Exclusion İnceleme (Soru Değil)

edadnmzr

Merhaba 🐾
Burada exclusion denemek isteyen, kararsız kalan birçok kişi vardı. Onlara da fikir olsun diye incelemelerimi yazmak istedim 🌸

Bugün mamamız geldi ve Yumak tadına bayıldı. Normalde çok seçici değil ama başka bir mamaya geçtiğimde ilk başta yemezdi, karıştırarak verirdim sonra alışıp yemeye başlardı. Bunu direkt yiyince şok oldum bir de mırlaya mırlaya yedi 😂
Taneleri çok büyük olmadığı için ayrıca sevindim oğlumun diş etlerinde problem olduğu için zorlanmadan yiyebildi.
Kokusu çok meyveli diyenler vardı ama bana öyle meyve kokusu gelmedi. Ne et kokuyor ne meyve diyebilirim, önemli olan oğlumun beğenmesiydi zaten 🐾
İçeriği de çok temiz ve kaliteli bir mama olduğu için mutluyum Yumak da mutlu 😂
1-2 hafta sonra tamamen etkilerini göreceğiz. Buraya da yazarım. Proplan'da kedim kabız olmuştu. Umarım Exclusion bizi toparlar.

Bir de bu mamanın küçük tester paketleri varmış 60 grlık, onlardan alıp sokaktaki köpeklere dağıttım. Onlar da beğendi 😂❤️

33 CEVAP

duman_cat_world

Şu an Acana kullanıyoruz biliyorsunuz çok da memnunum iştahı, dışkısı, tüyleri vs genel sağlığı çok iyi. Fiyatlar malum, kaliteli biraz düşürmek zorunda kaldık. Yine de çok düşürmediğim için mutluyum🌝

edadnmzr

@duman_cat_world umarım size de iyi gelir 🥳❤️

Kedibeho

@NorthNight. Benimde kızım 3 aydır sindirim sorunu cekiyor bende bu mamaya geçmiştim ama asla degişen bişey olmadı daha kötü oldu aşırı kanaması oldu dışkısında şimdi Gastro mamaya geçtim iyileşmeye başladı geçiş yaparken bence doktorunuza sorun sonra daha kötü olmasın yavrucak benimki öyle oldu 😭

Palyaco

Exclusion et içeriği bence iyi en önemlisi Akdeniz besinleri kedilerde bu tamamen sağlığı için birebir lezzetli olması sevmeleri sadece etten deyil Akdeniz besinleri cez bediyor onları bizim waffl okadar cok mama denedimki hiç birini bu kadar iştahlı yemedi diğer tüm mamalara burun kıvıram kedim exclusion bayıldı tabi bu kedilerin onlara aldınız mamaları gözlemlemek kurkune iyi geliyormu diskida bir sorun oluyormu ve midede bir sorun yaratiyormu kusma gibi şeyler oluyormu exclusionda hiçbiri olmuyor mükemmel bir mama tek tek geçerim 9 aydır boşuna olmuyorum bu mamayi

Palyaco

En önemlisi veterinerim hangi mamayi veriyorsun demişti 6 ay önce çok iyi geldiği söylemişti ee nedim waffl memnun ben memnunum herkese tekrar tekrar şiddetle tavsiyemdir tabi fiyatları uçtu biraz 300gr liklatda yüzde 35 indirim var alıp deneyin kacmaz

duman_cat_world

@edadnmzr
Demek ki kabızlığı mama kaynaklıymış, düzelmesine çok sevindim, sevgiler minnoşa😻

Biz de kabızlık sorunuyla uğraşıyorsunuz exclusion’a geçicez düzeli umarım💙🙏

e234567

ben de @duman_cat_world gibi ton balıklısını sipariş verdim yeme garantisi var mı bilmiyorum ama riske girip 12kg olarak 🥲 bugün kargoya verilmiş umarım sever ve iyi gelir 💗 teşekkürler yazınız için

edadnmzr

Kedimin kakası hiç kokmuyor. Bu özelliği de çok iyi oldu 😂 Bir de tüyleri yumuşacık pamuk gibi oldu, tüy dökülmesi hala devam ediyor biraz. Umarım ona da iyi gelir 😊

edadnmzr

@duman_cat_world çok teşekkür ederim 🥰
Sizinkinin de exclusion'a geçince düzeleceğinden hiç şüphem yok 🤩

edadnmzr

@e234567 rica ederim 😊 keşke ilk önce 1.5 kg alsaydınız deneme amaçlı, ben öyle yaptım. 12 kg alacağım bir dahakine. Ama seveceğini düşünüyorum kedinizin. Mamada yoğun bir koku var sanırım kedileri kendine çeken özellik bu 😋

oykuyildiz

Merhaba exclusion mama için kullanım deneyimimi yazmak istedim sizlere belki yardımcı olur .
Kedimin kakası çok kokulu oluyordu bir kere koku sorunumuz kalmadı . Tadını çok sevdi mamayı yedikten sonra enerji patlaması yaşıyor çocuk çoşuyor adeta 😂
Ben fiyatlardan dolayı açık mamayla karıştırmıştım ama o kadar tüt döktü ki tek exclusion kullanıyorum şuan tüy dökümü o kadar azaldı ki . Çok alerjik bir kedi olmasına karşın henüz kötü bir şey gözlemlemedim çok şükür .

TATA4242

Nd mamadan pek bir farkı yok,yine çeviri olarak et diye çevrilen yanlış bir ibare mevcut.Et diye çevrilen kısmın İngilizce karşılığı dehydrate.5 seneye kalmaz bu markada kavramı değiştirerek tıpkı Nd gibi protein vb.ibareler ile değiştirmek zorunda kalacaktır.Cunku burada tüketiciyi aldatıcı unsur var.Simdi ben kalksam içinde sakatat karistirdigim sucuk uretsem ve bu sucuğun içerik kısmına sadece dana ya da taze dana yazsam tüketiciyi aldatmış olurum ve bu durum ise dürüstlük ilkesine aykırıdır.

Tam1cat

1 aydır kullanıyoruz, iki kedimden birinde günlerdir süren, duphalac+lavman+kefir+zeytinyağı ve takviye kabızlık önleyiciler ile düzelmeyen hatta megakolona giden kabızlık başladı. Başta çok mutluyduk, hala severek ve iştahla yiyorlar. Sorun yaşamıyoruz mama yeme konusunda. Diğer kedimin de dışkı ve idrar miktarı azaldı. Diş etlerinde plak oluşumu ve gingivit mevcut. N&D ve matisse rotasyonlu veriyordum bunlardan bu markaya geçtik. Ne oldu neden oldu asla bilmiyorum. Kabız olanda Sistit şüphesi ve gastrit de başladı. Hayatımızdaki tek değişiklik bu mama, geriye kalan her şey aynı. Düzenli veteriner muayenesine giden, temmuz ayındaki kontrolde her şeyleri mükemmel çıkan çocuklarıma ne oldu bir anda bilmiyorum. Veteriner dahil herkesin tek bağladığı nokta mama. Elimde 10 kiloya yakın mama var hala. Şu an royal canin fibre response mamasını veriyorum. Bir de hills w/d alacağım mecburen. Düzenli yemeyecekler bunları ama durum düzelene kadar bununla idare edeceğiz. Royal canin de hills de içerik olarak içime sinmeyen mamalardı fakat şu an royal canin etkisiyle ilk defa kakasını yaptı günlerin sonunda. Exclusion benim için pişmanlık oldu. ********da da benzer kötü yorumlara denk geldim. Alacak olan hemen büyük paket almasın. Benim kedilerim herhangi bir besin hassasiyeti olmayan, çeşitli mamalar denemiş, 4 yıldır kabızlık, ishal, kusma nedir bilmeyen ve mamadan yana sorun yaşamamış çocuklar.

edadnmzr

@oykuyildiz çok sevindim size de iyi gelmesine 😊