Cimer Ve Dava

Kayagokhan17

Merhaba, internette hayvanlara eziyet edilen bir videoyu cimere ilettim şikayet ettim. Cimer adalet bakanlığına iletmiş adelet bakanlığı ise yaşadığım şehirin başsavcılığına iletmiş, eğer ki dava açılır mahkeme olursa beni de çağırırlar mı acaba ? Sonuçta dava açan ben değilim, ben sadece şikayet ettim.

15 CEVAP

NorthNight

Evrak bulunduğunuz bölge emniyetine yönlendirilir sizi ararlar şikayetiniz hakkında ‘bilgi edinme’ adıyla savcı ifadenizi talep eder ve soruşturmayı bu ifade sonucunda başlatabilirler, cimerdeki şikayet Polnet e ifade olarak aktarılamıyor. Siz mahkemeye çağrılmazsınız, çünkü bir taraf değilsiniz. Müşteki veya sanık değilsiniz yani. Sadece soruşturma ilerletilebilmesi için ‘bilgi edinme’ adıyla ifadeniz gerekir.
Bulduğunuz yerin emniyet müdürlüğünde güvenlik şubeden cimere bakan bir polisle muhattap olursunuz sadece. Stres yapacağınız bir durum yok merak etmeyin🙂. Bizzat tecrübe etmiş ve çevresinin çoğu polis avukat jandarma olan biri olarak söylüyorum 😁

Kayagokhan17

Video kayıtlarını ve fotoğrafları savcılığa iletmiştim yani olayla ilgili kanıtlar mevcut savcılıkta. Ona rağmen mahkemeye çağırırlar mı sizce ?
Daha önce mahkemeye çıkmamıştım heyecan yaptım şuan :)
Ama cezasını alsın da istiyorum.

Kayagokhan17

@NorthNight ohh rahatladım :)
Bende şimdiden kafamda nasıl konuşsam diye planlar yapıyodum hahahahaha
İnşallah cezasını çeker bir sonuç bulur, dediğiniz gibiyse korkulacak birşey yokmuş :)

Gofrettiin

ifade için çağırıyor polis merkezi. cimer resmi bi yer başsavcılıga iletildi ise muhtemelen davaya düşer şikayet ettiğiniz içinde çağırılırsınız.

Kayagokhan17

Merkeze ifade için çağıracaklar ve ayrıyetten mahkemeye de mi çağıracaklar

Gofrettiin

ifade verdikten sonra davaya düşer yani dava açılır. cimer şikayetlerin peşini bırakmıyor.

Gofrettiin

evet yüksek ihtimalle mahkemeye çağıracaklardır, şikayet edip delilleri paylaşmışsınız zaten :)
geçmiş olsun :)))

Gofrettiin

ziyarete geliriz artık :))))))

Kayagokhan17

Değerli cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim 🥲💖

Kayagokhan17

Ben mahkemede heyecan yaparım elim ayağım birbirine dolanır kesin yanlış bişey söylerim beni içeri atarlar :)))

Kayagokhan17

Peki dava açılması mahkenin olması ne kadar sürer acaba :)

Kayagokhan17

Demeyin öyle, şikayeti geri alasım geliyo ama iş işten geçti galiba :(

Gofrettiin

asliye hukuk kalemine düşmüşse dava 3 ay içinde kagıt gelir size.

Kayagokhan17

Eyvah... Avukat tutmam gerekir mi acaba :)))

NorthNight

Dediğim gibi merak etmeyin, daha 2-3 hafta önce benzer sebepten emniyete ifadeye gittim, güvenlik şubeye bakan tanıdıklarımdan da teyit etmiştim başıma ilk kez geldiğinde 🥲