Çok Sinir Oldum

Mia2021

Arkadaşlar, Bir konuya değinmek istiyorum. Hayvanların Annelik duygusu yok Şunu bı anlayın yani bizim gibi üremek istemedikleri den bahsediyorum doğduktan sonra yavrularına bakmıyor demiyorum. Ne olur kısırlaştırın yazık günah . Şimdi diyeceksiniz ki senin kesin cins vesaire ben bı yavru kurtardim ve erkek değil dişi dogurtulacak bir yavru. Hatta daha 4 aylık olmasına rağmen veteriner hekiminize ne zaman kısırlaştırilmasi ile ilgili sürekli soru soruyordum Adam bana kızdı dedi ki neymiş efendim yavrulasinlar tanıdık biri var ona veririz diyor . Maalesef VANda yaşıyorun eşimin görevi nedeniyle burda adam akıllı bir veteriner yok gerekirse memleketime gidicem . Ama yavrumu kurtaricam inşallah bana çoğu arkadaşım yavrularını bize verirsin nolur citlestir diye o kadar çok söylüyorlar ki para veririz falan ticarethane değil benim m kedimin rahmi sağlığı için çok önemli Allah'ım bir Aksilik çıkmazsa veteriner bulabilirsem saglamindan kisirlastiricam Allah'ın izniyle.

11 CEVAP

edadnmzr

İnsanlar böyle. Burada bile kaç tane başlık açıldı sanki inadına yapıyorlar. Bir de yeni bir şey çıkarmışlar ''1 kere çiftleştireceğiz sonra kısırlaştıracağız'' ne desek az gerçekten. Yazık...

Mia2021

Gerçekten O kadar sahip bekleyen yavrumuz varki dışarıda onlari bile evime almak istiyorum onlar varken ciflestirmek çok ama çok saçma 😔 Annelik duygusu diyip duygusal yöne çekiliyorlar Hanzo veterinerler zaten Vanlılar işi ticarete döküyor korkuyorum kisirlastiricam diyip başka bişey yaparlar die

Ne kadar güzel ve doğru yazmışsınız 🙏🏻 yavrunuz sizinle olduğu için çok şanslı 🙏🏻🧿

Renklipati

Anneler doğurup çöpe çocuklarını atarken, kediler den annelik duygusu beklemek ne kadar doğru acaba..annelik duygusu olsa doğurup 1 ay bile emzirmeden çekip başka yere giderlermi..Allah akıl fikir versin bu tip düşünenlere

Ozzey

merhaba
erkek kediler benim bildigim 1 yasindan once kisirlastirilmaz. daha once de cok muhabbeti dondu. erken kisirlastirirsaniz ilerleyen zamanlarda idrar yollari enfeksiyonlari vs. sorunlari oluyor. hayvani bir seyden kurtarayim derken baska zarar vermemeye calisalim. veterinere danisabilirsiniz yetkin olanlar parasinda olmayanlar aynisini soyleyecektir. ha disi kedi de durum tam tersidir. gecmis olsun.

Ozzey

hayvanlarin annelik duygusu bizim bilebilecegimiz bir sey degil. cok da bu taraflari sorgulamamak lazim. ben yavrusu 1 yasina gelmis yanindan ayirmayan sokak kedisi de gordum. yeri kaybetmesin gitmesin diye yavrulari kovani da ayrica yavrulari 3 aylik olunca cekip gideni de gordum. ama en son baktigim kuzumu hic unutmuyorum. dogum yaparken ki hali. o yavrulari sevisi. yanlarindan hic ayrilmazdi. garibim. kisirlastirdiktan sonra öldü.
artik gercekten sokak kedisinin kisirlastirilmasinin dogru oldugundan emin degilim. cunku kisirilastirdiklarimin hepsi öldü. hantallasiyorlar daha savunmasiz hale geliyorlar. en iyisi her eve bir kedi. :)) aslinda en guzeli devlet tesvik destek verse kisirlastirsa da her dukkana bir hayvan alinsa sokakta ne kedi ne kopek kalir.

Ozzey

bir de yeni konu acmaniza gerek yok eski konulardan birine yazin. bu konuda onlarca baslik var zaten..

Warriorsans

Of of gerçekten insanları anlamak zor. Sokak kedi dolu hala yenisini üretmek peşindeler. Sırf azınlık bir cins diye. Tekir kediler azınlıkta olsaydı bu sefer onlar değerli olacaktı.. kedi kedidir işte isteyen sokaktan alsın🤦‍♀️

Mia2021

@Ozzey Çoğu insan gibi soru açmam sizin de zorunuza gitmiş egerki yanlış görülseydi kaldırırlardı . Görmek istemiyorsaniz sorularımı engelle diye birşey üretilmiş yazı yazmadan direkt olarak yapabilirsiniz.

Ozzey

soru acmaniza kizmadim zoruma da gitmedi. size karsi da degilim. burada gercekten ayni konuda bir suru baslik var aratirsaniz gorursunuz zaten. burada surekli ayni konulara yeni baslik aciliyor onu hatirlatmak icindi. zaten yazi yazildiginda eskilerde yeniymis gibi en ust siralara gelir. ben burada genelde gucumun yetmedigi yerlerde cozum bulamadigimda danisiyorum bilen biri var midir diye yaziyorum ya da bildigim deneyimledigim bir sey varsa bir cana yardim olsun diye yaziyorum. acikcasi benim de inandigim dogru bu. bu yuzden size de yazdim. herkes ayni seyi dusunmek zorunda degil tabi. buna da saygim var bundan dolayi gorusumu sadece acilan basliklara yazin diye belirttim. sizi rahatsiz ettiysem ozur dilerim. iyi aksamlar.

duman_cat_world

Kedinin sağlığı icin en doğrusu. Benim de bi arkadaşım scottish fold kedisini çiftleştirecekti. Kedinin bir rahatsızlığı çıktı çiftlestirmeden önce ve ameliyat olması gerekti. Hangi rahatsızlık hatırlamıyorum. Veteriner yanlışlıkla üreme ana hücrelerini de almış ameliyat sırasında. Kısır kaldı yani. İyi ki de kısır kaldı çiftleştiremediler baya kızdım arkadaşıma, uzun süredir görüşmüyoruz...