All Life Stages Mamalar Hakkında

Cotontzu_Siri

Aramızda bu mamalardan kullanan birçok kişi var. Çoğu kişinin yaptığını tahmin ettiğim bir hatadan bahsetmek istiyorum. 1.5 kilo olan bir yavru kediye muhtemelen 1.5 kilo olan bir yetişkinin yemesi gereken miktarda vermek. Mamanın all life stages olması hiçbir şey değiştirmiyor. Yetişkin bir kedi ile yavru bir kedi farklı besinlere ihtiyaç duyar. Orijen cat & kitten mamanın miktar tablosunun altındaki yazıya fotoğraftan bakabilirsiniz. Bazı mamalarda bu belirtilmiyor. Yavru kedinize vermeniz gereken miktarı (yazmıyorsa) besin değerlerini hesaplayarak veya firmayla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Acana gibi bir mamanın yetişkin ölçülerinde yavru kedinin besin ihtiyaçlarını karşılaması beklenemez.

8 CEVAP

GoldenOdin

Evet malesef birtakım anlamayan kişiler var çok iyi yapmışsın Siri sen yazdın ya bunu artık herkes bu yazdığına uyar

GoldenOdin

Peki bu mama nerede satılıyor Türkiye'de yok diye biliyorum

Cotontzu_Siri

Orijen, acana, tow, instinct, now fresh, go!, wildfield... bunların hepsi all life stages.

Cotontzu_Siri

Bu tip mamalar düşük miktarda veriliyor, dolayısıyla bütün değerleri yüksek. Çoğu kişi acanayı ağır buluyor ama ben acanayı yetersiz buluyorum mesela.

pongul

now fresh adult - kitten şeklinde ayırıyor ürünlerini - içlerinde all life stage şeklinde kullanılabilen var mı?

Cotontzu_Siri

Puppy ve kitten olanlar all life stages

pongul

applaws kuru mamalardaki ash oranının %10 ve üstü küsürlerde olması (ayrıca genel olarak kalsiyum, potasyum vs. mineral değerleri yüksek) böbrekler için sıkıntılı bir seviye değil mi?

SelinTuksal

e aplaws, naturea gibi mamaların da içeriğini iyi bilen biri tabi ki acanayı yetersiz bulur :)