Kuşu Kafese Kapatmak Günah Olur Mu Ve Üzülür Mü Orada?? :((

Sirinkedisever

Eğer bu konuda detaylı bilgiler verirseniz annemi ikna edebilirim çünkü annem kuşları çok sever ama kafese kapatmak istemez. Bende öyle düşünüyorum tabi sizin de görüşlerinizi almak istedim :)) Ve önceden bir muhabbet kuşum vardı benden nefret ederdi sevmek isterdim gagalardı beni ondan kuşkum var biraz :(

12 CEVAP

KedimVar

Dışarıda hiç yaşayamaz. Biz onları doğadan koparıp kafeslere hapsettik ve artık dışarıda yaşayamıyorlar. :(( tabi kafese kapatmak üzücü fakat onlar için en güvenlisi ayrıca daha yumurtalarından çıkar çıkmaz kafesle beraber büyüdükleri için alışık oluyorlar. Dışarıyı bilseler yani dışarıya alışık olan bir kuşu kafese kapatsak işkence olur ama hiç dışarı yüzü görmemiş bir kuş için bu geçerli değil.

Sirinkedisever

Mesela ben Papağan beslemek istiyor uygun mu? Sıkılınca konuştukları için benim can dostum gibi olur ;) Tabi bu kullanmak gibi görünmesin ona tabiki oyuncak gözüyle değil kardeşim gibi bakarım :D Bide Doğa'yı (muhabbet kuşum) bikere eve salmıştık hemen koltuğa kakasını yaptı tuvalet eğitimi verilir mi?

KedimVar

Çok uğraşman lazım. O kadar uğraşamazsın bence sıkılırsın. Hem konuşturmak için hem de tuvalet eğitimi için. Onun yerine kafesine alıştır dışarı çıksa bile kafesinden pek ayrılmasın bu sayede çoğunlukla dışarı yapmaz tuvaletini.

Sirinkedisever

Ama ben çoğu zaman kafeste kapalı kalmasına katlanamam.. Birde elime alışır mı,2-3 ay sonra çok iyi davranıp acele etmezsem benim yanımda mutlu olup, dışarı salıp geri gelmez mi? Yoksa çok üzülürüm alamam ben kuş..

KedimVar

Benimki 3 aylıkken ailemize katıldı ve geldiği ilk gün kendini sevdiriyordu ;)

Sirinkedisever

Ama annem hala özgürlüğünü kısıtlıyorsun diycek ve babam da katılcak napim sence???

SelinTuksal

Malesef haklılar :((( balık neden denemiyorsun?

radeha

Annen kediyi neden istemiyor?

SelinTuksal

Radeha
Merve bize bu konuda çok çektirdi. :D :D evde hayvan istemiyormuş. Küçükken onu çok kötü tırmalamış. O yüzden istemiyor. :D

Sirinkedisever

Balığı elleyemem,sevemem. Ablamım balığı vardı. Çok sıkıcıydı sadece yem verirdi izlerdi. Ve bu arada size.İlginç bir bilgi vereceğim. Annemim bir ördeği vardı. Banyo yaptırmıştı bikere, tuvaletini de hep o temizlerdi. Yani annemin hayvan beslemişliği var ama annem genelde köy hayvanlarını sever. Koyun, tavuk kaz vs. Köyde çocukluğu onlarla geçmiş çünkü. Babamın da kedileri varmış ama içeriye girmezmiş. Kocaman bahçeleri var köy sonuçta. Dedemlerin evinde de bisürü kedileri vardı dışarıda yemek yerdik orda sandalyelere sokulurlardı. ;D Yani annemin de babamın da ailesi kedi beslemiş ama kendileri sevmiyor. ilginç :D

Atom5225

muhabbet kuşum bana hemen alışmıştı bir gün sonra üstümde gezer olmuştu. Annem bir tane sokakta muhabbet kuşu bulmuştu çağırınca gelmiş kaçmamış onu eve getirmişti 2 hafta yaşadı ama son 2 gün yanımdan hiç ayrılmadı, elimde can çekişerek öldü çok kötü bir şeydi. Allah kimseye öyle bi ölüm nasip etmesin

Sirinkedisever

Amin..