Mantarimiz Artarak Tüm Vücuduna Yayılıyor .

Oqrenerde06

Ecosin tablet kullandım 1 hafta önce fakat çok fayda göremedik şuan karışım kremler kullanıyoruz Allaha şükür tedaviye yanıt veriyor 2 gün içinde sönüp tüylenmeler başlıyor bağışıklık aşısı ve mantar aşısı yapıldı fakat şuan aşıdan 2. Günundeyiz mantar farklı bölgelere yayılarak devam ediyor sizde süreç nasıl geçti. Çok endiseliyimmmm.

31 CEVAP

Oqrenerde06

@isilismail Bir zeytınyağı kalmadı onu da denemek lazım sonuçta doğal ve nemlendirici özelliği de var :( balıklı mama ve bağışıklık için ürün kullanıyorum şuan extra omega3 de sadece ketoralla yıkamaya korktuk en sonunda onu da yapacağım bazı vet hekımler yıkama dedi.

Ozzey

merhaba gecmis olsun. sokakta hamile bir kedi vardi boynunda kasimaktan tuyleri dokulmus artik deriyi yolmus dis isirigi gibi derin yara yapmisti. 3 gun baticon surup ustune kekik cayi yapip surdum.baticondan mi kekikten mi bilemedim. bu kadar hizli iyilesmesi sasirtti. yara kapandi. ama 8inde dogum yapti ahsap bir kutu var ona girdi cikmiyor daha mudahale edemiyorum. yarasi kapandi 3 gunde ama tuyleri cikmaya basladi mi goremedim. kekik cayi deneyin isterseniz.

ela_mia

@Oqrenerde06 Öncelikle çok geçmiş olsun bende 1,5 aylık British Shorthair kedimi sahiplendiğimde ondan başlamıştı ama anlamadık ilk başlarda şuan 5 aylık ve giderek tüylerinin döküldüğünü gördüm ve acaip kaşıyordu veterinere gördük mantar başlangıcı dedi ve aşımızı olduk sonra Gülce Gülce yi önerdiler bana top kekliğim yoktu ama hakiki dağdan toplanmış kekliğim vardı kaynattım demledim bi kaç gün pansuman yaptım kelleşme bölgerindeok şükür çıkmaya başladı mantar aşısı etkili bir aşıymış 1 ay içinde tüyleri çıkacak dedi gözlemliyorum inşallah düzelecek aktarlarda top kekik satılıyor alıp deneyin muhakkak bağışıklığı düşen stres yapan kedilerde gözükebiliyormuş mantar çok endişe etmeyin ki kedinizi endişenizi hissetmesin pozitif düşünün ki geçsin zor bir hastalık evet ama inşallah atlatırsınız en kısa zaman da 🙏🙏

roserna

öncelikle benim kedimde mantar süreci bu kadar yayılmadığı için ne kadar yardımcı olurum bilmiyorum ama elimden geldiğince bahsedeyim. çene altı, meme, kulak ve kol kısmında dökülmeler ve yaralanmalar vardı. ecosin hiç kullanmadım 1 doz mantar aşısı oldu. onun haricinde veterinerim bi sprey sıktı ve bi krem uyguladı -bütün tüylerine sadece mantarlı bölgelere değil- toplam 3 4 gün boyunca veterinere götürdüm aynı işlem için. adlarını bilmiyorum maalesef belki veterinerinize sorarsanız bilebilir. onun çok faydasını gördük. onun haricinde crystalin adlı spreyi uyguladım mantarlı bölgelere 10 gün en az sürekli dezenfekte ettim bunla. ara sıra da tricobor adlı bi mantar kremi almıştım onu uyguladım ama ondan çok crystalin'in etkisini gördüm diyebilirim. şu an tamamen geçti.

Oqrenerde06

Mrvcbegl ek vitamin kullanıyorum şuan ve betaglukan somonlu kuru maması var oyunu oynatıyorum:/ veterinere de sordum şuan aşıdan sonra cogalabilir dedi bakalım cevap için çok teşekkür ederim.

Oqrenerde06

Mantar olduğu için somonlu kullanin dedi veteriner ben de anlamadım ne yapsam kuzulu hiç sevmiyor ;((

Oqrenerde06

Hangi hapı kullandiniz

Oqrenerde06

Hangi hapı kullandiniz

Oqrenerde06

Ben bilmem kedimbilir
Cidden her veteriner farklı birsey söylüyor ankaradayim artık İstanbul'daki veterinerlere danisiyorum çok şükür attığım gorseldeki yer düzeldi fakat başka yerden tekrar oluştu şuan bir yeri iyi ediyorum şükür tedaviye yanıt veriyor ama başka yerden çıkıyor ecosin kullandık 1. Doz mantar aşısı kullandık bağışıklık aşısı yapıldı funit kapsül veriyorum 4 çeşit kremlerimiz var spreyle var temizlemek içi topyekun bunlarla uğraşıyorum yanıt alıyorum tedaviye ama diğer deri yerlerine çoğalarak devam ediyor üzgünüm.

Oqrenerde06

@e234567 Çok geçmiş olsun sizede mamamız proplan elegant şuan somonlu zaten 1 aydır da somonlu mama kullanıyoruz erkek kedimde kulak bölgesinde ful tüyler döküldü :/ 1 aydırda omega3 kullanıyorum ocean kapsülü şırınga ile çekip 2günde bir ağızdan veriyorum oglumda kı mantar biraz daha dirençli bu kızımındı şükür o iyileşti beyaz kedimin durumu kötü şuan oceral spreye başladık krem kullanmayı bıraktık artık.

Oqrenerde06

Ozzey gulsegulse instangram sayfasından görüp top kekik aldım onu da deneyeceğim:) çok teşekkür ederim

Oqrenerde06

@ela_mia çok teşekkür ederiz :) malesef kısırlaştırma dönemi vs derken öncesinde kızgınlık bayağı stres olmuştu top kekik aldık onu kullanıyoruz şuan da veteriner den geldik mantar tamamen geçmiş sadece cildinde kızarıklık kaldı ve tüy dökümü çok şükürler olsun 😊 dediğiniz gibi stresimizi hissediyor mutlu olup onu hissetirmemiz lazım .

Oqrenerde06

@roserna çok teşekkür ederim kremi sorarım dün veterinere gittik mantar tamamen geçmiş sadece deri lezyonlar kaldı tüyler yok şuan beyaz kedimin kulaklarında çıkmasını bekliyoruz:( tribocor krem Bende aldım krem kullanmayalım dedi veteriner o yüzden başlamadım Dr animal spreyle kekik suyu kullanıyorum o yüzden crstalin almadım. Bizde 1 doz mantar aşısı ve 2 doz ultracon yapıldı sanırım iyileşiyoruz çok mutluyum .

diablerose

gecmis olsun. biz de şuan mantarla ugrasioruz. 1 hafta once ecosin yapildi ama gecmedi. uzuluyorum, hayvancik da stres oluyor aylardir klinige gitmekten.. icerigi farkli olan 2 ayri mantar kremi aldim eczaneden. bugun birini denicem yakalik takıp. kremi surdukten yarim saat sonra da yakaligi cikartıcam.

diablerose

daha evvel iyilestigine kanaat getirildiginden sonra zmn zmn bazi bolgelerde tuyler bi dokulup geri cikti. sonra yine bi dokuldu geri ciksin diye bekledim daha cok dokuldu. simdiki aklim olsa azcik dokuldugu siralarda hemen krem sürerdim. bi de ev temizlenirken temizleme suyuna antifungal sampuan katılabilir, ketoral vs gibi.