Kuş Yerinde Durmuyor.

Mia2021

Merhaba arkadaşlar bu soru ablamın sorusu . Ablamın kuşu var muhabbet kuşunun yerinde durmadığini ve sürekli olarak kafeste aşağı yukarı çıktığını söylüyor 1 yaşında acaba bu hareketleri neden yapıyor,? Ciflesmek mi istiyor

3 CEVAP

Evet çiftleşmek istiyor olabilir ergenliğe girmiştir. Yavru kuşların kafese adapte olmaları biraz zor oluyor. Dışarı çıkmak istiyor olabilir. Ayrıca muhabbet kuşları çok çeşitli yiyecekler isterler. Düzenli meyve, havuç, elma, muz, çilek, yulaflı bisküvi yemeyi çok severler. Canları meyve isteyince de benimkiler yerinde durmuyor. Daha önce dışarı çıkardıysa dışarıyı istiyor olabilir. Ama dışarı çıkmaya alışkın değilse çıkarmasın yoksa başını bir yerlere vurabilir. Erkekse 2 yaşından sonra eş almanız daha iyi olur. 2 yaştan sonra tam yetişkin oluyor erkekler. Dişiler 1 yaşında hatta daha küçükken yavru yapabilir.

Mia2021

Teşekkür ederim yorumunuz için 😊

Kafeste sıkılmışta olabilir. Ödül yem krakerlerden vermenizi ve kafesine oyuncak almanızı tavsiye ederim.