Kedi Tasması Sorunu

Sutunannesi

Arkadaşlar merhaba 4,5 aylık bir kedim var hatta 5 olacak. Çevremdeki çoğu arkadaşımın kedisi rahatça balkona çıkıyor. Ama bizim balkonumuz camlı veya demirli değil. Beton bir duvar var ve aşağı seyretmesi için o beton duvarın üstündeki demirlere atlamak zorunda. Bunu bir kaç kere gözetimimiz altındayken bile yaptı ve düşmesi gerçekten çok büyük bir ihtimal. Atlarken ayağı kaysa veya sesten ürkse gideceği tek yer 4 kat aşağısı beton. Ama kendisi devamlı balkonsun çıkmak istiyor bütün gün kapının önünde bekliyor. Bizde şöyle düşündük tasma ve ip alırsak o şekilde Güvenli balkona çıkıp istediği şekilde dolaşabilir. Tabiki ipi sadece balkon esnasında takacak tasmayı da sadece balkona çıkarken takmasını düşüniyorum. Ama şöyle bir şey vwrki taktırmıyor. Kendini yerden yere vuruyor çıkartmak için. Bende onu o şekilde görünce çok üzülüyorum. Bunun bir çaresi var mı? Kedisinde tasma olan tecrübeli arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz. Ev içinde hapsolmasını istemiyorum ama bu şekilde önlem almadan da çıkarsa düşeceğini biliyorum

4 CEVAP

ursaminor

Daha önce detaylı anlatmıştım bu alıştırma sürecini şu başlıkta:
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/8448-kedi-gezdirme

Bu arada artık biz sorunsuz takabiliyoruz tasmayı :)
Denendi yani bu yöntem...

SelinTuksal

göğüs tasmaları var, onu deneyebilirsiniz :)

Sutunannesi

Az önce gidip göğüs tasması aldım bakalım buna nasıl bir tepki gösterecek

KedimVar

Alışacaktır mutlaka sabırla bekleyin. Öyle yaptığı için takmamalı yapmayın düşerse daha kötü. Göğüs tasması kullanın zaten boyun tasmasından çok daha iyi, :)