendini mahvetmişti.
Kusmaması için iğne yaptı. Daha mümkün değil kusmaz beyinden kestim kusma olayını dedi. Üstüne de hap içirdi. Daha kusmaz merak etmeyin dedi. Biz de salağız tedavi için sanıyoruz. Şimdi anladık tabii bizi susturmak için yaptığını. Çünkü saatte bir arıyorduk. Ertesi gün ayağa bile kalkmaz oldu. Kalkınca da zangır zangır titriyordu. Alel acele götürdik. Serum bağladı. Söylediğini de unutamıyorum. Pişkin pişkin gülüp " Siz de telefonda abartınca ben de Puppy nalları dikti herhalde dedim " dedi. Hâlâ kulağımda o sesi. Avcılar hastanesine götürmek için ondan almamız gereken reçete falan var mı diye sorduk. İsterseniz götürün ama delik deşik ederler hayvanı dedi. Bayağı şaşırmıştım sevdiğim ve önerdiğim bir yerdi. Serumu verdikten sonra bir ton laf sayarak içimizi rahatlattı. Daha önce gelen bir köpekte haftalarca yememiş falan fistan bir sürü zırvaladı. Biz de geri zekalı gibi inandık. Sonraki sabah bittik. Kafasını bile kaldıramıyordı sadece nefes alıyordu. Burnu iyice kurumuş, çatlamıştı. O sabah Avcılar'a götürmek için önce o şahıstan uyguladığı ilaçların raporunu almamız ve öyle gitmemiz lazımdı. Avcılar da bize uzak. Hemen burada tedavi edilsin dedik başka yapacak bir şey yoktu çünkü durumu ağırdı. Yolda kaybetmekten korktum. Gittiğimizde insan müsveddesi yoktu. Yardımcısı aradı kendisini. O gelene kadar serum taktı. Geldi muayene etti. Şu an kritik dedi. Kalp masajı yaptı. Gözlerime inanamadım. Yardımcısına aynen şöyle söyledi, hiç beslememiş ki bu. O şokta dua ediyordum cevap bile veremedim. Kendinden aldık yaş mamayı. Nasıl vereceğimi anlattığı mesajları bile duruyor. Kendi içini rahatlatmak için mi söyledi yoksa kendimi suçlayıp ondan şikayetçi olmamam için mi bilmiyorum. Meleğim gözleri açık veda etti. Tuhaf birkaç ay önce burada onunla nasıl oyunlar oynayabilirim diye forum açmıştım. Şimdi ölümünü anlatıyorum. Çok can yakıcı

dollfacepersian

Özür dilemem için söylemediğinizi biliyorum tabi ki. Ben suçunuz olduğunu düşünmüyorum. Şahıs gerçekten korkunç biriymiş. Veteriner unvanını hak etmiyor bence. Umarım davanızı kazanırsınız da kliniği kapanmasa da kötü şöhret yüzünden işleri iyi gitmez. Bunun acısı bir şekilde çıkar ondan. Güzel cevaplarınızı,oğlunuzdan bahsedişinizi,onun hakkında açtığınız soruları hatırlıyorum.Şimdi ise bu,gerçekten çok üzücü. Umarım bundan sonra bir daha böyle bir acı yaşamazsınız,kimse yaşamaz

akitalove

Içim yaniyo hic kimseye yasatmasin Allah bu aciyi artik köpegimi aşiya bile goturmeye korkar oldum

SelinTuksal

Yanlız size tavsiyem davadan sonra o şerefsizden hıncınızı almanız.

SelinTuksal

Bi saniye şu an vazgeçtim o da size dava açabilir çünkü

SelinTuksal

Bu sefer bi kedi almayı deneyebilirsiniz bence :)