Köy Yaşamına Uygun Bir Köprk

Larabuse

Arkadaşlar ben köyde yaşayabilen kışın soğuğuna ve yazın sıcağına dayanabilen yalnız kalabilen bir köpek istiyorum sizce ne olabilir

40 CEVAP

Larabuse

Border collie seviyorum ama onlar hakkında pek bilgi bulamadım soğuğa ve sıcağa dayanıklımıdır

Larabuse

Arkadaşlar okulımdan otürü hafta içi yalnız kalabilir sorun oşur mu

Larabuse

Arkadaşlar ainu köy yaşamına uygun mudur?

Larabuse

Arkadaşlar ainu köy yaşamına uygun mudur?

SelinTuksal

sivas kangal diyorum hala ben. ve sabah gidip akşam geliyorsanız sorun yok. ama gezdirmeniz gerekiyor. hangi ırk alırsanız alın köy yaşamına uygun köpek alırsanız çok gezdirmelisiniz.

Goupe

Böyle bir düşünce yanlış ön yargılı olmayın bizim köydeki süs köpeği çok rahat yaşıyor hemde Ardahan da

martha

dışarı da mı kalıyor ?

Larabuse

Hayır dışarda kalmayacak evin alt katı boş onun için ayarlıyacam

Larabuse

Ama gündüzleri onula dışarıda ilgilenecem yazın

Larabuse

Ama gündüzleri onula dışarıda ilgilenecem yazın

martha

yok Goupe isimli kullanıcıya sordum

SelinTuksal

olabilir ama süs köpekleri diğerlerine göre biraz daha şımarık oluyorlar diye biliyorum. hem süs köpekleri hep yabancı. kanından dolayı bir köy gibi bir yere ait olması gereken sivas kangal, akbaş yerine bir köye süs köpeği olması, biraz garip değil mi?

SelinTuksal

bir de eğer evinizin bahçesi öevriliyse ben bahçeye kulübe koyup bahçede bakamnızı öneririm. tabi siz yine hazırlayın orayı çok yağmurda veya karda alırsınız oraya yine. ama sivas kangalların pati yapısından ötürü toprağa basması gerekiyor.

Larabuse

Arkadaşlar Sivas kangalı çok büyük oluyor ve ben aldığım köpekle oynayabilmek onu sevmek istiyorum o yüzden kangal istemiyorum

SelinTuksal

:D sivas kangalla oynanmıyor mu :D ama siz bilirsiniz artık karışmıyorum.