Merhaba :) Malum Evde Ufaklığımız Hera Var.

gozdecoskn

Ben bir tane de scottish fold istiyorum :) anlaşabilirler mi acaba :)

23 CEVAP

dollfacepersian

Hera profilinizden anladığım kadarıyla daha yavru. Yavru hayvanlar yetişkinlere göre anlaşma durumu çok daha iyi oluyor. Bence kedide yavru olursa anlaşma sıkıntı olmaz. Kediyi lütfen Cattery lerden alın,bu konuda yardımcı olabilir. Bildiğim güzel cattery ler var

KedimVar

Tabi neden olmasın. İkisi de Bebek olacak sonuçta. Yani Scottish fold u Bebek olarak alırsınız herhalde. Ben de aynı evde Cavalier King Charles ve Scottish fold baktım. Kedim ilk önce biraz tısladı ama asla zarar vermedi ya da tırmalamadı. Sonraları yanına gidip kokladı falan derken 1 haftada alıştılar. İkisi de yetişkindi üstelik ve köpüş de travmalıydı ve korkaktı. Sizinkiler Bebek olacaklar. Alışırlar. :))

KedimVar

Tramvalıydı*

dollfacepersian

Cattery ,Türkçe olarak çevrildiği zaman kedi evi olarak bazı ırk kedilerin bakılıp üretildiği yetiştirildiği yerlere verilen ismidir. Kedi evlerinin şecereli kedi üretebilmek için uluslararası bir birliğe kayıtlı olması zorunludur.
Kısacası profesyonel kedi yetiştiriciliği ve bu ırkı ücretsiz bulmanız oldukça zor

Kopek_sever

Bence petshoptan almayınız, genellikle hastalıklı oldukları için aldıktan sonra tedavisine bir ton masraf ödemek durumunda kalıyorsunuz, az önce bununla ilgili bir haber okudum;
MAŞA 'NIN HİKAYESİ

dollfacepersian

Bunu düşünmeniz beni gerçekten mutlu etti. Birçok insan köpeğini sosyal yetiştirme de sadece kendi türünün yeterli olduğunu düşünüyor. Halbuki mümkün oldukça birçok farklı hayvanla sosyalleşmeli. Özellikle de her an karşılaşabileceği kediler ile. Evde bir kedi ile büyürse bence bu konuda çok iyi olur. Size bildiğim iyi Scottish Fold cattery lerini özelden yazmamı ister misiniz? Başka istediğiniz bir ırk varsa o ırk içinde bulabilirim

KedimVar

Kendi evindeki kedisi doğurmuş insanlardan da alabilirsiniz. Biz öyle almıştık Peri'yi. :))

dollfacepersian

Çok affedersiniz ben size cattery leri yazacaktım,unutmuşum. Tanıdığınızın kedisinin yavrusunu alacaksınız sanırım,yazmama gerek var mı?

KedimVar

Özellikle gri olan ve siyah olana bayıldım ben. :))

gozdecoskn

merhaba yorumlarınız için teşekkür ederim. hera nisan dogumlu :) dollfacepersian cattery nedir. bir de bu ırka ait sahiplendirme bulamam sanırım dimi

KedimVar

Yetişkin olarak bulabilirsiniz. Yavru olarak ancak bir tanıdığınızın Scottish i yavrularsa bulabilirsiniz. Yoksa işiniz çok zor.

GoldenOdin

İkisi de yavru olursa bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. scottish fold da zaten diğer petlerle iyi anlaşır gelecekte de çok iyi bir ikili olurlar :)

gozdecoskn

Hmmm Hiç kedim olmadığı için bilmiyordum :) Teşekkür ederim. Zaten petshop sevmiyorum. Kuzenim köpek eğitmeni benim. Hera'yıda onun arkadaşından aldım :) Yetikin kediyle Hera anlaşamaz sanırım :/