Merhabalar.

Puppy730

Müslüman üyelerin bayramını kutlarım ve bu özel günde kötü bir haber vereceğim için özürlerimi sunarım.
Fotoğrafta bilgileri yazılı veteriner, benim minik oğlumun hayati tehlikesini göz ardı etti ve bize, biricik oğlumun durumunun kötülüğüne dair en ufak bilgi vermedi. Kısırlaştırma ameliyatına almadan önce kan tahlili yapmadı ve ameliyata hazır olup olmadığını kontrol etmedi. Miniğimin ağır durumunu defalarca bildirdiğimiz halde bizi geçiştirdi, boş sözlerle içimizi ferah tutup oğlumun kötü durumunun her seferinde normal olduğunu üsteledi. Bu durumdan beni suçlaması, oğlumu beslemediğimi söylemesinin beni yıkışıyla meleğim son nefesini verdi. Ölümü yakıştıramadığım badem gözlü oğlum, henüz ben gidişine inanamazken ve bu suçlamanın şokundan çıkamadan gözlerimin önünde son nefesini verdi. Biliyorum, bu saatten sonra ne yaparsam yapayım, ne kadar tükenirsem tükeneyim, o adamı mahkemeye ne kadar verirsem vereyim benim miniğim tekrar bana kocaman masum gözleriyle bakamayacak, nefesime neşe katamayacak, göz yaşlarıma bir çare olamayacaktır. Ama benim çöküşüm sadece başka canların güvenliğinin ve ebeveynlerinin yıkılışına sebebiyet verecektir. Başka masum bakışların ısıttığı yürekler ve o miniklerin can güvenliği içindir çabam. Yanlış anlamayın, benim amacım asla meleğimin acısını masum bir insandan çıkarmak değildir. Eğer otopsi raporlarını görmeseydim asla kimsenin ekmek teknesine dil uzatmazdım. ELİMDE AÇIK VE NET OTOPSİ RAPORU VARDIR. BU ADAMIN UMURSAMAZLIĞI VE OĞLUMUN AMELİYATA HAZIR OLUP OLMADIĞINI ÖNEMSEMEMESİ, MASUM BİR CANIN SON NEFESİNİ VERİŞİNİN SEBEBİ OLDUĞU AÇIKTIR. OĞLUMUN GİDİŞİNİN ARDINDAN BUNLARI YAZMAK NE KADAR ZOR VE CAN YAKICI OLSA DA BAŞKA EBEVEYNLERİN VE PETLERİN BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAMAMASI BUNDAN SONRA ÖNCELİĞİMDİR.
14 Temmuz sabahı, meleğim arkasında sevenlerini ve en çokta beni yıktı.
Fotoğraflarını kaldırmayacağım. Hayatımda her şeyin, o benimleyken nasılsa öyle kalsın. Maalesef kendisi hariç bunlara. -Devamı cevaplarda-

41 CEVAP

SelinTuksal

Ayrıca Puppy de sizin yanlız kalmanızı istemez, o varken başka köpeklerden kıskanabilir ama o sizi herşeyden daha çok seviyor, her koşulda iyiliğinizi ister :)

Aydancat

Bakin ben bir yerde okumuştum köpek şöyle diyor;
Ben öldükten sonra bir daha hayvan almayacağım deme bir köpek arkadaşımı daha kurtar

SelinTuksal

Peki, bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim merak etmeyin :)

Lunasibirya

Canım senin için çok üzüldüm keşke şu kapıdan çıkıp gelse diye düşünüyor böyle durumlarda insanlar benimde linda diye köpeğim vardı elimden zorla alıp uyuttular bende çok üzülmüştüm daha küçüktüm o zamanlar şimdide sahiplendiğim yavru köpeğin ismini linda koydum aynı cinsler ve tıpkı aynısı sanki oymuş gibi ona baktığım an eski lindamı hatırlıyorum:( birkerede tavşanımı veteriner öldürdü şöyle oldu olay ; birgün tavşanımın kulaklarından Ve ayaklarından pul pul şeyler gelmeye başladı 1 saat sonra yürüyemez oldu ayaklarını isirıyordu sürekli sonra araştırdım mantar olmuş vücudu annem ve babam işten yarım saat sonra geldiler durumu anlattım Ve en yakın veterinere götürdük keşke götürmeseymişim kontrol ettiler sonra adam yani vet tavşanımın mantar olan yerlerini acımasızca yoldu tavşanım resmen ağlıyordu sonra sarı renkte bir sıvı koydu iğne yerine ondan sonra iğne vurdu tavşanım acı acı bağırıyordu 300tl tuttu aşı fiyatı öncedende tavşanımın tırnaklarını kestirmeye gittiğimizde etinin olduğu yeri kesti tırnak kesimindende 100 tl aldı herneyse sonra eve geldik akşam suyunu tazeliyim derken gözünden yaşlar aktığını gördüm annemi çağırdım kontrol etti en sevdiği yiyecekleri önüne koydum yemedi sabah herşey güzeldi yemeğini bitirmişti yemek koydum tekrar sonra okula gittim öğlen okul çıkışı geldiğimde evde göremedim annem hava alsın kendine gelsin. Diye balkona koymuş annem evde değildi tabi sabah gitti oda böyle ters dönmüş yatıyordu karamel dedim kıpırdama Yok sonra bir baktım gözü açık Melek olmuş :(( elimle aldım biraz silkeledim kendine gelsin diye ama Yok taş gibi kesilmişti bayılır gibi oldum biran gözüm döndü anladımki çare Yok gidip bahçeye gömdüm dua okudum sonra markete gittim bi kedi gördüm 1 yaş civarı çok tatlı onu severken arkamdan yaşlı kadın seslendi seninmi bu minnoş diye bende gülümseyerek cevap verdim hayır burada buldum dedim hala gözlerim doluydu kadın 77 78 yaşlarında gözlerin neden dolu neden ağladın diye sordu bana bende az önce tavşanım Melek oldu bir veteriner yüzünden dedim kadın hangi veteriner dedi bende tarif ettim onunda biranda gözleri doldu ah kızım keşke oraya gitmeseymişsin orası birsürü hayvanı katletti benimde biricik oğlumu 2 yaşındaki köpeğimi iğne yaparak zehirledi dedi böyle 5 6 tane hayvan zehirlemiş sonra eve gittim durumu aileme anlattım sonrada babam dava açtı Ve veterinerlikten atıldı hiçbir iş yapamaz artık o slak ahh keşke olmasaydı ama oldu :((

bolt

Puppy mı öldü çok üzüldüm sizin adınıza:( benimde köpeğim tam tamına 105 gün önce öldü onun ardından kendimi 1 ayda zor topladım ve ben sadece Bolt la birlikte 3 ay geçirmiştir sizsse 3 yıl sizin için daha zor olmalı.Ve evet o veterinere dava açtığınız çok iyi olmuş inşallah o veteriner cezasını bulur:[

Puppy730

Evet o

KedimVar

Bilemiyorum :/ daha önce tanıdığım birinin köpeği de ölmüştü kısırlaştırmada. O kadar korkuyorum ki benimkine bir şey olursa diye. O azıcık ihtimal bile korkutuyor beni. O yazıyı okudum. Umarım benim kedimde öyle bir şey yoktur. Kısırlaştırırsam iyi bir hayvan hastanesinde kısırlaştırırım. Çünkü bizim vet daha önce hiçbir test yapmadı bizimkilere. Kısırlaştırmadan önce yapar mı bilmiyorum. Ama en yakın zamanda gittiğimde bu konuyu ayrıntılı olarak konuşacağım.

SelinTuksal

Benim de küçücük kedim afacanı sansar boğdu. Kuzenim bakıyodu ama aldığımız gün bende vardım. Bahçeye çok güzel yer yaptık ona. İlk gece sırayla nöbete kalktık. Kuzenim bana üzülmeyim diye sansar boğdu değil de evde bakabilecek birine verdik dedi, öbür kuzenimden öğrendim gerçeği...

KedimVar

Benim de tavsanim, kusum, iguanam, akrep, balıklarım öldü. En çok tavşanıma ve iguanama (ismi iguanaydı kısaca igi derdik) üzüldüm. Iguanam hastalıktan dolayı öldü sanırım. Tam olarak neden öldüğünü bilmiyorız. Ama tavşanımınki çok kötüydü. Ben bahçede gezdirirken biri üzerine basmıştı. Çok acı çekti zavallıcık. Ben de çok ağladım :(( ismi kömür dü.

Aydancat

Telefon numatadi var mi sizde veriri misiniz

Puppy730

Yanımda Lucy var. İleride ne olur bilmiyorum ama şimdi sahiplenirsem o cana yazık olacak biliyorum. Ona oğluma baktığım gibi bakamam. Ben hep eskiye bağlı kalan bir insanımdır. Kötü bir huyum daha vardır ki biraz karamsarım. Bu bağlılığımla başka bir can sahiplenmeyi cesaret edemem. Hayvancağızın da psikolojisi alt üst olur. İleride olur mu bilmiyorum ama şu an benim için mümkün değil. Kızımla beraber onu anılarıyla yaşatalım. Başka bir şey düşünmek istemiyorum şimdi