Kediye Yoğurt Vermek

asli

kedi maması dışında 2 günde 1 yoğurt veriyorum çok seviyor ve direk bitiriyor ve daha yok mu gibisinden bakışlara maruz kalıyorum :) sadece 1 kaşık yoğurt veriyorum acaba daha fazla versem sorun olur mu?

45 CEVAP

son derece sağlıklı. her gün bile verebilirsiniz. rahatlıkla günde bir iki çorba kaşığı verebilirsiniz.
Herkesin sandığının aksine kedilere süt yerine mayalanmış süt ürünleri vermek gerekir. Çünkü kediler süt şekerini (Laktoz) sindiremezler. sindirilemeyen süt şekerini bağırsaktaki diğer mikro organizmalar tüketir. sonuç olarak gaz, şişkinlik buna bağlı karın ağrısı şekillenir. Eğer hala bağırsaklarda yüksek miktarda süt şekeri varsa bu sefer seyreltmek için vücuttan bağırsaklara sıvı geçişi olur ve ishal başlar.
Bu yüzden kedinize köpeğinize süt yerine ayran, yoğurt, kefir gibi mayalanmış süt ürünleri verebilirsiniz. Mayalanma esnasında sütün içerisindeki süt şekeri mayalar tarafından tüketilir. Bu ürünler hem yararlı mayalardan zengindir, bağırsak florasını düzenler hem de kalsiyum fosfor içeriği ile kemik dokular için yararlıdır.

Bende veriyorum özellikle aksamlari.. uykusu gelsin uyusun benide uyutsun diye :D haha

melikealgin

Ev yapımı yoğurt veriyorum

Uhrit

benimkiler yiyor baya yoğurt

eslemalkann

Sağlıklı bir besin. Bende veriyorum. Çok seviyor bayılıyorr hatta. Sakıncası yok bencee :')

Lilio_etta

Sarımsak kedilere zararlı değil mi?

asli

çok teşekkür ederim detayl tavsiyeniz için

Minimesi

Soru 2014de sorulmuş :D

cigdem

Bende veriyorum ikisine haftada bir koca bir tabak:) artık daha sık verebilirim sanırım

seymakalkan

Ben hemen hemen her gün veriyorum, içinde süt oldugu için besleyici ben bi sorun görmedim :) dışkısında da bir problem olmadı. bence verebilirsiniz kedi ne kadar isterse :)

Gozdetemizel

Mamaya ek veriyorum yalniz.ancak bende oda isisina gelene kdr bekliyorum.gecen gun isinsin diye mutfak tezgahina koymustum gitmis yemis tabi ki ertesi gun yumusak yapti kakasini.soguk soguk yemis cunku

MINNOSUM

kediniz yoğurt yiyorsa ne güzel benim minnoşum hiç agzına sürmüyor :( zorla ben yediriyorum

Bulutcemre

Sarımsak kediler için zararlıdır kedinize vermeyiniz.Ben ev yoğurdunu oğluşuma da sokaktaki kuzulara da veriyorum

zzAr

ben de verip vermeme konusunda kararsızdım artık kararımı verdim

valentinainci

KEŞKE BENİMKİ YERSEK KEDİCİK YOĞURT YİYEN OLMADI HELE DE SOKAK KEDİSİNDE BESLEDİĞİM DE YOĞURT YEDİĞİNİ HİÇ GÖRMEDİM. :(