Acana İndoor Entre Mama Hk.

gizemesersoy

Arkadaşlar merhaba epeydir buralarda yoktum Acana indoor entre mama hakkında danışmak ve bildiğimi paylaşmak istedim. Uzun zamandır kedi besleyenler bilir ND mamalar bir dönem 1 yıl kadar önce problemli paketleri vardı, o dönemde kedim çok kustu ve aynı dönemde acana kısırlaştırılmış mama çıkardı. Bayram ede ede aldım ama genelgeçer bir acana böbrek hastalığı yapar proteini yüksek algısı olduğu için korkuyordum. Öncelikle şunu belirteyim, kedim bu mamayı 1 yıla yakındır kullanıyordu, ben son zamanlarda korktum ve başka mama aldım. Brit care urinary mamasını aldım ama nasıl ishal nasıl ishal. hemen nd kısır mama sipariş ettim arada eriterek kullandım ama çok iyi gelmedi kedime. ND paketinde bir sorun olmasa da acananın etkilerini görmek için bir check up yaptırmak istedim. Kan değerlerine bakılan bir check up yaptırdık ve çok şükür hiçbir sağlık sorunu yok oğlumun. gönül rahatlığıyla bugün acana kısır mama aldım yine. Acana orijen instadan açıklama yaptı fiyatlarda karımızdan düşerek indirim yapacağız diye, bayadır 4,5kg bulunamıyordu birçok yere yavaştan gelmeye başlamış 450liraya bulup aldım hemen maaş yatınca o sitede kalırsa yine alacağım bu siteye haksızlık olmasın diye adı vermeyeyim. mamayı uzun süre kullanıp sağlık sorunu yaşayan ya da memnun olan varsa paylaşırsa sevinirim.

8 CEVAP

simbakedi

ben de all life stages mamalarından pacificadan çok memnundum, artan fiyatlardan dolayı alamadım. fazla protein zarar verir diyip proplan kullananlar proplanın proteininin acanadan fazla olduğunun farkında bile değil. önemli olan su içmesi+mamanın iyi gelmesi

Renklipati

Bende kedimi aldığımdan beri acana kullanıyorum, 6.ayında kısırlaştırma yaptırdım acana kısır mamaya geçtim hemen 5 ay kullandım sonrası mama ortadan kayboldu,bir sorun yaşamadım severekte yiyordu..şimdi çıkmış dediğiniz gibi tekrar alacağım bende bu sürede wild parire acanin kullandım.

simbakedi

all life stageslerin oranları kısıra göre daha düşük. ben şiddetle tavsiye ederim benimki de balık hastası ve bu mama için canını verebilir lkajsdlkasjd
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100845-kisir-mamadaki-degerler

simbakedi

aslinda kedilere kilo aldiran sey yag degil karbonhidrattir. benimki de obeze ceyrek kala gibi bir durumda hakshsdkskw kalori olarak bilemiycem tabi, bence donusum olarak tercih de edilebilir farkli bir tat denemesi icin

gizemesersoy

su içmeme endişem vardı sürekli oturup yattığı odaya da bir kap su ekledim, arada uyanıp su içip geri yatıyor su içme miktarı ciddi arttı böylece. pacificayı çok merak ediyorum ve kullanmak istiyorum çünkü hem bulut balık çok seviyor hem de çok tüy döken bir kedi hangi mamayı kullansam da bu değişmedi. ama kedim kısır olduğu için cesaret edemiyorum pacificaya. kısır olan kedisi için pacifica kullanıp uzun vadede problem yaşamayan varsa paylaşırsa çok sevinirim. fiyat olarak da bir azalma var bu mamada, nd ile aynı fiyata geliyor nerdeyse 4,5kglık paketi.

gizemesersoy

biraz kalori ve yağ farkı var. benim oğlan obez de :D kendisi de iri boyu da uzun ama göbek de sarkıyor. 5 yaşına da geldi. ondan kalp krizi falan geçirsin istemem :)

gizemesersoy

yaza doğru alırım belki hem tüyleri de kendine gelir belki :)

miloshy

arkadaşlar acana indoor saglıklı mı nasıl