Yemin Ederim Aç Bırakmıyorum

Warriorsans

Arkadaşlar kedim sürekli aç yani şimdiye kadar hiç doyduğunu da görmedim sürekli ekmek çalıp mutfaktan kemirmeye falan çalışıyor yahu sokaktaki kediler ekmek yemez sen napıyorsun?? zaten evdekiler yanında yemek yiyemiyor mutfağın kapısını kapatıyorlar ben yerken de beni parçalıyor yemek için yemin ederim günde 2 kez 20 gr mama veriyorum ödül maması ve malt da veriyorum arada. 30 ar gr verdiğim zamanlarda da böyleydi (farklı bir mama olduğu için daha çok veriyordum) bir ara merak ettim nereye kadar yiyebilir diye koca mama kabını doldurdum bitirdi tekrar istiyordu dedim çatlayacak çdöslsls

32 CEVAP

parskedy

benim kızım da aynen böyle... kaplarında mama da olsa yaş mama vermeye çalışırken 5 gündür aç bırakmışımcasına bağırıyor bir an önce vermem için. ödül mamasını ikisine de vermeye çalışıyorum diğer çocuğumun hakkını da yiyor ahgdjhagjsa o yüzden uzak bir yere atıyorum ki o onu yakalarken oğluma verebileyim. obur çocuk yetiştirmek çok zor ahsgjhagjshg

Renklipati

Çok şirin maşallah resmini görünce gülme tuttu,hırsız kediler gibi çalmış ekmeği yiyor :)demekki seviyor bizim kız hayatta ekmek yemez gerçi yaş mama da sevmiyor..Ben kedileri insanlar gibi görüyorum, bazılarımız bir kepçeyle doyuyor bazılarımız ise tabak tabak yeseler doymuyor..Allah sağlıklı ömürler versin yavrunuza,ama dikkat edin sağlığı açısından ölçülü ve ekmek yemesin

Warriorsans

Kedimde ben gibi obur 🥲

teddybal

bngs, warriorsans ile kedileriniz adaşmış bir de :D ikisine de sağlıklı, güzel ömürler ♡

xvaleria_

aşırı tatli bu arada jxsknzhs

duman_cat_world

@simbakedi
1 ayda 5 kilo Acana mama ???? Ben şok... Benimki 1 ayda 1,8 kilo Acana’yı ancak bitiriyor :D

sundowndread

Açıkçası ben ölçülü vermiyorum kedim sanki ayarlanmış gibi ölçüsünü biliyor sanki gelip gidip azar azar yiyor ben de sürekli azar azar koyuyorum ama mama kabını hiç boş bırakmıyorum. Belki biraz normal ölçüsünü kaçırıyor olabilir ama nedense kilo almıyor pek benim kedimde mi sorun var acaba ya. Bakıyorum senin kedin hemen kilo almaya meyilli. Acaba azıcık daha mi versen çok mu acıkıyor ki :( ben nedense dayanamıyorum bu konularda ya tabi sağlıklı olmaları gerekir ama verilen mama miktarıyla aç kalıyorsa onun için bir eziyet çok çok azıcık arttırın bence :(

gulsump

Fotoğrafa çok güldüm, ısıtıp ısıtıp gülcem.

fcylan

Ben evlat edindiğimden beri serbest besliyorum sürekli mama kabında mama var, çok ölçülü yiyor açıkcası öyle kilolu da değil ama aşırı meraklı olduğundan ben yemek yerken geliyor kokluyor, ya da poşet varsa içindekini çıkartmaya çalışıyor. çok şükür hiçbir şey için ağladığını görmedim. Yaş mama verirken sadece heyecanlanıyor, atlıyor, etrafımda dönüyor. Tabi cinsten cinse, kediden kediye değişir durum da baştan serbest beslemek daha mı iyi merak ettim.

Tpc95

Al bizdende o kadar 🤣 doymuyorlar tok evin aç kedisi hesabı😁

Succubus

Ufak bir ekleme yapmak istedim, parazitgibi bir durum olsa kilo da kaybeder. En azından bu kilo yağlanma şeklinde olmaz.
Onun dışında şeker hastası çıkan arkadaşımın kendisinde inanılmaz bir agresyon vardı. İlaçları ile toparlandı.
Başka bir şeyden kaynaklı ise de hareketlerinde bir değişiklik olacaktır. Çok korkmaya gerek yok gibi.
Benim de kedim taze ekmeklerin köşelerini kemiriyor ortada unutursak. Bana da oburluk gibi geldi

Warriorsans

@simbakedi ya evet sabah 5,30 da başlıyor mama için ağlamaya uyanmayınca yalıyor saçımı çekiyor arada tokat falan atıyor çdöslsm mama saati normalde 9 ama 7,30 8 gibi veriyorum yoksa mahvediyor beni. Kilo almaması için çok da vermiyorum

Warriorsans

@duman_cat_world kilo almasını hiç istemiyorum birçok hastalığa açık olacağı için. Minyon bir kedi 3,75 kg olmasına rağmen göbeği var tam ısırmalık 😅

Warriorsans

@sbkart2207 aaa hiç böyle bir şey düşünmemiştim 😢

Bulut☁️

Benimkide mama dışında her şeyi yemek istiyor bir kere paketli ve poşette olan sandviç ekmeğini her köşedinden yırtıp fare gibi kemirmişti sabah şok olmuştuk ve hemen yanında kuru maması doluydu:D