Exclusion İnceleme (Soru Değil)

edadnmzr

Merhaba 🐾
Burada exclusion denemek isteyen, kararsız kalan birçok kişi vardı. Onlara da fikir olsun diye incelemelerimi yazmak istedim 🌸

Bugün mamamız geldi ve Yumak tadına bayıldı. Normalde çok seçici değil ama başka bir mamaya geçtiğimde ilk başta yemezdi, karıştırarak verirdim sonra alışıp yemeye başlardı. Bunu direkt yiyince şok oldum bir de mırlaya mırlaya yedi 😂
Taneleri çok büyük olmadığı için ayrıca sevindim oğlumun diş etlerinde problem olduğu için zorlanmadan yiyebildi.
Kokusu çok meyveli diyenler vardı ama bana öyle meyve kokusu gelmedi. Ne et kokuyor ne meyve diyebilirim, önemli olan oğlumun beğenmesiydi zaten 🐾
İçeriği de çok temiz ve kaliteli bir mama olduğu için mutluyum Yumak da mutlu 😂
1-2 hafta sonra tamamen etkilerini göreceğiz. Buraya da yazarım. Proplan'da kedim kabız olmuştu. Umarım Exclusion bizi toparlar.

Bir de bu mamanın küçük tester paketleri varmış 60 grlık, onlardan alıp sokaktaki köpeklere dağıttım. Onlar da beğendi 😂❤️

33 CEVAP

edadnmzr

@simbakedi anladım yanlış anlama düşüncelerine karşı çıkmak için yazmadım, benim de içim bu mamanın içeriğine daha çok ısındı onu belirttim ❤️

simbakedi

demek istediğim aynı vitaminler proplanda da var tabi ama onlar etten geliyor, exclusionda etten gelen yetmediği için sentetik olarak ekleniyor. mesela acanada 400mg taurin görürüz, demektir ki kalanı içerikte bulunan etten geliyor. exclusionun et miktarı daha fazla olmasına rağmen bu kadar eklenmesi beni biraz itti. ayrıca tahıl/glutenin zarar verdiği ile alakalı bir sonuç yok. alerjisi varsa kedinin bu gluten vs zararlı diye okudum ben. tahılsız tercih etme sebebim sadece alacağı proteini etten ve sebzeden alsın tahıldansa. bu yüzdendi. umarım exclusion iyi gelir, benim içime sinmeyen kısımları söyledim sadece

edadnmzr

Arkadaşlar kedimin kabızlığı düzeldii 🥳 Exclusion'u severek yemeye devam ediyor. Mamayı yedikten sonra bir enerji geliyor koşup duruyor evin içinde sanki çok daha mutlu gibi oğlum ❤️ Bir sonraki siparişimizde sığır etlisini deneyeceğiz 😻

simbakedi

ben de şimdi ton balıklı olanı tekrar inceledim içerik olarak. sizin kedinize iyi gelmesine çok sevindim. köpeklerin yemesi de ayrı komik olmuş :D ben de rotasyona eklemeyi düşünüyorum. içeriği neredeyse sanabelle ve proplan ile aynı, tahıllar vs değişiyor. ama eklenen vitamin çok daha fazla gibi geldi. %26lık bir etten tabi ki acana kadar bir performans beklemem ama aynı segment sayılan proplan ve sanabelle'e göre daha çok ek şeyler içeriyor sanırım, bir tık tereddüt ettim. yine eklerim rotasyona dediğim gibi. nd'de de aynı durum var mesela. o da çok fazla ekleme içeriyor. o da benim kedime çok iyi geldi mesela ama aynı şekilde onda da o kadar rahat değildim.

edadnmzr

@Oqrenerde06 çok teşekkür ederiz 🐾

NorthNight

1 aydır Royal kullanıyoruz, hassas sindirim sorununa iyi geldi. Biraz daha kullandıktan sonra(hassasiyet durumunun bitmesi umuduyla) exclusion kesinlikle denemek istediğim bir mama. 👌🏻

oykuyildiz

Bizde yeni geçicez bu mamaya uzun bir araştırma sonrası aldım bende . İçeriği güzel proplandan ve royal caninden daha iyi .

edadnmzr

@oykuyildiz evet içeriği çok daha iyi, proplanı önerirdim herkese ama artık önermem 2 haftadır kabız kedim.

edadnmzr

@Northnight size geçmiş olsun umarım bir an önce düzelir siz de mamadan memnun kalırsınız ❤️

edadnmzr

@simbakedi benim içim çok rahat, proplanda da yine rahattı ama gluten olduğu için biraz tereddütlerim vardı. Kabızlık problemi yapınca da iyice nefret ettim. Umarım exclusionla düzelir. Vitamin olarak da exclusion proplandan bayağı önde. Bakalım umarım iyi gelirse her şeyiyle buraya da yazarım. İlk istediğim kakasının düzelmesi 🙏

izmirle

Exclusion kitten aldım proplandan sonra ona başlıcam bakalım proplanım içeriğinden kat be kat iyi bir içeriğe sahip Mısır ve buğday içermiyor

edadnmzr

@izmirle evet umarım iyi gelir çocuklarımıza 🐾

Oqrenerde06

Çok beğendim içeriğini elinize sağlık bilgilendirme için yumağa kokulu öpücükler afiyetler olsun umarım çok mutlu olur bu mamayla.

izmirle

İnşallah bakalım edadönmezer

duman_cat_world

İnceleme yazmanız çok faydalı olmuş, teşekkürler😻🌸 Ben bu postu görmeden önce olumlu yorumlarına, içeriğine ve analiz değerlerine güvenerek ton balıklı 1.5 kilo sipariş etmiştim yarın mamamız elimize ulaşacak büyük ihtimalle🙏 Deneyelim bakalım neymiş bu exclusion. Ben de ayrıntılı bir değerlendirme yazarım 2 hafta sonra, görüşmek üzere🦋