Kuslarim 2 Aydir Bize Alisamadi.

Viomann

Selamlar iki ay once iki adet kus aldik biri disi biri erkek ancak bize alisamadilar,ilgi gosteriyoruz ama nafile,cok korkaklar,elimi sokuyorum alistiriyorum ise yaramiyor ne yapabiliriz?Kuslar inanilmaz urkek boyle birsey olamaz.

12 CEVAP

KedimVar

Benim kuşum geldikten birkaç gün sonra alıştı ama ilk geldiğinde de sevdiriyordu kendini. Biz özellikle kendini sevdiren insanlara alışık bir kuş istemiştik.

akitalove

Keske sadece bir tane alsaydiniz alistiktan sonra da bir tane oyle daha cabuk alisirlardi benim kusum bana 10 gunde alisti

Viomann

ne yapabiliriz?

Lunasibirya

Dal darı yı çok seviyorlar ondan elinle ver ama fazla verme ;) sürekli konuş yanında ona kitap oku güzel sakin bir müzik aç böylelikle güvenini kazanır

KedimVar

Bize aç bırakın, elinizle verin yemeği demişlerdi. Aç oldukları için mecburen elinizden yiyeceklerdir demişti. Ben bu yöntemi kullanmaya gerek duymadım ama ve biraz acımasızca. :(

Lunasibirya

Siz yinede dikkat edin içi gözüküyor deyince korktum biran :D geçmiş olsun

Viomann

sagolun

Cotontzu_Siri

Elinize yem veya sevdiği birşey alıp kıpırdatmadan bekleyin.Elinizden yesin.

Lunasibirya

Çok acımasızca bencede

Viomann

Bencede acimasizca birde benim kendini kaplan zanneden avci tasham kusun kafesini temizlerken kacinca 6 mt otenede ustune tek seferde atlayip isirdi yardi kusumu,hicbirsey yapmamama ragmen olmedi organlari gozukuyordu suan cok iyi,o andan beri daha da korkaklar

Lunasibirya

Oooo baya kötü veterinere götürün çok korkmuşlar yazık strese girebilir ve ölebilirler dikkat edin

Viomann

Yok olmedi tashadan daha hareketli.