Şanssız Ben :D

Sirinkedisever

Baştan söylüyorum. Hayvan alma vazgeç büyüyünce alırsın tarzı cevaplar ve kabul et artık alamazsın gibi sözleri olanlar buraya bişe yazmasınlar! Kediden vazgeçtim, ginepig almak istiyordum ama annem ona "ıyyyyy" diyo :( Napmalıyım?? Birde annem evde hiç hayvan istemiyormuş :/// Lütfen yardım edin. Ve baştaki yazıyı da okuyarak tabii.. :P

43 CEVAP

Sirinkedisever

Sorumda yazmıştım dikkat ederseniz böyle demeyin diye :/ Umudumu kırıyorsunuz :///

Princess_Lady

Bazen ne kadar istesen de olmaz benim de annem 14 yaşlarımdayken yalvardım her şeyi yaptım izin vermedi ama artık bakıyorum.
Amacım senin umudunu kırmak değil alsan bile ileride sorun olup sahiplendirirsen daha fazla üzülürsün

Sirinkedisever

Evet,o da benim kedim gibiydi.. Ama o kedi sokakta olduğundan sorumlu annem değil o yüzden yani. Yoksa benim hayvanım yani tüm sorumluluğu bizim üstümüze olan bir hayvanı tabiiki vete götürürüz.

Sirinkedisever

apovlitos

martha'ya katılıyorum. bu büyük bir sorumluluk ve şu an sizin belli bir geliriniz yok, henüz öğrencisiniz. ailenizin size destek vermesi gerek maddi ve manevi açıdan. hangi hayvanı alırsanız alın bunların hepsini gözden geçirmeden heveslenmeyin. olan size ve aldığınız yavrucağa olur.

Sirinkedisever

Annem kuşları cok sever bende sultan papağanını çok sevdim sabah sorucam. Umarım izim verir :)

Tbusratoptas

Açıkçası ıstemeyen bir insan herşeyine bahane bulur isteyende hersyını kapatır ailen istemiyorsa kalkısma benım babam hic ıstemedı 3 e 1 kalıncamecbur kaldı asırı korkuyor ama. Bellı etmıyor mesela 2 3 yıdır hala aynı kedı kostumu panıkten saydırdıgıda oluyor aslında hıc zarar veren bır kedı degıl ama onlara anlatamıyıruz bunların asısı var allah korusun hastalıgı var vs.. Annen ıstemıyorsa evde hersyı bahane eder durumunuz cok ıyı olsada bence sımdılık elıne bır mama al ve kedılere ılgını goster kopeklere ozaman belkı fıkrı degısık bı ıkı ay sonra :)

Tbusratoptas

Yorumları okumamıstım ama kedı kopek almadan once bence herkes alerjı testı yaptırmalı sonra1 ay sonunda alım kedıyı dıyemezsın hem onun hemde sınızın ıcın kotu bır durum aılende bu test için kalkısmaz gıbı zaten 10 yasındasın daha aılen senı sorumluluk sahıbı olarak kabul edecek yasta degılsın üzgünüm cok guzel burda bızlerle Konuştun dertlestın ama bence en az 15 yasına gel aıle kendı ıstegıyle alırsa yasts sıkıntı yok ama senın isteğin olunca bırtek cok sıkıntı yasıyacaksın ve aşı sı o su busu karsılayacak güçte değilsin :)

Sirinkedisever

Tbusratoptas
Anlamıyorsunuz galiba? Annem ve babam izin verseler ihtiyaçlarını karşılarlar, sanki sizin anne ve babanız da çok iyi tanıyorsunuz onları değil mi? Zaten kediden vazgeçtim hala gümüşün durduğu balkondan geçerken çok üzülüyorum çünkü... Kuş almak (sahiplenmek yani yanlış anlamayın onlara bir kuruş bile vermem!) istiyorum. Annem kuşları çok seviyor ama kafeste kalmasını istemiyor, tabi bende öyle düşünüyorum ama insanlara çabuk alışan bir tür alıp çoğu zaman salıcam evde dolaşıcak. Birkaç ay sonra da ben çıkarken yanımda gelir. Komik gelebilir ama ben başarabileceğim inanıyorum, tabi annem izin verirse. 10 yaş küçük gelebilir size ama tüm sorumluluğu ben alırım. Kafesini ben temizlerim. Yemeğini suyunu ben koyarım vs vs. Başta dediğim gibi izin verseler ihtiyaçlarını karşılar annem ve babam, tabi bende ilgilenirim herşeyiyle. Yani bu konuda 20 yaşında gibi bilinçli davranabilirim.

martha

problem de o ya izin vermiyorlar o yüzden karşılamazlar

Sirinkedisever

Kuşa izin verebilirler. Kendime alıştırıp ara sıra salarsam o zaman annem de bende kuşda mutlu olur :))

KedimVar

Yalnız söylemem lazım ki kuşa bakmak zor. Kafesini temizle, altını değiştir, serbest bıraktıktan sonra pislediği yerleri sil, tüyleri ve yemleri her yer dağılıyor, suyunu sürekli değiştirmek lazım ve çok bağırıyorlar. Benimkisinin sesinden televizyon izleyemiyorduk. 2 kedi bakmak bir kuş bakmaktan çok ama çok daha kolay.

Sirinkedisever

Ama kalabilirim ki?.. Annem de izin verdi şimdi. Babamla da konuşacaklar o da evet derse alıcaz. Ayrıca ben kendimden çok eminim herşeyini ben yapıcam :( Ben tuvalet eğitimi verilebildiğini duymuştum biyerde sizce başarır mıyım ordaki gibi?..