Sizce Kedi Besleyebilirmiyim

Mavis276

Anket

Evet
(10 oy)
Hayır
(3 oy)
Sana kalmış
(4 oy)
Toplam (17 oy)

Apartmanda yaşıyorum birkaç tane balığım bir tane kuşum var sizce kedi beslenebilir miyim

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

çok riskli

KedimVar

Ben 4 yıldır bakıyorum bir ara evde 8 kedi vardı. Sorun yaşamadım. Kafesi kedinin deviremeyeceği bir köşeye sabitleyîn ve sakin bir kedi sahiplendiğinizden emin olun.

akitalove

Zor olur bence kac kere kediden kusumu kurtardim gittikce avcilik icguduleri gelisiyo yavruyken almaniz birsey degistrmez

bence yavru kedi olursa sıkıntı olacağını zannetmiyorum

bolt

Yavruyken alırsan bence alistirabilirsin ben arkadaşımın kedisini eve getiriyorsun arada bir benimde evde bir kuş iki balığım var kısa bir şey yapmıyor balıklardan korkup kaçıyor onların olduğu odaya bile girmiyor yani ama kedilerin huyuna göre değişir tabii

bolt

kuşa

KedimVar

Sokaktan sahiplen. Besleyebilirsşn tabi sokakta kalmasından iyidir. Alışacağımı zannetmiyorum ama biraz dikkatle aynı evde kuş ve kedi bakılabiliyor.

Mavis276

Teşekkür ederim

Bereniimo

Yavru alırsan alıştırabilirsin ama genç yaşlı veya yetişkin çok zor olabilir siz de de kedinin yiyebileceği iki hayvan var yavru almazsan kedi balıkları ve kuşu yiyebibilir

SelinTuksal

bebiş bir kedi her canlıyla dost olmaya açıktır. ama artık süt emmediğinden emin olun almadan önce. annesinden erken ayrılması iyi bir durum değil.

Bugün izlediğim belgeselde leoparın yanına tavşan koyuyorlardı ve inanmazsın belki ama o iki hayvan birlikte 9.5 ay arkadaşça geçiniyorlardı. Daha sonrasında leopar büyüyünce tavşanı farklı bir kafese koyuyorlar kazara zarar vermemesi için. Bir baykuş ile kedi gün içi sürekli oyun oynuyordu hatta belgeselci kadın kedi olmadığı zamanlarda baykuşun onu özlediğinden bahsediyor. Asya kara ayısı ile başka bir kedi Ayı ölene kadar birlikte zaman geçiriyorlardı. Bu saydığım hayvanların hepsinin tek ortak noktası yaban hayatını görmemiş olmamaları. Yavru bir kedi alırsan pek sorun olacağını sanmıyorum kendince önlemlerini de alırsın.

İlgili belgesel bu : https://www.youtube.com/watch?v=ieYn1NnJPBE