Sokakta Safkan Van Kedisi Buldum

Lunasibirya

Artık herkes kötüleşti her hayvanı sokağa atıyorlar! Bugünde dışarda safkan bir Van kedisi gördüm bir gözü mavi bir gözü yeşildi sokakta çok zayıftı Ve çok kirlenmişti yakalamak istedim ama kaçtı 1 saat boyunca yakalamaya çalıştım yola fırladı tahminen 1 yaşında sokakları bilmiyor araba eziyordu az kalsın ama kaçtı hemen birdaha gidicem nasıl yakalayıp veteriner e götürücem??

9 CEVAP

akitalove

Pet boxun etrafina et koyun icine kadar o tam yerken kapagini hizli bir sekilde kapatin :) umarim yakalayabilirsin ben bu sekilde cok yakalayip vete goturdum

Princess_Lady

Evinizdemi bakacaksınız ?
Evde bakacaksanız çok şanslıymış.

Seymaaacaan

Soru 2017de sorulmuş bide cevap veriyom :/

Kopek_sever

Yaş mama ile kandırabilirsiniz
Ama yaklaştığında ensesinden tutun hemen sonradan alttan destekleyerek poposunu tutun koynunuza alın

Lunasibirya

Peki inşallah yakalarım ya çok tatlı vete gidip yıkatıp temizleyip kontrol ettirdikten sonra ben alırım herhalde

adako

nerede buldunuz ?evden kaçmış ta olabilir .. benim kedim o senelerde evden kaçmıştı, belki de benimdir

Seymaaacaan

Van kedileri %90 sağır oluyormuş eğer sizin bulduğunuzda sağırsa hiç yaşayamaz sokaklarda. Umarım yakalayabilirsiniz

Tengu

hiç sokak görmemiş ev kedisi sokakta 3 yıl yaşayamaz sizin kedinizse bile biri evine almadıysa çoktan melek olmuştur

uveysuveys

gariptir aynı durumu bizde yaşamıştık birileri sokağa atmamış olabilir çünkü bizim kedimizin anne ve babası sokak kedisiydi, yani en azından kuzenim (kedimin veterineri ayrıca) bize öyle söylemişti