Kedi Ve Köpeklere Çip

mrvcbcgl

2021 in sonuna kadar köpeklere 2022 nin sonuna kadar kedilere çip takma zorunluluğu gibi sacma sapan bir durum var şuanda onlarin aşı karneleri pasaportları farkli oluyormuş ? Acaba nasil oluyor

2 CEVAP

mommymercury

Ben yeni taktırdım. Normal enjeksiyondan pek farkı yok. Pirinç tanesi büyüklüğünde olduğu için kedimi rahatsız etmiyor. Kulunçlarının arasına yerleştirdiler. Tatilciler ve bazı insafsızlar keyfine hayvan alıp sonra sokağa bıraktığı için zorunlu kılındı bu uygulama. Kaybolma gibi durumlarda da ihbar ederek evcil hayvanınızı bulma konusunda çok daha şanslı oluyorsunuz. Kedinizin/Köpeğinizin bir kimlik numarası oluyor. Yararlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Ben 85 liraya yaptırdım kendi kliniğimde, maddi açıdan da zorlayıcı değil. Çipin içinde hayvan sahibinin tüm bilgileri, kedinin aşıları ve operasyonları yer alıyor. Pasaportta da yurtdışı işlemler için ekstra bir bilgilendirme yapılıyor.

mrvcbcgl

Asi kartınız yenilendi mi bazıları turkuvaz oluyor diyor