Papağan Veya Kuş Bakanlar Yardımcı Olabilir Mi??

Sirinkedisever

Kuşunuz evden kaçmak istiyor mu? Elinize alışık mı? Ne kadar sürede alıştı? Hangi cinsler uygundur kafese?

24 CEVAP

Sirinkedisever

Umarım :) Ve emin olun çok ilgi göstericem anneme de iyi olur derslerimin çok iyi olmasını istiyordu (7ye geçtim TEOG'u etkiliyor yani ondan çok istiyor, erken gittim 2 sene ondan) ben ortalamamı 99.5 bile düşürürüm alsalar. Ödev yapmak bile harika gelir kuşumu gördükçe ;) belki alışırsa omzuma falan konar :D

radeha

Benim sultan papağanım 1 ayda tam olarak alıştı elime. Ve alışsa da bence asla camları açık bırakmayın çünkü bizimki çok talihsiz bir kazayla kaçtı.. Ben evi süpürürken camı açmıştım ve kız kardeşim de farkında olmadan kuşu salmış. Kaçtı. Umarım birine sığınmıştır da yaşıyordur :(

CharmieFox

Kuşların rahat olabilmesi için kanatlarını kafesin içinde alabiliyorsa o tamamdır. Muhabbet kuşlarını alıştırmanın yolları var mesela ilk geldiğinde sürekli duracağı konumda 2 gün dursun ve odayı eşyaları incelesin.Daha sonra parmağınızı yaklaştırın kuşa doğru yavaş ve sabırlı şekilde.Tabiki sizden kaçacaktır yorulduğunda pes edip dokunmanıza izin verecektir.Yanaklarını okşayarak güvenini kazanabilirsiniz.Sonra parmağınıza alışır size alışır vs vs

Sirinkedisever

CharmieFox
Teşekkürler :) Ama kanatlarını kafese alabiliyorsa o tamamdır derken ne demek istediğinizi anlamadım? Rahat ve geniş bir kafes olmalı mı demek istediniz? Bu arada annem izin verirse sizin değerli bilgilerinizden de faydalanmak isterim. :))

Sirinkedisever

Şok haber millett!! Annem izin verdi babanla da konusuruz alırız dedi :) annem de babam da (ve tabiki ben de) kuşun özgürlüğü konusunda hassaslar. Annem izin verdiğine göre sizce babam izin verir mi?? (Çok heyecanlandım elim ayağım birbirine dolandı da :D) Ve babam "anneniz ne diyosa odur" tipi bir baba :D (Ama kedi de biraz durdu çünkü hiiiiiiç sevmez) Not:ama kuşları sever.

(Biraz garip oldu böyle sormam ama arkadaşlarımla değil de kimle heyecanlanıcam :D)

KedimVar

Bir de çenelerinin altını kaşıtmayı seviyorlar. Ben çenesinin altını kaşıyınca kabarıyor, kendinden geçiyor mest oluyor bizimkisi. Bir de neresini kaşımamış istiyorsa kafasını çevirerek ayarlıyor. Ama sana alışması lazım yoksa gagalayabilir. Bir de ben muhabbet kuşuma rahat olsun diye papağan kafesi almıştım. Bence sen de öyle yap. Bir de ayna alırsan senden çok onunla ilgileniyorlar. Ben aynayı kaldırmıştım kafesten bile çıkmak istemiyordu ayna için. Bir de kuş oyuncağı vardı. Yalnızlığına iyi geldi ama aynaya verdiği tepkinin aynısını verince onu da kaldırdım.

Sirinkedisever

Önceki muhabbet kuşum benden nefret ederdi.. Ondan papağan almayı düşünüyordum, olmaz mı?..

KedimVar

Hepsi nefret edecek diye bir şey yok. İnsanlara alışık olan bir tane al. Ben öyle yaptım.

Sirinkedisever

Ama ben papağanları daha çok sevdim ondan daha çok :)