Kısırlaştırma Öncesi Çiftleştirme

betulaltundal

Arkadaşlar iki hafta sonra tatilden döndüğümde kızımı kısırlaştıracağım. Ancak biliyorsunuz çok agresif ve içe dönük bir kedim var. Hem sosyalleşmesi hem de kızgınlıktan önce çiftleşmiş olmasını istediğim için giderken bir arkadaşıma bırakacağım. Korkmayın arkadaşımın kedisi kısır bir erkek ama hala çiftleşebiliyor yani kedim hamile kalmayacak ve çok güvendiğim bir arkadaşım. Sorum şu ki kısırlaştırmadan önce bir defa çiftleşmiş olsa kısırken tekrar bir isteği olur mu, hiç kalkışmayayım mı?

16 CEVAP

SelinTuksal

kedinizi en iyi siz tanırsınız. biz sadece sağlık açısından falan konuşabiliriz. benim kedi yaklaştırma deneyimim hiç hoş olmadı açıkçası hem de normalde uysal ponçiker oldukları halde. yani ben çiftleştirme amaçlı değil tabiki ben büyük kedilerimle küçük kedilerimle tanıştırmaya çalıştım.

KedimVar

Ister çiftleştirin ister çiftleştirmeyin kısırlaştırdıktan sonra çiftleşme isteği olmuyor diye biliyorum. :)

KedimVar

Ama kalkışmasanız daha iyi. Hem erkeği hem de dişiyi etkiler bence.

dollfacepersian

Kedinizin agresif bir kedi olduğunu söylemişsiniz. Çiftleşme için bir araya gelen kediler çok stres yaşıyor,saldırganlık gösterebiliyor. Kedinizin sosyalleşeceğini,daha sakin bir kedi olacağını düşünmüyorum. Çünkü bir kedinin başka bir kediye alışması hiç kolay değil ve uzun sürebilen bir şey.Ben bir arada yaşamayacaklarsa kedilerin başka kedilerle zorunlu olmadıkça bir araya getirilmelerini uygun bulmuyorum. Birde çiftleştiği için kendini hamile sanıp yalancı gebelik yaşayabilir.(Kedilerde oluyor mu emin değilim) Ayrıca iki kedide çok sağlıklı görünsede ikisinden biri bulaşıcı bir virüs taşıyıcısı olabilir.
Yani kısacası ben tavsiye etmiyorum.
Birde kısır erkek kedi nasıl çiftleşebiliyor? Yeni mi kısırlaştırıldı?

TarcinBey

Bi tanidigimin dişi kedisi vardi agresif ne çok kedi ne de çok insan görmüş bi kediydi ve çiftleşme için gelen kediyi terastan asagi atmisti. Yani agresifse pek olumlu olacagini sanmıyorum bulusmanin

TarcinBey

Ve 1 hafta da alisabilecegini sanmiyorum benim kedim daha once kedilerle yaşamış bi kedi ama 12-13 gün kaldigi evdeki kediyle alisamamislardi birbirlerine

SelinTuksal

terastan... attı?! düşmüştür o kendi ya, yanlışlıkla olmuştur. kedi ne bilsin terastan atmayı

apovlitos

kediniz sosyal olmamasına rağmen birden hiç görmediği bir kediyle, hiç görmediği bir yerde 1 hafta siz olmadan duracak. bence psikolojisini oldukça etkileyecektir bu durum. ayrıca yavruyken sosyalleşmemiş bir kediden, başka bir kedi gördüğü an düzeleceğini düşünmeyin. eve kaç kez geçici süreliğine hasta kedi getirdim ama hala benimki misafir gelince saklanıyor. ayrıca kediniz dışarıda bir kedi sevdiğinizde kokuyu alıp hırlıyor mu? hırlıyorsa eğer psikolojisini çok etkileyebilir. alışmışsa, hırlamıyorsa daha çabuk alışabilir.

betulaltundal

??

Cotontzu_Siri

bence yapmayın

betulaltundal

Nasılsa erkek kedi kısır sizce tekrarlar mı kısırlaştırınca?

betulaltundal

Erkek zaten başka bir dişi kediyle ara ara çiftleşiyormuş. Ama kızım az sosyalleşsin başka kediler de tanısın istiyorum eğer etkilemeyecekse bir araya getirmeyi düşünüyorum ciddi ciddi

betulaltundal

Hayır dört yaşında bir sarman ve hala isteği gitmemiş ben de şaşırdım ama bikaç kez daha duymuştum böyle bir şey. bir hafta kalacak eğer bırakırsam ve o kadar sürede alışacağını düşünüyorum, bunu en azından bir kere denemek istiyorum çünkü bu şekilde evimize herhangi bir yabancı geldiğinde bile sürekli stres halinde. Belki biraz iletişime geçerse ikimiz de rahatlayacağız. Eğer bir kediyle iletişim kurarsa yanına bir arkadaş sahiplenmeyi düşünüyorum.

betulaltundal

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Dediğim gibi güvendiğim bir arkadaşım ve ters bir durum olursa ayıracaktır ikisini ve ben de gidip alacağım. Ama deneyip görmek istiyorum tepkisini. Keşke terasa çıkmalarına hiç müsade edilmeseymiş, düşen kedi iyidir umarım :/

TarcinBey

Selin tuksal
Biraz cam.pencere bilen bi kedi belki de o an anlamamistir ama itince terastan dustu
Betulaltundal
Yok maalesef terastan düşen kedi öldü diye biliyorum :/ kendisi de 2-3 hafta önce yavruladi