Toplatılan Köpekler- Twitter. Lütfen Bakın

huqi

Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamadan sonra belediyeler hemen sokaktaki köpekleri toplamaya başlamış. Şu an zararsız küpeli köpekler bile toplatılıyor. Barınakların halini biliyorsunuz zaten bu yüzden lütfen tepki verelim twitterda gündem oluşturalım. 25 aralık saat 20.30'da #sahipsizlerinsahibiyiz etiketi ile tweet atıp gündem oluşturacak hayvan severler, burdan da duyurmak istedim. Lütfen duyarlı olalım twitterınız yoksa bile açalım sokaktaki canlarımız için önemli bir konu🙏

24 CEVAP

pisiannesii

ya o kadar üzülüyorum ki. hepsi itlaf edilsin diyenler var. köpeklerden sonra sıra kedilere de gelecek sokakta hiçbir hayvanı istemiyoruz diyenler. bütün bu dünya insan için mi var sadece? Allah'ın yarattığı sessiz kullar diyip emanet gözüyle bakıp korumamız gerekmez mi?

teddybal

Niye hiç iyi bir şey olmuyor bizde, sürekli bir dert sürekli üzülüp mücadele etmemiz gereken bir şeyler çıkarılıyor, işimiz kolaylaşsın sokaktakilere artık yukardakiler de bir el uzatsın diye beklerken şimdi bu.. Niye hiç destek yok, hep köstek..

Renklipati

Zaten ülkemizde hayvana değer yoktuki bu olayda tuz biber oldu güzel bahaneleri oldu,barınak dedikleri yerde ölüme terk etmek..Zaten mamasını kumunu lüks gider olarak millete ateş pahasına satar oldular bunu görmüyor lar,göya toplatilip iyi sıcak yuvaları olacak bizde inandık

pisiannesii

Bu insanların çocukların ya da insanların iyiliğini istediğine de inanmıyorum. En basitinden köpeklerden sonra sıra kedilere de gelecek diyenler var. Kediler toplanıp grup olur bir insana saldırmış mı hiç? Kedi ya da köpek parçalamış mı? Tuvaletini bile kapatan hayvanlar. Demek ki olay saldırgan olması, çevreyi kirletmesi vs değil tamamen hayvan sevmemek ve türcülük. Bütün dünya insanların olsun insanlara kalsın. Yakında arabamıza kuşlar pisliyor diyip kuşların toplatılmasını da isterler. Benim de ağaç polenlerine alerjim var, hepsinin kesilmesi için kamuoyu oluşturayım.

Aliye87

Burada haber paylaşmıştım birkaç gün önce. Bunlar sitelerdeki/apartmanlardaki sahipli kedi köpek sayısına bile bir sınırlama getiren kararname çıkarmak üzereler. İnsanların hayvan sahiplenmesi bile rahatsız ediyor artık bunları... Bakalım daha neler göreceğiz.

huqi

@Aliye87 sokaklara çıkıp eylemde yapılması gerekiyor. Umarım yapılır mutlaka katılmayı düşünüyorum. Bu hayvanların bakımlarını, tedavilerini, kısırlaştırmasını bile belediyenin göreviyken biz yapıyoruz. Toplatılmaya gelince belediyeler hemen toplamaya başlamış🥺

teddybal, dünden beri twitterı takip ediyorum ara ara. insanlar diyor ki bir de sokak hayvanları için mi uğraşıcaz, hepsi uyutulsun en kolay ve ucuz yöntem bu😔😔 yani istedikleri bu soruna bir çözüm bulmak, çare olmak değil hepsinin ölmesini istiyorlar sanki 😔😔

Aliye87

@Huqi böyle bir protesto olursa mutlaka katılacağım. Elimden ne gelirse... Önce barınakların halini iyileştirsinler. Belediyeler yalvar yakar, bin bir telefonla mama veriyorlar sokaktaki canlara, bundan hiç utanıp sıkılmazlar ama... Tedaviye gelince ellerini korkak alıştırıp ağırkanlı davranıyorlar... Sokakta eziyet gören canlara bu işkenceyi yapanlar ya da onları öldürenler ceza bile görmezken... Fatura hep hayvanlara çıksın böyle. Aç kalan onlar, işkence görüp öldürülen onlar, can çekişseler yüzlerine bakılmayacak olan onlar... Şimdi bir konutta sahiplenmelerine bile sınırlama getirilmek üzere... Nasıl acımasız ve vicdansız bir çağa denk geldik böyle?

teddybal

https://amsterdamhangout.com/why-are-there-no-stray-dogs-in-the-netherlands/
Yapan yapıyor..
Biraz akıl yeterli mantıklı bir çözüm bulmak için, ama sorun çözmede akla değil paraya bakılıyor, akılcı çözümlere para akıtmayacak kadar akilliyiz(!)

Mia2021

Eti yenmeyen her hayvana eziyet Ediyorlar . Yazık öbür tarafta nasıl vereceksiniz hesabını Allah'tan korkuyoruz diyen insanlar bide bunlar. Hiçbiri Allah'tan korkmuyor korksa Allah'ın dilsiz kullarına bu eziyeti reva görmezler .Allah ıslah etsin hicbirsey demiyorum sadece Cumhur başkanına değil Tüm herkese bu Müslümanız diyip hayvanlara eziyet eden tüm insan dışı varlıklara.

teddybal

Sabah haberlerde gördüm büyük bir iş başarılmış gibi hayvancağızları barınaklara götürme haberleri geçiyordu, gazate manşetlerinde marifetmiş gibi yazmışlar büyük büyük, bu gariplerin ahı kimsenin yanına kalmaz illa ki çıkar..

NorthNight

Ülkenin çözüm yöntemlerinin hepsinden nefret ediyorum artık. Bunlara çanak tutan herkesten de. Allah akıl fikir vicdan versin.

bir kadın demiş barınak onların ölümü olur diye, onun altına bile insanlar bütün hayvanlar bir insanın saçının teli olamaz, insanlardan uzak dursunlar da ne oluyorsa olsun, çok isteyen alsın evine vs vs neler neler yazıyorlar... 😞
yani bu köpekler neden saldırgan, bunların refahını sağlayalım böylelikle saldırgan olmazlar falan demek yerine resmen hepsini yok etmek istiyorlar 😞 bu kadar kötü kalpli insanla bir arada yaşıyormuşuz resmen. hem çok kızgın hem çok üzgünüm. 😞

ayrıca minik kızımızın başına gelen kötü olaydaki köpek sahipliydi, cezası neden sokak hayvanlarına kesiliyor onu anlamıyorum. Barınakta 180 kedi toplatılmış, 180 kedi ne demek ya 😞😞 aynı gün bir öğretmenin zulmu de haber oldu ( iyiki de haber oldu da öğretmen ifşa oldu, o çocuğa şiddet uygulamaya ne hakkı var, herkes çıldırmış sanki!) ama herkes öğretmeni unuttu bile. oradaki çocuk, çocuk değil mi? gücü sahipsiz hayvanlara yetiyor diye insanlar resmen hayvanlara yüklendi ama o kötü kalpli öğretmen gündem bile olmadı. 😞😞

huqi

@pisiannesii maalesef köpeklerden nefret edenlerde çok mutlu oldu şu an :(
Daha neler görücez acaba