Sanabelle Mama Analizi?

Gmz91910

Merhaba😊 tam da Sanabelle mamalardan söz açılmışken bir sorum olacak😊😊😊 benim kısır kedim çok gurme her mamayı yemez acayip kıl aç kalır yine de yemez o derece 😀 çok şükür ki sağlığı yerinde.ikinci kedi sahiplendim bu süreçte hem az yiyiyor hem çok enerji harcıyor.kısır mama kullanmayıp yetişkin mama kullansam kristalleşme sorunu yaşarmıyız? Bilgi sahibi bir üye çok güzel analiz yapmıştı mamaların değerleri hakkında. Acaba sanabelle mamaların hangisi kısırla aynı oranda yağ mineral et vb.içeriğe sahip?yeni bir çok çeşidini görürüyorum

6 CEVAP

teddybal

Merhaba şu başlıkta " https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/112506-brit-care-mama " konuşulmuştu bu, ben de yazmıştım fikirlerimi. Sanabelle'nin kısır maması ile diğer mamalarının iyon değerleri aynı denilebilir çok yakın, şu linkten inceleyebilirsiniz " https://www.bosch-tiernahrung.de/de/katzenfutter "

Bu da kısır kediler için çok önerilen Brit Care kısır mamanın değerleri
calcium 0,8%, phosphorus 0,7%, magnesium 0,04%.

Bu arada ben yağ proteine takılmıyorum kısır mamalarda yağ düşük tutuluyor halbuki kediye asıl kilo aldıran karbonhidrat, fakat şunu unutmamali ki her şeyin fazlası zarar bu yüzden yağlı ama karbonhidratı düşük mamayı çok verirseniz o da kilo aldırır yani porsiyon kontrolü de önemli.

Bu da kısır kedilere uygun olduğu söylenen bizim de şu an kullandığımız acana all life stages'lerden (hem yavru hem yetişkin hem kısır kedilere uygun) wild praire'in değerleri;
Kalsiyum: %1,6
Fosfor: %1,2
Magnezyum: %0,1
Diğerlerine bakınca fazla duruyor bunun değerleri ama ben mecbur bu şekilde besliyorum çünkü yavru kedi kısır kedi birlikte ve serbest besleniyor ben evde yokken. Miktar olarak daha dikkatli vermek gerekiyor bence Acana'yı, serbest beslememek lazım bununla, ama benim kısır kedilerim çok yiyen kediler değil o yüzden içim rahat diyebilirim, veteriner tavsiyesiyle de bir süre tüm kedilerimi yavru kedi mamasıyla beslemiştim kiloları artsın diye çünkü zayıftı büyük kedilerim onu da belirteyim.

Özetle Sanabelle'nin değerleri, en çok önerilen bu iki mamanın arasında bir değerde, o yüzden neden olmasın diyorum ben.

Bilmiyorum anlatabildim mi biraz uzun oldu ama 😅

Gmz91910

Çok ama çok teşekkür ederim çok güzel anlattınız🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Kafamda bir çok soru işareti vardı çözümlendi 😊😊😊🙏🏻

teddybal

Rica ederim ne demek🐾

teddybal

Rica ederim ne demek🐾

duman_cat_world

Sanabelle güzel bir marka ancak ben kısır mamasını pek beğenmiyorum, yağ oranı aşırı düşük, bu yüzden taneleri çok sert. Analiz değerleri ideal gibi görünüyor, ben de alabalıklı yetişkin mamasını denemek istiyorum. Şu an Acana yetişkin maması kullanıyoruz ve bir sorun yaşamadık🌼🙏

Gmz91910

Bende içerik olarak çok temiz buluyorum ama benimkide kısır olanı sevmedi o yüzden şimdi gönül rahatlığıyla gurme kedime sensible serisini verebilirm😀