Kediye Yoğurt Vermek

asli

kedi maması dışında 2 günde 1 yoğurt veriyorum çok seviyor ve direk bitiriyor ve daha yok mu gibisinden bakışlara maruz kalıyorum :) sadece 1 kaşık yoğurt veriyorum acaba daha fazla versem sorun olur mu?

45 CEVAP

valentinainci

KEŞKE BENİMKİ YERSEK KEDİCİK YOĞURT YİYEN OLMADI HELE DE SOKAK KEDİSİNDE BESLEDİĞİM DE YOĞURT YEDİĞİNİ HİÇ GÖRMEDİM. :(

Erlsri

Bence fazla vermeyin çünkü bi gün ben abarttım miktarını ve buzdolabından çıkardığım gibi verdim yarım saat 1 saat içinde tuvalete gitti ve ishal olmuş evi batırmıştı :) bu yüzden asla dolaptan çıkardığım gibi vermiyorum ayrıca 1 tatlı kaşığı yoğurdu 1 tatlı kaşığı su ile karıştırıp veriyorum.

EmineDuman

Bişey sormak istiyorum,yoğurdu mama yerinemi veriyorsunuz yoksa normal mamaya ek olarakmı?

iremgunduz

ben de her gün 1-2 yemek kaşığı kadar veriyorum bazen içine kabak rendeliyorum kaşığın ucuyla da zerdeçal koyuyorum o zaman arkamı dönene kadar bitmiş oluyo

Bende veriyorum arada, bir sorun olacağını düşünmüyorum (hatta her gün verilebilir azar azar) ama oda sıcaklığında verilmeli diye düşünüyorum.

ecenur1819

Yarım yemek kaşığı yeterli daha fazlası zararlı

ecenur1819

Yarım yemek kasığından fazlası mide sorunlarına yol açabilir

ozgur

teşekkürler detatlı cevap için oldukça açıklayıcı olmuş

Gozdetemizel

Ben veriyorum hergun 1 tatli kasigi.ozellikle yogurdun suyu prebiyotik acisindan cok yararli diyolar.cokta seviyo.suyuyla karistirip veriyorum o yizden

Dilan1991

Ekmeqi doqrayıp sıcak suda iyice ezip yoqurt katarak werebilirsiniz :) ..İçerisine birer çay kasıqı ucu kadar zeytinyaqı we bal da katıyorum bayılarak yiyor zilli .d

DilaBadem

Verin tabi ki ohh mis afiyet sifa olsun bidiga tek tavsiyem inek yogurdu degilde bulabilirseniz keci yogurdu verin (inek yogurdu laktoz=süt sekeri icerir.) Hatta dogal probiyotiktir keci yogurdu sutu kefiri hepsini verebilirsiniz bagisikligi kuvvetlenir

bizimki normal yogurt yemiiyo sarmısaklı yiyo :) ayranda sıkıntı yok

Istina

benimkide cok sevior..1 yasina yeni girdi..ben mayaliorum evde dolaptan cikincada suyla ilitiorum haftada 3, 4 falan veriorum sevio cunku ama 1 corba yada 1.5-2corba kasii veriorm daha fazla vermiorum dengede kalsın..

suledoruk

bende mamanın yanında bir kaç günde bir yoğurt veriyorum,abartmamak şartıyla. Sütün aksine yoğurt onlar için faydalı :)

Sudeckmkc

Her gün bir yemek kaşığı veriyorum kemikleri güçlendiriyor yaşlanınca sorun yaşamasınlar diye. Yazın da fazla fazla su içsinler diye sulu ayran şeklinde veriyorum :)