Makina Civcivi Hakkında Bilgi İstiyorum Acill!!!

Lunasibirya

Arkadaşlar şuan bıdık çok iyi eve alıştı küçücük bedeninden çıkan o büyük ses kesildi :D bazen yatağımda uyuyor :) ama sorun şu arkadaşı Yok! kardeşini kuzenim öldürdürdü :(( yalnız kaldı , şimdi pet shop ta civciv bulma şansım %5 filan pazardakiler makina civcivi diye biliyorum:/ alsam sarı birtane hemen ölürmü ölmez diye düşünüyorum çünkü ben birkere Pazar'dan civciv alıp birisini tavuk birisini horoz yaptım:) yani büyüdüler ve şuan köyde ikiside. Alsam anlaşırlarmı ? Pazar civcivinden bıdık 'A hastalık Geçermi ? Nerden almam lazım ? Şimdiden teşekkürler

9 CEVAP

Tbusratoptas

Boyanmış renklı cıvcız almadıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum cunku tenıne boya deydıgınde kımyasaldan ölürler :) bunun dısında yanlız bırakmayın orda tuylerı en sarı olana yonelıp alın :)

Sirinkedisever

Biz bikere pazardan civciv almıştık hepsi renkliydi. Teyzemlerdeydik, bikaç güne öldü eve bile götüremedik. Yani hemen ölürler almayın. Aslında buna bir son demeleri lazım. Civcivleri annelerinden ayırıp, kimyasal maddelerle boyayıp para için satıyorlar!!!

Sirinkedisever

Makine civciviymiş anneleri yokmuş anladım. ;-;

bolt

Tek başına civcivler asla yaşayamaz tek başına ölürler benim bir tane civcivin vardı eskiden makine civcivi değildi ama 2 sonra öldü bunun nedeni ise tek başına kalıp sitede girmesiymis sonra yine kuzenimle makina civcivi aldık 7 tane 6 tanesi yaşadı benimkisi öldü yani alabilirsiniz onlar yalnız kalmasın yeter

Sirinkedisever

Ama biz aldığımızda iki tane almıştık makine civcivi ama öldüler birkaç güne :(

Lunasibirya

Acilllllllllllll

Lunasibirya

Peki bugün alıcam iyice kontrol edicem teni pembemi sarımı :)hepinize teşekkür ederim

akitalove

Ayriyetten 1 liralik olandan degil 2 bucuk liraliktan alin :)

akitalove

Aralarindan hareketli yerinde durmayanlardan alin :)