Bütün Mamalarda %18 Kdv

Mia2021

Arkadaşlar güzel bir haber aldım yavrularımızın mamalarında ki %18lik KDV oranı kalacakmış inşallah sizde duydunuz mu bunu 🥰

8 CEVAP

NorthNight

Şuan komisyona sunuldu, henüz karara bağlanmadı. Oylama sırasında klasik red verenler yine engellemezse inşallah kalkacak🤲🏻

Palyaco

Böyle bir haber var tabi gerceklesirmi bilmem ulkemizde

Warriorsans

Hakkımızda hayırlısı olsun her şey o kadar pahalı ki her geçen gün yeni bir zam..

Mia2021

İnşallah gerçekleşir 😊

Mia2021

Gerçekten yani mamalar o kadar pahalı ki 1 buçuk kilo alıyorum 200 TL ye 1 ay da bitiriyor zaten inşallah briaz düşüş olur ya kaliteli bir mama almak gerçekten biraz cep yakıyor yinede yavrumuz için alıyoruz 😊

Aliye87

Bununla ilgili ben de bir haber paylaşmıştım, inşallah netice alınır. Bir nebze de olsa bu mama krizine bir çare olabilir umarım.

Gerçi dolar yükseldikçe her ürünün KDV'den bağımsız olarak birim fiyatı artmaya devam ediyor. KDV'den önce "dolar" + "kötü ekonomi" sorunumuz var ne yazık ki... Bu çözülmedikçe de birim fiyat artmayı sürdürecek, %18'lik bir düşüş fiyatı bir parça olumlu etkileyecek olsa da doların acilen düşmesi gerekiyor. Şu an tüm sorunlar bundan dolayı ne yazık ki.

cat_expert

Kaynak?

Meclise sunulan bir teklif var ama kabul edilip edilmeyeceği belirsiz.

duman_cat_world

Hadi bakalım inşallah, daha kesin değil ancak umutluyuz😊🙏

@cat_expert
Sayın kedi uzmanı sürekli bir negatiflik içerisindesiniz.