Yemin Ederim Aç Bırakmıyorum

Warriorsans

Arkadaşlar kedim sürekli aç yani şimdiye kadar hiç doyduğunu da görmedim sürekli ekmek çalıp mutfaktan kemirmeye falan çalışıyor yahu sokaktaki kediler ekmek yemez sen napıyorsun?? zaten evdekiler yanında yemek yiyemiyor mutfağın kapısını kapatıyorlar ben yerken de beni parçalıyor yemek için yemin ederim günde 2 kez 20 gr mama veriyorum ödül maması ve malt da veriyorum arada. 30 ar gr verdiğim zamanlarda da böyleydi (farklı bir mama olduğu için daha çok veriyordum) bir ara merak ettim nereye kadar yiyebilir diye koca mama kabını doldurdum bitirdi tekrar istiyordu dedim çatlayacak çdöslsls

32 CEVAP

simbakedi

eğer yemesi gereken ölçüyü yiyorsa oburluktandır. aynı sorundan müzdaribiz. sürekli mama için ağlıyor, hepimizi tek tek uyandırıyor, özellikle gelip çağırıyor ve mamasının yanına götürüyor. vermediğimizde de kızıp saldırıyor ya da açlıktan uyuyor :D ben de ne yapacağımı şaşırdım. 1 ayda 5 kilo acana yedi ki acana çok doyurucu derler. şu an proplan yiyor ama artık doyma yetisinin olmadığını düşünüyoruz, öyle bir açlık.

teddybal

Acaba 10-15gr bir öğle öğünü de mi ekleseniz iki üç hafta sonra tartarsınız belki de kilo almamış olur, sabah akşam arası uzun baya arada ay elim ayağı titredi bir iki lokma atıştırayım diyor olabilir :D

Poncimin

Kedinin karakterinden olabilir, obur olduğu için doymuyor olabilir. Bizde böyle bir sorun yok iki öğün sabah-akşam mamasını veriyorum doyuyor gayet. Orijen kullanıyorum, bana göre doyurucu bir mama olduğu için fazla vermesem de doyuruyor. Aklınıza kötüyü getirmek istemem tabiki ama bilmeniz için söylüyorum bazen doymaması bazı hastalıkların da belirtisi olabiliyor. Eğer kedide parazit varsa, parazit kedinin alması gereken besindeki enerjileri alır ve bunla beslenir. Bu da kedinin parazitleri beslediği ve kendisi için çok az besin aldığı için yemek yese de açlık hissedebileceği anlamına geliyor. Sürekli doymuyorsa diyabet (şeker hastalığı) belirtisi de olabilir. Diyabet hastalığında pankreas düzgün bir şekilde insülin üretemez yani yiyecekleri sindirerek üretilen şekerleri kendi enerjisi için kullanamaz. Bu yüzden ihtiyaç duyduğu enerjiden yoksun ve sürekli aç hisseder. Eğer veteriner kontrollerinde dediğim hastalık sorunları gibi herhangi bir hastalık sorunu yoksa, kedinizin karakterinden demektir. Kediniz obur bir kedi demek ki :)

edadnmzr

Ay fotoğraf çok iyii fldşdkfdşd
Aynı benim kedim ya her şeyi yemek istiyor sürekli mama mama mama... özellikle yaş mamaya deliriyor bağımlı mı oldu ne yaptı her sabah buzdolabının önünde bağırıyor. Ben serbest besliyorum kuru maması bittikçe koyuyorum öyle olunca zaten hepsini bitirmeye çalışmıyor. Sabah ve akşam koymuş oluyorum tabağına. Sizinki bana normal geldi çok tanıdık çünkü 😂❤️

duman_cat_world

Ahaha ne diyeyim doymuyorsa verin yapcak bisey yok :)

simbakedi

3.75 biz en son ne zaman gördük acaba. kocaman kedi bizimki 6.5-7 kilo arası ve upuzun. adının hakkını taşıyor :D gerçekten bir şekilde engellememiz lazım. belki günlük yemesi gerekenden bi tık az verip her gün yaş mama verebilirim, param olursa hadkjahsdad

SBKart2207

Ay fotograf çok komik SÖMVMSJCLWŞDLM

putmeinatrance

Ahh Şans seni o kadar iyi anlayabiliyorum ki...😸 Eğer hareketli bir kediyse çabuk acıkıyordur tuvalete gitme sıklığını kontrol edin hızlı sindiriyor olabilir bence öğün miktarını bir tık arttırabilirsiniz gözlemleyin bir süre kilo alımında sıkıntı çıkartmazsa öyle devam edebilirsiniz

bobby34

fotoğraf çok komik bu arada edjoshodjdldkd

bngs

benim kedimde çok yiyor ve çok kilo aldı veterinerler bile görünce iğne bu kediye işleme diyo artık veterineri arıyığ öğrenebilirsiniz kullandığı mamaya göre onlar ölçüyü soyluyor ben artık max 1 bardak veriyorum her mama kabının oraya gidince mama istiyor ama azar azar ölçülü veriyorum miyavlamasına artık alıştık

Caglagng

Ah keşke benim kedimde yese bende yemesi için peşinde koşturup duruyorum 😞

Warriorsans

@simbakedi şans geleli 5 ay oldu ve gram gram ölçerek veriyorum hep ama kaçırdığı yemekler sağ olsun 1 kg aldı ödmsmdmdm her ne kadar çok tatlı olsa da 4 ün üstüne çıksın istemiyorum 🥺🥺

SBKart2207

Bir sıkıntısı yoktur diye umuyorum yanlış hatırlamıyorsam vetyoncanın kliniğinde dobby kafasına Aldığı hasar sonucu doyduğunu anlamıyo :(

Warriorsans

@sbkart2207 videodan ss aldım keşke buraya video da eklenebilse cidden aşırı güldüm bende ödlsöd

Warriorsans

@putmeinatrance şimdi bile her veterinere gittiğimizde 250 gr almış oluyor 😅😂 günde 1 kez tuvalete çıkıyor (uzun bir dönem ishalle savaş verdik o zaman çok değişiyordu tuvalet alışkanlığı)