Grip Bulasirmi

akitalove

2 gündür gribim ve surekli kopegimi öpüyorum , onunla birlikte yatiyorum sizce gribim ona bulasir mi ?

18 CEVAP

Anonymus827062

Hayır. Hayvandan insana, insandan hayvana grip ve soğuk algınlığı türevi rahatsızlıklar bulasmaz. Bazen su sitelerde hayvanlarla ilgili öyle şeyler yazılıyor ki insanları hayvanlara karşı resmen sogutuyorlar. Yok diski temizlerken eldiven tak bilmem ne öyle yap böyle yap. Bu hayvanları aileden biri gibi benimsemiyor muyuz? Bebek altı değiştirirken hangi anne eldiven takıyor? Hayvanların taşıdığı parazitleri insan oğlu taşımıyor mu sanki? Bu sebeple yazilan bir çok şeyi onemsemeyeceksin. Psikoloji bozmaktan ileri gitmiyor. Abuk sabuk yazıp çiziyorlar ondan sonra hayvan sahipleri burada yazılanları okuyup hayvancagizlari sokağa atıyorlar. Yıllardır çeşitli hayvan besledim. Burada yazilan bir çok konuya bakınca resmen benim dahi aklımı allak bullak ediyor. Lütfen daha dikkatli ve duyarlı olalım. Hayvanları öcü gibi göstermekten vazgeçelim artık.

Cotontzu_Siri

İmkansız

Lunasibirya

Bulaşmaz tabiki :) sizede geçmiş olsun köpüğe benden kocaman bir öpücükk onu istediğiniz kadar öpün sarılın koklayın asla bulaşmaz ;)

Anonymus827062

Kesinlikle bulasmaz. Sadece siz kendinizi rahatsız hissediyorsanız bu konuda iyilesene kadar uzaktan sevin derim.

akitalove

Tesekkurler. Ayriyetten hastalandim diye kizimi sokağa atmicagimdan emin olabilirsiniz :) kesinlikle kopegimde en bulasici viruste olsa onu asla bırakmam :)

KedimVar

Herhalde sizin köpek için dediğinizi sandı. :)

Cotontzu_Siri

köpeğinkini de peçeteyle veya özel aletiyle alıyoruz

Princess_Lady

Dışkıyı elimizlemi alalım Olcay Bey ?

KedimVar

Bulaşmaz diyeceğim de herkes yazmış zaten. :))

Anonymus827062

Diskiyi elimizle mi alalım diyen çok sevgili arkadaşım temizleme küreği kullanmıyor sanırım

KedimVar

Ben poşetle alıyordum. :) Özel alet ne oluyor ki?

akitalove

Bu olayi nasil dişkıya cevirdiniz anlamadim.

KedimVar

AkitaLove
Çok özür dilerim konunuzu dağıttığım için. Sadece merak etmiştim özel aletin ne olduğunu. :))

akitalove

Önemli degil :) benimde bi an sinirli halime denk geldi sen benim.kusuruma.bakma :)

Anonymus827062

Ben genel olarak bir durumdan bahsettim hayvanlara evimizde yaşayan bir birey gibi davranmalı. Çocuklarımıza ya da aile bireylerine nasıl muamele oluyorsa onlara da o şekilde davranılmalı diye. Ve internette bir çok konu hakkında bir çok şey yazdığını ve sanki hayvanlara zararlı muamelesi yapıldığını ve bu sayede bir çok insanın hayvan beslemekten hatta dokunmaktan dahi soğuduğunu anlattım. Ve örnekler vererek anlattım. Fakat konu maksat dışında bir çok yere kaydı. Benim ne demek istediğim tam olarak anlaşılmadı...