Anlamıyorum

Cotontzu_Siri

Hayvansever bilinen birçok online petshop var. Peki neden hayvan deneyi yapan firmaların ürünlerini satıyorlar?

17 CEVAP

batuhantopcu

Ne yazıkki sadece pet maması üreticileri değil, bilimum kozmetik firmaları, ilaç firmaları da hayvan deneyleri yapmakta. Mamaları seçerken ki gösterdiğimiz hassasiyeti lütfen gündelik hayatlarınızda kullandığınız ürünlerde de gösterelim. İşin ucunda para olan her sektörde malesef canlıya kıymet azalıyor.

Cotontzu_Siri

Salak

akitalove

Bende hakaret ederdim ama iste banlanirim diye korkuyorum :)

KedimVar

Cevap çok basit: "Para, para, para..."

apovlitos

sebebin para olduğunu söyleyemeyenler "hayvan deneyi yapmayacak da insan deneyi mi yapacak?!" söylemlerine başvuruyor. hayvanseverliğin sadece "ayy çok tatlı" denilen seviyesi bu sadece. araştırmaktan aciz. aslında firmaların ürettiği yapay dokunun da aynı işlevi gördüğünü bilmiyor, bilmek istemiyor. sonuçta kendisine yapılan fiziki bir şey yok. hayvansever sıfatını kullanmak bile gereksiz bu durumda.

KedimVar

Bir yerde okuduğuma göre üretilen yapay dokudaki çalışmalar daha verimli oluyormuş. Doğru bir bilgi midir bilemem böyle okudum. Ama eğer doğruysa hala neden hayvanlara bu işkenceyi yapıyorlar anlamıyorum.

apovlitos

muhtemelen o da ekonomiyle alakalıdır, daha hesaplıdır. bazı firmaların adı hayvanseverler tarafından lekelense bile ısrarla "yapacağım!" diye bastırıyor. bu durumun değişeceğine inanmıyorum ama keşke olabilse. hayvanları sevmemelerini bile anlarım fakat o çığlıklar içerisinde işkenceye devam edebiliyor olmaları beynimi zorluyor.

SelinTuksal

off biliyomusunuz arkadaşlar yani şu düşündüklerimi banlanmamak için dile dökemiyorum ya... bir ağr geliyor bir ağır geliyor ki sormayın...

akitalove

Bunu hic bi zaman ögrenemicez sanirim.

akitalove

Ben gecen gun sordum bu matka hayvan deneyi yapiyor neden satiyosunuz dedim adam dedi PARAA.!!

akitalove

Marka*

akitalove

Bide biliyorum diyo deney yaptigini :(

Cotontzu_Siri

Küfretmezsen sorun yok

betulaltundal

Çoğu insan inekleri çok sevmesine rağmen neden hala et yiyor? İşine gelmiyor kimsenin çünkü. Petshoplar da aynı sebepten satıyor o ürünleri..

Cotontzu_Siri

Harbi hayvan severmiş (!) :/