Uçamayan Kuş?

huqi

Merhaba, balkonumuzdaki çiçek rafının en altına bi kuş gelmiş yarım saattir orda duruyor sanırım uçamıyor, yaklaştığımda korkmasıma rağmen yürüyerek uzaklaşıyor. Ne yapılabilir? Belediyelere bu konularda güvenebilir miyiz?

12 CEVAP

reinefee17

Babamda yaralı bir kuş bulmuştu o zamanlar karantina vardı veteriner kapalı olduğu için gidemedik kuş üç dört gün kadar yaşadı yemek yedi su içti arada kanatlandı uçtu iyileşir diye düşündük meğerse o can havliyle uçmaya çalışıyormuş sonunda maalesef öldü veterinere gitmemize bir gün kala belediyeler bakıyormu bilmiyorum çoğu veteriner kuşlara bakmıyor rica üzerine bakıyorlar genelde

Warriorsans

Sorununu anlamak lazım. Malesef bırakın belediyeyi kuştan anlayan çok az veteriner var. Yarası var mı yada aç susuz mu kalmış yada hasta mı kanadı mı kopmuş bir çok nedeni olabilir. Yumurtlayacak da olabilir. İnşallah bir sağlık sorunu yoktur düzelir 🙏

huqi

Günceeeell

huqi

@reinefee17 bu kuş da koyduğumuz yemeği yedi uzaktan baktığım kadar yarası da yok gibi😔
Ne yapıcam bilmiyorum

reinefee17

@huqi yarası yoksa belki de sadece susamış ya da acıkmıştır bugün gözlemledim durumu kötüye giderse bir veterinere danışabilirsiniz uyuması için bir yer yapabilirsiniz biz ayakkabı kutusunun içerisine koymuş rahat edebilmesi için umarım sadece acıkmıştır

huqi

@reinefee17 teşekkür ederim önerilerin için🙏
@warriorsans umarım bir sağlık sorunu yoktur ama var gibi maalesef. Geçen sene de çiçek rafının en üst rafına güvercin yumurtladı zaten insanlardan korktukları için genellikle yukarıya konmaları lazım bu güvercin en alt katta kalmış. İki tabak yem yedi ama hâlâ gitmedi, çok yaklaşmıyorum çok korkuyor çünkü ama uzaktan bakınca da kanatlarında vs bi sorun yok gibi🤷🏼‍♀️
Bi kaç kişiye daha danışıcam ne yapılabilir diye :(
Kedimde balkon kapısında bekliyor🙄

huqi

Belediyelere tabii ki ben de güvenmiyorum asla da hasta hayvan vermem. ama bi kaç kişi yaralı kuş görünce tarım orman bakanlığına vermişti galiba o yüzden sormak istedim

reinefee17

@huqi bizimde evde iki muhabbet kuşumuz var eskiden kuşlar balkonda dururdu artık banyodalar kedim yavru şuan kapıları açamıyor ama sizin yavrunuz yetişkinse kapıları açabilir bence balkon kapısını kilitleyin zaten bekliyormuş siz anlamadan içeri girebilir

huqi

@reinefee17 çok dikkat ediyorum🙏

huqi

Merhaba kuş dün 4-5 saat balkonda dinlendikten sonra gitti. Normalde en alt rafa gelmezler korktukları için ben de hasta diye düşündüm çok korktum. Demek ki bi sorunu yoktu ve gitti. Çok sevindim burdan da güncellemek istedim

reinefee17

Çok sevindim iyileşmesine bir kaç saatliğine bile bir canı kurtardınız❣️

huqi

Siz de sağ olun🥰