Acana Marka Mama Kullanan Varmi

Merhaba benim kedim 19 aylık şimdiye kadar royal canin kitten mamasını kullaniyorduk ama dün nd nin kuzu etli yaban mersinli az tahıllı olan kuru mamasını aldım royal canin olan eski maması ile karıştırdım alışması için ve yedi kedim simdi bu nd ye alışınca da acana kuru etli maması ile nd nin kuzu etli mamasını karışık vermek istiyorum sizce doğru olur mu yoksa bir gün acana marka bir gün nd marka mi versem

17 CEVAP

Palyaco

Royal nd tahıllı iyi yapmışsınız birden tahilsiz mamaya geçmeyin birde sık mama değişikliği iyi değildir bi kere nd ye gecmissiniz 3ay bekleyin öyle değiştirin birden 3 farklı mama olmaz

teddybal

@Tuvana_Tuvana Acana Ranchlands artik Türkiye'de satılmıyor diye biliyorum. Dünyada da var mı bilemiyorum, çünkü kedilerde bu paketler Acana'nın eski paket tasarımları diye biliyorum. Olsaymış iyiymiş ama..

teddybal

Soruyu kaynattım ama(😅)Orijen Regional Red, kırmızı etli kullanmak isterseniz @Aliye87
https://www.p etburada.com/orijen-regional-red-tahilsiz-kedi-mamasi-2-27-kg

@Aliye87 domuz eti olmasını istemiyorsanız Acana Ranchlands'ta domuz var malesef hiç bakmayın o zaman.
Grassland'ı sorun bir eskiden %8 kuzu içeriği vardı diye hatırlıyorum petlebide kuzu gozukmuyor acaba içerik mi değistiler ben mi yanlış hatirliyorum. Bu arada kırmızı et tüketsin istiyorsanız Acana kısır mamasında tavşan var kırmızı eti karşılar onada bakabilirsiniz. Ben ondan almayı düşünüyorum sonrakine.
Nd mama herkes bozduğunu söylediği için denemeye bende çekiniyorum..
Neyse başlığı daha fazla katletmeden çekiliyorum arkadaşlar herkesin canına bol lezzetli mamalarla geçen ve sağlıklı bir ömür diliyorum

Aliye87

@teddybal bu üründe malesef domuz eti kullanılmış olduğundan dolayı tercih etmemiştim ☺️... Temizliği konusunda endişeliyim bu etin, geri kalan et seçenekleri harika. Keşke domuz olmasaydı. Yine Orijen Tundra da 10 numara bir kırımızı et seçeneğine sahip, ancak ne yazık ki onda da var. O yüzden Acana'ya yönelmiştim, bana kediler için değil köpeklerde kırmızı etli mamalarının olduğunu söylemişlerdi. Ben sırf bu yüzden N&D yaban mersinli kuzu etli ve bal kabaklı geyik etli seçenekleri denemeye yöneldim, bari kırmızı etini ordan karşılasın diye...☺️ Çünkü seçici bir kedi değil ve beyaz-kırmızı et dönüşümlü gitmek istiyorum bu yüzden, her protein çeşidini almış olsun diye. N&D'nin de bozulduğunu söylüyorlar. Gerçi daha yeni yaban mersinli kuzu etli ve geyikli-balkabaklı karışımı bitirdik ve bir sorun yaşamadık ama bu değişim söylentileri de beni tedirgin etti N&D'den yana. Keşke Orijen'in kırmızı et seçenekleri nde bahsettiğim içerik olmasaydı, ben kırmızı ette N&D'ye de ondan yöneldim ne yazık ki...😔 Yoksa kedim Orijen'i çok seviyor ve değiştirmezdim. Orijen-N&D rotasyonunu bu sebeple uyguluyorum :'(

@teddybal 7-8 gün önce aldım tarihleri güncel bilmiyorum belkide pek tercih edilmediği için her yerde yoktur inşallah bize çakma mal kakalamamışlardır ahaha Orjinal sitelerinde de gözüküyor kedi ürünlerinde o yüzden şüphelenmedim
@Aliye87 rica ederim yinede ara ara kontrol edin denk gelirse süper olur

Aliye87

Merhaba,
Acana "kuru etli" yazmışsınız, "kuzu etli" mi demek istediniz acaba? Acana'nın kuzu etli bir çeşidi yok kedi mamalarında. Çeşitleri beyaz et terkiplidir. İki mamayı karıştırmanızda bir sakınca yok, karıştırarak verebilirsiniz.

Şu an ben de Orijen Six Fish kullanıyorum. Kalsiyum ve fosforu biraz yüksek, Acana'nın balık etli maması Pacifica'da ise bir tık daha düşük. Pacifica'yı Orijen Six Fish yerine kullanmak isterim ilerde. Acana ve N&D'yi her halükarda öneriyorum 🙏

simbakedi

bence nd’yi bitirmeye yakin acana alin ona kademeli gecin. kediniz cins kedi oldugu icin kaldiramayabilir karisik mamalari. acana ozellikle icinde bircok cesit et var.

Aliye87

@Tuvana_Tuvana burdaki ve genel olarak internetteki çeşitlerini kastetmiştim. Ben hiçbir yerde görmedim, varsa eğer link paylaşırsanız çok sevinirim. Kırmızı et olarak bu markayı vermek isterim kedime. Tavuk, ördek, hindi ve balık var sadece, benim gördüğüm. Sadece Classic Red adlı köpek mamasında kırmızı et var.

@Aliye87 Ben internetten almıyorum pek Acana. Üye bir petshopa giderek alabilir veya istetebilirsiniz. M.rkamama mağazasında var. İnternette varsada bilmiyorum araştırın bulabilirsiniz. Hemen size Acana'nın kırmızı et barındıran mamasının içeriğini yazayım. Kırmızı et içeriği olmadığını sanan başka kullanıcılarda bakmak ister belki.

•Acana Ranchlands for cats

İçerisinde Angus sığırı, kuzu eti ve bizon eti var. Bolca kırmızı et yani. Ufak bir miktarda balık var. Kedinize afiyet olsun.

Bu arada içerik değişimine gitmedilerse Acana Grasslands mamasında da %8 kuzu eti vardı.

Aliye87

@Tuvana_Tuvana bilgilendirme için çok teşekkür ederim, ancak nette bulunmuyor. Birkaç sitede de stokta olmadığı yazılmış. Ben daha önce Acana-Orijen Turkey Instagram hesabından da sormuştum hatta, kediler için böyle bir ürünlerinin (kırmızı etli) olmadıklarını söylemişlerdi DM'de. Benim de referansım onların ifadesi oldu. Satış temsilcileri olan petshoplar olsaydı yönlendirirlerdi herhalde, ki petshoplarda Orijen-Acana bulamıyoruz hiç İzmir'de. Bu yüzden tercihim mecburen internet. Tekrar teşekkürler bilgilendirme için.

Warriorsans

Bence karıştırmaktansa n&d kullanın bir süre sonra acanaya kademeli olarak geçersiniz ben acana pacifica kullanmıştım çok memnundum, yavru kedi için olan mamasını da kısa dönemli deneyimleme fırsatım oldu ama onu o kadar sevmedim. Şu an acana grassland kullanıyorum sabahları. Akşam da royal canin sensible veriyorum. Ama en memnun kaldığım kesinlikle pacifica oldu. Tüylere aşırı iyi geliyor. Royal canin mamayı bırakarak iyi ediyorsunuz bence. İnşallah kedonuza da iyi gelir. Sağlıklı mutlu uzun bir ömrü olsun inşallah 💞

Gimlihanim

Bence karıştırmak yerine 4-5 ay Nd, 4-5 ay Acana şeklinde gidebilirsiniz. Karışık mama bazı kedilere ağır gelebiliyor. Rotasyonlu kullanmak daha mantıklı olur gibi.

Aliye87

O zaman Acana'nın kırmızı etlisini de eledik @Tuvana_Tuvana ☺️.. Dediğiniz gibi hiç bakmayayım. Domuz kendi dışkısını yiyen bir hayvan ve temizliği konusunda daha nice sorunlar var. O yüzden hiçbir zaman tercih etmem açıkçası. Öneriniz üzerine Grasslands'a baktım şimdi, malesef kırmızı et görünmüyor petlebideki içerikte. Bir Instagram'daki hesaplarına da sorayım bu durumu, eğer kuzu eti olduğunu söylerlerse alırım inşallah 🙏.. Acana'nın diğer çeşitlerini (başta Pacifica) her halükarda düşünüyorum artık :)

Ben de konuyu daha fazla işgal etmeden☺️ cümle canlara sevdikleri mamalarla sağlıklı, mutlu ve oyuncu bir ömür diliyorum inşallah 🙏🐾