Hangi Cins?

elaaaa

Ben bir köpek almak istiyorum. Maltese mi, toy poodle mi, yoksa havanese mi?

24 CEVAP

Lunasibirya

Toy poodle bence üçünde kokmayan cins

akitalove

Toy poddle :)

Ela04

Neden? Ben maltese daha iyi olur diye düşünmüştüm.

Ela04

Bence maltese al yani.

Lunasibirya

Maltese nin tüyleri fazla bakım ister yıpranmaması için özel malzemeler alması lazım toy poodle pet shoplarda %90 nı safkandır ama maltese ırkının Safkanı bulunması zor olabilir ayrıca toy poodle dünyanın en zeki 2. Köpeğidir eğer saf olması önemli değilse bile ben sana kolay yönden poodle ı öneririm ;)

Cotontzu_Siri

Havanese. Toy poodle aradan en zeki ama tüy bakımı cidden çok zor bir cins. Maltese hassastır. Havanese hem çok zeki, hem sağlıklı, hem de bakımı o kadar zor değil.

Ela04

Bence hala maltese daha iyi. Hatta en güzeli Shih tzu ama o şıklarda yok.

Cotontzu_Siri

Safkan havanese olduğunu anlamak yavruyken zor oluyor ama. Mümkünse beyaz almayın, yoksa maltese verebilirler.

elaaaa

Tüy bakımı zor derken Nasıl yani? Bir de en fazla 5 kilo olmalı. Bir kedi büyüklüğünde istiyorum. Tüy dökmemeli.

KedimVar

Bence toy poodle. :))

SelinTuksal

:D kedilerin kilosu 5, 6, 7 kiloyu aşıyor bazen. tüy bakımı zor derken, çok sık yıkamanız, çok sık aramanız, ve gerekli durumlarda tıraş ettirmelisiniz demek oluyor. ayrıca maks. 5 kilo köpek de bulamazsınız. en küçük cinsler bunlar.

SelinTuksal

çok sık taramanız*

elaaaa

Maksimum 5 kilo bulamazsınız derken? İnternetten baktım maltese ler 0 numara 3 kilo, 1 numara 5 kilo olurmuş. 3 kilo çok mu küçük olur? Toy poodle lar kaç kilo olur peki? Havanese 4-5 kiloymuş. Ben 3 değil de 4 kilo civarı istiyorum. 3 kedim var. 2 british shorthair 1 Scottish fold.

elaaaa

Kedilerle de iyi anlaşsın yani. Sırf kedilerle değil bütün hayvanlarla.

elaaaa

Arkadaşımın maltese i vardı çok çabuk yoruluyordu ve ben uzun süre dolaştırırım çabuk yorulursa kucağımda taşımak isterim. Bunun için 4 kilo civarı olmalı rahatça taşıyabilmem için. Tabi hepsi çabuk yorulacak diye bir şey yok ama ne olur ne olmaz öyle olsun.