Kedim Benden Nefret Ediyor

Aebrup

Sürekli beni dovuyo ciziyo ısırıyo artik yanimda bile uyumuyo oyun oynatmaya calisiyorum oyuncak ayısı ipi top bir sürü şey var ama tek derdi ben gibiyim hele uyucagimi anladığı an hepten deliriyo kendini asla sevdirmiyo evdeki her seyi yere atiyo ama oynamiyo da sonra attığı şeylerle su anda 6 aylık dişleri kaşıniyo desem bu zamanlar da olur mu psikolojisi bozulduysa napabilirim

18 CEVAP

ursaminor

Kediniz sizden nefret ediyor olsaydı inanın bana bu nefreti çok çoook çoook net bir şekilde hissettirirdi size.
Bu kedilerin tek tırnak darbesiyle şah damarınızı bile kesebileceğini biliyorsunuz değil mi? Kaldı ki tıslayıp nefret dolu baktığında kaçacak delik ararsınız inanın.

6 aylık bir kedinin aklında olan tek şey oyundur. Isırmak onun için bir oyundur.
Bizim kız ilk geldiğinde kış aylarıydı. Üzerimize örttüğümüz yorganın üzerinden ayaklarımızı ısırması ve kazmaya çalışmasına ben müsade etmesem de eşim izin verdi. Şimdi sonuç ne peki? Yaz boyunca üzerimize pike örtemedik. Hala üstümüz açık yatmak zorunda kalıyoruz. Çünkü pike incecik ve üzerinden ısırdığında veya kazıdığında olanları düşünün. Ama kızamazsın. Çünkü bunun oyun olduğunu sanıyor o.

Sevdirmemesi de normal. Çünkü o kişiliği olan, zevkleri olan, sevdiği veya sevmediği şeyler olan bir canlı. Oyuncak bir furby değil ki siz her istediğinizde gelip kendini sevdirsin size. Bütün kedilerde - özellikle tekir kedilerde - olan bir özellik bu. Peki ne yapıyoruz? Ona zaman veriyoruz. Siz nasıl ki canınızın istemediği bir şeye zorlandığınızda hoşunuza gitmiyor. O da aynı işte. Üstelik 6. ay demek büyüme demek. Yavaş yavaş kızgınlığa adım atmaya başlayacak. Dişleri yeni değişti veya değişecek. Yavruluk tüyleri tamamen dökülüp normal tüyleri vücudunu kaplayacak. Yazdan sonbahara giriyoruz mevsim değişiyor. Bunların hepsi huysuzluk için birer neden. Hem de büyük nedenler. Size küçük gelen her şey onlar için büyük unutmayın. Biraz sabredin. Anlayışlı olduğunuzda hayat hem onun hem de sizin için kolaylaşacaktır.

Zaten kediler insanı olgunlaştırır denmesinin nedeni de bu; sabrı öğretiyor :)

Lunasibirya

Hayır sokak daha kötü ! Binlerce hayvan açlıktan ve susuzluktan ölüyor arabaların altında can veriyorlar :( bunları ailenize söyleyin;) belki kızgınlıkta olabilir ya da 5 6 aylıkta benim hürremimde böyle hareketler yapıyordu 7 aylıkken yavaş yavaş geçti

apovlitos

kediniz şu an oyun dönemlerinde ve sizden ilgi bekliyor. bu döneminde daha çok oynamanız, daha çok ilgi göstermeniz gerekiyor. yattığınız an gelip sizi ısırmasının sebebi uyumayıp onunla oynamanızı istemesi. uyumadan önce oynayıp yorun ki enerjisini atsın ve o da sizin uyku saatinizde uyuyabilsin. karakteri gereği sadece kendi istediğinde sevdiriyor olabilir, bu normal. benimki de yatağa yatış sesimi duyduğu an başka odada olsa dahi koşa koşa gelip ısırmaya başlıyor. kalkıp oynuyorum sonra bi uyanıyorum baş ucumda uyumuş olarak buluyorum:) bir problem yok fakat ilgilenmediğiniz için size sinirli de olabilir. daha çok oyun oynamayı deneyin. bir de sizi ısırdığında oynatın onu ve ardından ödüllendirin. hayır demeyi de öğretebilirsiniz, rahatsız olduğunuzu anlayacaktır.

diegolilith

kediniz yavruyken sürekli ellerinizle oynadıysa büyüdüğünde de ellerinizi oyun aracı oalrak görüp sizin deyiminizle size saldırabilir :) benim kedim 1 yaşında küçükken çok tatlı geliyordu aman ısırsın ne olacak diyordum ama şu an hala bu şekilde oynuyor dişleri geliştiği için biraz canımı yakıyor :) elinizi ısırmaya başladığında net bir ses tonuyla 'hayır' diyin ve yanından uzaklaşın. tarafınızdan kınandığınızı anlayacaktır. oynarken de ellerinize saldırmaması için top vb oyuncaklarla oynatın. bu hayır işlemi biraz sabır gerektirecek ama henüz 6 aylık anlayacaktır. bizden iş geçti artık :)

Princess_Lady

Tırnaklarını kestirin. Isırdığında yüzüne üfleyin.

Aebrup

Cinsi tekir, onceden hic boyle değildi bu hali beni çok üzüyo aileme zorla kabul ettirdim o boyle davrandıkça onlarda üstüme geliyo eve hapsettin bu hayvan sokak istiyo diye :(

Cotontzu_Siri

Nefret insana özgü bir duygudur.
Kediniz sizden nefret etmiyor, tam tersine sevgisini gösteriyor.

esen_eda_52

Benim kedimde bir tekir ama gerçekten tekirlerin karakterleri değişiyor yani bir günleri bir günlerini tutmuyor ama sizi sevdiğine eminim

Anonymus827062

Eğer kediniz ankara ise bunlar çok normal:) çünkü onlar asabi kedilerdir. Sevmeye yürek ister. Kol bacak cizilmedik yer kalmaz:) sevgilerini böyle gösterirler. İsirir çizer vs. Agresif bir oyun yapısı var. Ama bir o kadar da sahibini sever:)

Aebrup

Zaten asla sokaga bırakamam ayrılma düşüncesi bile ondan mahvediyo beni, umarim geçici bi süredir cunku tum hayatımı her şeyimi ona gore ayarladım o bana boyle yaptıkça cok uzuluyorum bi problemi mi var diye

Yampirik

Benim kedim de tekir ve zamanla davranışları karakteri değişiyor yani kediniz sizden nefret etmiyor sadece fazla harekretli o kadar :)

SelinTuksal

kediniz sizden nefre edemez ki ona kötü davranmadığınız sürece. az önce yanlışlıkla kuyruğuna bastı kaçıp tısladı hem de hamile haliyle, saniyesinde yanına gittim gırlamaya başladı yani bu onun en afacan olduğu dönemlerden biri :) tabi hamile olan kedim şu an 6 aylık değil ama o dönemlerinde de yanlarındaydım sonuçta :)

Aebrup

Hurremi 5 haftalıkken sahiplendim o günden beri okula gitmem hariç birlikteyiz, bahsettigim seyler onceden olan seyler değildi artik büyümeye başladığı için boyle sanirim benim için yine problem yok sadece üzülürüm ama ailem problem. içimi rahatlattiniz yine de Allah hepinizden razı olsun sagolun

Petdostu

Yemeği elinizde yedirin ve sevmeye çalışın

Sutunannesi

Aynı durumu bizde belirli bir dönem yaşamıştık ve şu sonuca varmıştım. Dışarıda yavru kedi besliyordum ve sanırım eve gelince ellerimi yıkasam da kokusunu alıyordu ve bu onu hırçınlaştırıyordu. Daha sonra daha dikkatli olmaya başladım ve düzeldi. Belki dışarıda sizde kedi besliyorsanız veya seviyorsanız kokusunu alıyor olabilir ufaklık